Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Atatürkten sonra gelen en karizmatik lider kimdir?

Cevaplarınızı merak ediyorum.

Güncellemeler:
2ay Yaşayan liderler arasından şuana kadar Erdoğan çıktı. Bencede yaşayan tek karizmatik lider Erdoğan.

Bunun dışında Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Turgut Özal olabilir.

0|0
19|18

En İyi Kız Görüşü

• RTE, Erbakan, özal, menderes

0|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse gucenmesin Recep Tayyip Erdoğan dan etkilenmeyen dünya lideri bile yok, doğrusu yanlısı ile liderlik yapmayı çok iyi bilen biri, hitabette ise Cumhuriyet tarihinde üzerine kimse yok. .

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 18

• 2|1
    2|7
  • KIMSE!

2|4
    0|1
    • 2ay

Abartmayin

• 2ay

@lolipopkızınaşkı Lozan nesi ya da hangi maddesi bitecek ki? Biraz daha aydınlatırsan sevinirim.

• 2ay

Lozan bitecek diye bir şey yok.

• Reiss

1|2
    2|6
  • Hiç kimse tabii ki

2|3
    0|1
  • ATATÜRK' ten baska karizmatik, lider, bu kadar ülkesini seven yok simdikileri görmüyormusunuz sanki hepsi ülkesini satacak yakında nerde ATATÜRK gibi bir sehit icin menemeni yakan?

2|2
    2|1
    • 2ay

şehit için menemeni yakan imamları asan , şapka takmadılar diye ülkesini bombalamayan , dilini degişitirip ülkeyi cahil bırakan , lozanı imzalayıp ülkesini satan , osmanlı topraklarının yarısını kaybeden , deist olan , ezanı türkçe okutan , millete Kuran -ı kerim okutmayan adam gibi adam

• Hiç kimse ❌

1|1
    0|1
  • Psikopat_hatun diyor Kİ ATATÜRK.

0|0
    0|1
  • Atatürk'ten başka karizmatik lider olduğunu düşünmüyorum

2|2
    2|1
  • ATATÜRK hala.

2|0
    1|0
    • 2ay

Soruyu okumayı bilmiyor musunuz?

• 2ay

sonra gelmedi o yüzden hala ATATÜRK :)))

• 2ay

Peki anladım :) Atatürk dışında cevaplar bekliyordum ama olsun. Atatürk kuşkusuz karizmaktikti.

• Muhsin Yazıcıoğlu😔

3|0
    1|1
  • gelmedi , geldiysede ben kacirdim galiba :D

0|0
    0|0
  • Karizmatik lider yok

0|0
    0|1
  • Erdogan <3

1|1
    2|7
  • Karizmaya değil icraata bakalim 😅😅 davutoğlu Diyo rum😅😅

0|0
    0|0
  • Mağlesef yoktur olamaz da sanırım

0|0
    0|0
  • RTE sonrası olamaz

0|0
    0|3
  • Reyizz😂

1|0
    3|4
  • Recep Tayyip Erdoğan

0|2
    3|6

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu ülkeye Atatürk'ten sonra doğru düzgün hiç bir lider gelmedi. Bu yüzden de geriye doğru gidiyoruz. Önce Kanuni sonrasında olduğu gibi modern okullar yerine dini okullar açıldı. Cemaatler, hocalar hortlatıldı. Sonra o hocalar, cemaatler Osmanlı'nın çöküş döneminde olduğu gibi yine ülkenin içine etti. Ne ülke yönetimi ne de pozitif bilim kaldı. Gelecekte belki yine bir Atatürk çıkar da, tekrar tarikatleri, tekkeleri yasaklar, modern okulları geri açar, bizi aydınlığa kavuşturur. Tabi sonra yine aynı kısır döngü devam eder.

4|0
    0|0
  • Recep tayyip erdoğan

1|3
    3|3
  • Hiçkimse

2|0
    0|0
  • hiçbiri

1|0
    0|0
  • tansu çiller mi desek :ASD

1|0
    1|0
    • 2ay

Siz bilirsiniz niye tereddüt ettiniz :D

• 2ay

kadın oldugu için biraz karizma yönetim dersek şüpheli erbakan dicem ama onun fikirleri iyi karizmamı bilemem :D erdoğan karizma olsada karizmasını cizdiriyo

• alparslan türkeş !

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra ancak Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş'ı lider olarak tanırım

0|0
    0|0
  • Nesi karizmatik be

0|0
    0|0
    • 2ay

Kimin

• 2ay

Kişiliği de zayıf. Hırsız bir insanın yalancı bir insanın nesini tartışıcam?

• 2ay

Hitlerden nasıl oluyor? Anlamak istemiyorsun boşver.

• Bence Erbakan Atatürkten karizmatiktir

1|0
    4|4
  • TC tarihindeki en karizmatik lider Recep Tayyip Erdoğan 👏🏻

0|0
    0|0
  • Reis tabikide

0|0
    2|1
  • Lider nedir biliyormusun? Lider halkı için çabalar, halkı için güç-bela debelenir. Yenilik katar. Onların gelişebilmesi için yeni modern ya da tüm "imkanları" onlara kolay bir şekilde sunar. Olanak tanır. Bir şehit için menemeni yakan liderle, Son 2-3 sene önce pkk ile müzakere yapan ve şehitlere kelle diyenlerle aynı liderliği paylaşması söz konusu bile değil :) Birisi halkı için çabalar, tüm mirasını tüm kaynaklarını halka bırakır, diğeri yandaşların cebini doldurmakla uğraşır :) Tüm mesele budur. Hiçbir lider 100% mükemmel olamaz. Elbette birilerin hataları olabilir ama bu hatalar bir zamanlar el sıkışıp sonra kandırıldık, yapmamalıydık vs. gibi kıvırma çabaların bir hata değil menfaat söz konusu oldugunu bilmeleri gerekiyor. Kandırıldık ne demek ülke yönetiyorsun kardeşim sen ülke. Dingonun ahırı değil.

Son yüzyılın liderini bir daha göremiyeceğiz tarihe baktığımızda, ATATÜRK'ün yerinde kimse olamaz. Hiç düşündünüz mü? Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki 20 sene nasıl ilerleme katledildi! Nasıl bir savaştan çıkmış ülke nasıl toparladı kendini... Sebebi çok basit :) ATATÜRK savaş planların yanında yapılması gereken yeniliklerin hepsini savaşta düşündü, planladı, diğer meslektaşlarıyla bu konuları paylaştı. :) O yüzden kısa sürede o kadar yenilik sürüldü insanların önüne. Yoksa 20 yıllık süreçte çok zordu o planları yapılması, devrimlerin yapılması :)

O yüzden ATATÜRK gibi lider henüz görmedim. göremedim.

0|1
    0|0
    • 2ay

Erdoğani sevmek zorunda değilsiniz. Ama karizmatik lider olduğunu kabul etmelisiniz.

Atatürk'ün yaptıkları ve karizmatik lider olduğunu zaten tartışmıyoruz. Sana katılıyorum.

• 2ay

@Parradox aynen cahile laf anlatmak zordur kendi sözcügünü nasıl anlamışsın

• 2ay

@lolipopkızınaşkı Daha çok gençsin, kendini bu şekilde şartlandırma ve bak dünyaya..

• yokk

2|0
    0|0
  • Gelmiş geçmiş ve gelecek en karizmatik lider Tayyip Erdoğan'dır. Atatürk ondan daha az karizmatiktir.

0|1
    4|1
  • abdullah gul.

0|0
    2|1
  • İsmet inönü

1|1
    2|0
Yükleniyor...