Çocuğunuz olmazsa evlatlık alır mısınız?

Çocuğunuz olmazsa evlatlık alır mısınız?
Ve ona bunu nasıl açıklar siniz?
Bir çocuğun hayatının yalan üzerine kurulu olduğunu söyleyip canını yakabilir misiniz?
Ya da hiç söylemem omur boyu saklarim?

• Evet
    70% (16)65% (17)67% (33)Oy Ver
  • Hayır
    30% (7)35% (9)33% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• alırım niye almayım hem de çocukları çok severim :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Alırım tabi söylerdim gerçeği arkadaşım vardı evlatlık olduğunu lise sondayken öğrendi büyük yıkım olmuştu onun için geç kalmadan söylerdim gerçeği

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Çocuğumuz olmadığı için değilde, acaba yeni bir can mı dünyaya getirilmeli yoksa mevcut bir cana mı kol kanat gerilmeli sorusu kapsamında evlat edinmeyi düşünmüştük bir dönem. O yıllar için şartları ve işlemleri çok çok ağırdı. Öyle kafasına esen, sadece evlilikten kaynaklı evlat edinemiyordu. Şimdi değiştimi bilmiyorum. Böyle bir durum olsaydı mutlak açıklama yapar bu bilinçle büyümesini sağlardım.

2|0
    0|0
  • Öncelikle Allah kimseyi böyle bir şeyle sınamasın, zor bir durum. Evlatlık alırdım çocuğum olmazsa. O duyguyu tatmamak olmaz..

1|0
    0|0
  • alırım tabiki neden almıyım deli gibi sevdiğim eşimi neden bundan dolayı terkediyim ben geleceğimi onunla yazdımsa oluyor olmuyor sadece o olsun yanımda yeter

1|0
    0|0
    • 2ay

Helal olsun

• 2ay

Kesinlikle katılıyorum

• 2ay

rabbim sevginin emeğinin karşılığını herkese versin AMİN

• Evlatlık alabilirim fakat, dinen de annesş babasını bilmesi gerekir..

Ayrıca, bulüğ çağına gelince annelik ya da babalık değil, nâmahremi oluyorsunuz..

Kendi çocuğunuz gibi olamıyor..

#Vesselam

1|0
    0|0
    • 2ay

Dinen şöyle bir durum var

Yahut, aldığınız erkek bebek, kız kardeşlerinizden birini veya erkek kardeşlerinizden birinin hanımını emerse, sizin yeğeniniz olacağı için yabancı olmaz.

Kız bebek alınca da, beyinizin kız kardeşlerinden biri veya kardeşlerinin hanımlarından biri emzirirse, beyinizin yeğeni olacağı için ona yabancı olmaz.

• Hayır...

1|0
    0|0
  • almam

1|0
    0|0
  • İlla evlilik istemeseler gidip şimdi bile alırım 2 erkek yeminle. Sırf annem babam sevinsin torun diye yazım abimden sonra benimde evlenip yuva kurcağımı sanıyorlar djsjsjsj

0|0
    1|0
  • Olsada alırım maddi durum iyi ise

1|0
    0|0
  • Çocuk şart alırım

1|0
    0|0
  • Olsa bile alırım.
    Allah herkesin nasibini verir.

1|0
    0|0
  • Olsa bile, almayı düşünüyorum.

2|0
    0|0
  • alınır tabi hem sevabı da çok

1|0
    0|0
  • olabilir

1|0
    0|0
  • Evlenmiyeceğim zaten :)

1|0
    0|0
  • Hayır...

1|0
    0|0
  • Alırım

0|0
    0|0
  • sorun bendeyse evlatlık alırım ama karımdaysa kuma getirmeyi teklif ederim kabul etmezse boşanır başkasıyla evlenirim.

0|0
    3|0
    • 2ay

Adi. Pislik

• 2ay

Ahahah seni kim alacak acaba? Seni kapıma paspas yapmam

• 2ay

Ahahah 😂 senin gibi köpekle evlenen köpek olur. Sonucta yaşayacağınız yer ancak it kulübesi olur. Oralarda da ancak itler yaşar.
      Sen kapımın önüne paspas olamazsın derken ciddiydim. Ayak tırnağım senden değerli. Tırnak makası bile senden kullanışlı bence sen intihar et. 😂😂 boşuna yşıyorsun zaten. Havlama

Kızlar Ne Diyor 6

• Ömür boyu saklamak diye bir şey söz konusu olamaz ki, meraklı insanlar illaki bu konuda patavatsızlık yaparlar.

1|0
    0|0
  • Almam...

1|0
    0|0
  • evet olabilir

1|0
    0|0
  • Böyle durumda alırdım, maddi durum iyiyse de sıkıntı olmazdı

1|0
    0|0
  • Hayir almam

1|0
    0|0
  • Hayır dinin de uygun değil zaten.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bunu bilmiyordum

• 2ay

Dogru simdi iyi bir konuya degindin 🌹😘

• 2ay

Ben almam dedim cünkü ona haksizlik edilmesinden korkarim. Ben etmessem belki esim olacak adam veya ailesi edecek. Yalniz edilirse ederim.

Yükleniyor...