Laik lik Kur'an a aykırı mıdır?

Müslüman bir ülke şeriatlamı yoksa laikliklemi yönetilmelidir görüşleriniz...

0|0
611

En İyi Kız Görüşü

• Kuran la yönetilmeli

0|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Laik oldugunu düsunüpte müslüman oldugunu iddaa edenler kadar ahmak kim olabilir?
    Fıkih ilmi tefsir hadis bile bilmeyen o sartlara riayet etmeyen kendisinin müslüman oldugunu iddaa ediyor
    Bir zamanlar bende o laiklik ile müslümanlık olunabilir sanırdım.. Allah yerine onun yarattıgına taparsanız Elfaz-ı küfüre düsersiniz iman seriaattan ibarettir Seriaatı inkar eden vallahi Allahaa küfür etmistir

0|3
    2|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Ülke müslüman değil, insanlar müslüman o konuda anlaşalım. Ayrıca insani haklara da günümüzede en uygun yönetim biçimi laikliktir.

2|0
    0|1
  • Kuran toplumsal kurallara bile burnunu soktuğundan aykırı oluyor haliyle.

0|0
    0|1
    • Şimdi müslüman olan biz mi yoksa Allah ın kitabına böyle hakaret eden sizmi gericisiniz?

• Ahahah gidince görürsün yavru hadi şimdi defol

• Anneni biri tecavüz edip bileklerini kesip yaktıktan sonra o katilin hapse girmesi senin acını dindirmeyecek ve acı çekmesi için bir cehennem arıyacaksın, annenle kavuşabilmek için duruma göre bir cennet isteyeceksin. Allah ıslah etsin.

• Laiklikle

1|0
    0|1
  • Din ile devlet işlerini ayırmak deniyor bunun adına. Ve aykırı değildir. Sömürü engellenir

1|0
    0|1
  • Değil

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Laiklik ilkesi halk arasına kuran-ı kerimi reddetmek gibi yorumlanıyor ancak bu çok yanlış bir görüştür. Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden bağımsız işlemesi şeklidir. Günümüzün modern hayatı modern yasalar gerektirir. Bunu kuram karşılayamayacağından modern yasalara gerek duyulmuş ve laiklik ortaya çıkmış.

0|0
    0|1
    • Kardes laiklik yanlis anlasilmiyor kuran yanlis anlasiliyor, Kuran din ve devlet işleri ayrılmamalı diyor Allahın kanunları ile hüküm sürülmesini, dileseydi tek bir ümmettem de yaratabileceğini beyan etmiştir. Yoksa hırsızlık yapanın elini kafamıza göre mi kesecez? Eee Allahın ayeti kanunları açık. Bende şeriatı kabul ediyorum fakat günümüzde uyum sağlamakta zorlanabilirim yine de kalbimle ve aklımla tasdik ediyorum.

• laiklik kurana aykırı mıdır bilmem ama şeriatı istemeyen müslüman kesinlikle dönüp müslümanlığına bakmalı

0|3
    1|0
  • evet haykırı

0|2
    0|0
  • aykırı olan yönlerini hesaba katmazsan değil. Ama genel olarak aykırıdır. Çünkü Müslümanların hukukuna göre boşanmıyoruz hristiyanların medeni kanununa göre boşanıyoruz. Çoğu İslami değerlere aykırı olaylar dönüyor. Bir Müslüman heykel önünde saygı duruşu yapmaz. Ama yaptırılıyor.

0|0
    0|0
  • Bir ülke tam manasıyla müslüman ise şeriatla yönetilmesi en dogal olandır ama musluman agirlikli bir ulkede icinde hristiyan yahudi ateist varsa o ülkede seriat uygulanması kargaşa getirir neden dersen çünkü yuce Allah cc. Kimseyi zorlamıyor ister inanın ister inanmayın seçim hakkı tanınmıştır şeriat ı insanlara çok farkli tanıtıyorlar

0|0
    0|0
  • yoo aykırı değil laiklik iyidir

1|0
    0|2
  • Hem Müslüman hem laik olunmaz ben demiyorum kuran muhammed hadisler islam diyor ben katoliğim hristiyanım sezarın hakkını sezara verin diyen bir peygambere iman ettiğim için çok mutluyum bu nedenden dolayı

0|0
    0|0
  • laiklik ile

0|0
    0|1
  • Bana göre değil

0|0
    0|1
  • Buda sorumu tabikide aykırı aksini iddia eden kuranı nasıl okuyor anlamıyorum müslüman laikliği desteklememeli ağır günah !

0|1
    0|0
Yükleniyor...