Kapalı kızlara bakış açınız nasıl?

Ben açık bir kızım. :) ama çevremde çogu arkadaşlarım kapalıdır. Sizin bakış açınız ne?
Yani açık kızdan daha mı üstün tutuyorsunuz kapalıları mesala? Yoksa ikiside aynı benim için diyenlerdenmisiniz?
Kapalı kızlara bakış açınız nasıl ?

Güncellemeler:
2ay Herkese görüşleri için teşekkürler iyi veya kötü :) herkesin ne düşündüğünü bilmek bana iyi hissettirdi. (Özellikle uzun görüş paylaşanlar👍👏 )

0|3
27|64

En İyi Erkek Görüşü

• tesettürlü olup da neler yapanlari görenlerdenim.
    gönlünü, zihnini, aklini tesettürle kapatmadiktan sonra ne fark var ki herseyi açik seçik yapandan?
    bana göre fark yok. kadin kadindir. hepsi ayni nihayetinde

1|0
    0|0
    • 2ay

Güzel 👍 söyledin. Tabikide kapanmakta önemli ama gönül güzelliği ahlak çok daha önemli.

• 2ay

Yok boşver
      Hadi bende kactım

• 2ay

@DeliKanlı96_ pekii sen bilirsin. Benim için hiç sorun değil. Son mesaj.

En İyi Kız Görüşü

• Ben açığım kapalı kız derken tesertürlü kızdan bahsediyosun Allah ın emrini yerine getirmiş kapalı ne güzel ama kapalı derken sadece saçlarını insanlardan bahsediyosan onları sevdiğimi söyleyemem çoğu kendini kapalı sanıp açık kadınlara namussuz demeye çalıyor çünkü

galeri14.uludagsozluk.com/.../...tmesi_1073493.jpg

1|0
    1|0
    • 2ay

Çok guzel yorum 👏👏👏 resimde çok anlamlı.
      Benim çevremdeki genç kapalilar malesef sadece saçıni kapatan turlerden bazen kizıyorum felan ama karışamıyorsun bazende diyorum ki hani nefsine bu kadar hakim olabilmis zamanla oda anlar diyorum. Ama işte kapalı olupta yok açık kızlar şoyle diye arkamdan konuşan kapalilarada acayip kıl kapıyorum.

• 2ay

Bende bişey demiyorum tabiki herkesin kendi tercihi :)

Erkekler Ne Diyor 63

• İkisi de benim için aynı aslinda. Ama beynimizin kurbanı olduğumuzdan maalesef açık/kapali kızı her ne kadar kabullenmesekte farklı goruyoruz. Nedense kapalı kızlar benim için her zaman saf, temiz olarak görünüyor ama tabiki hepsi öyle değil. Ama beynim bunu kabullenmiyor. Şahsen ben şu an senin fotoğrafa baktığımda kapalı olanını çok daha iyi, güzel , samimi, saf, gerçek ve mükemmel buluyorum. Ancak açık fotoğrafında çok güzel. Kararsızim çünkü beynim ve ruhum farklu şeyler anlatıyor.

1|0
    0|0
    • 2ay

1. resim bana ait değil. 2. Ben kapanmadim açıgım 3. O resimdekiler aynı kız değil :D açiklama geregi duydum.
      Yani degişik bir cevap verdin. Aslında bu bilinçaltımıza işlemis birazda biliyormusun? Hani şuraya 2 tane kız koy birisi kapalı birisi şortlu açık bir kız konuşmasına , ahlakına bakmadan hemen 2 dk milletimiz kimin âhlaklı olduğuna karar verir :D çünkü çok şekilci bir milletiz malesef.

• Nefes alsın yeter ya, insan insandır, açık kapalı diye ayırt etmedim. İnsanların vicdani özgürlüğünü yargılamak benim haddime değil. Sonuçta herkesin kendi inanışı.

1|0
    0|0
    • 2ay

:) yargılamaktan daha çok tercih etme diyelim buna biz.

• İnsanlık olarak bir ayırım yapmak çok yanlış olur sanırım.
    Etrafımdaki insanları karakterlerine göre değerlendiririm; hakkıyla da tesettürü taşıyabiliyorsa biri, onu da ayrıca takdir ederim.

1|0
    0|0
  • kapalılar parklada kafe köşelerinde sevişmese iyiler aslında, bozucu derece yobaz olması durumu da var tabi, kendilerini cenneti garatilemiş namus timsali zannedip açıklarara or*spu gözüyle bakıolar. ha unutmadan yüzde doksanı süslüman zaten...

2|1
    0|0
    • 2ay

Işte o tarz kişilere kapali gözüyle bakmıyorum ben. Ama açıklarda bu tarz vakalar daha fazla şimdi açik bir kız olarak bunu gönül rahatlığiyla soylerim.
      Açıklara o gozle bakan kapalilar ise ne diyim baksınlar beni ildelemez 😀

• Pek ayırt etmiyorum ama genel de kadınlarda ilk olarak saça baktığım için açık kadınlar tercihim (kızıl olanlar )

1|0
    0|0
    • 2ay

kapalilarinda saçi var 😂 evlenince görürsün ama olsun.

• 2ay

Boya olmaz benim tercihim kızıl kadından yana her vakit

• 2ay

Yani hayırlısını istemek varken boyle düşünmende değişik ama neyse :)

• Toplumda kapalıysa namusludur algısı var ama bana göre öyle değil.

3|1
    0|0
    • 2ay

Evet o algı hep var. Hani kapaliları çok seven bir insanım her zaman arkalarindayim ama hepsi namuslu değil cidden. Insanlarimiz çok şekilci :(

• kapalı açık diye ayırmam insan olsun çevreye saygılı olsun yeter.

1|0
    0|0
  • Açıktan kasıt olarak sadece saçı açık diğer yerleri kapalıysa tercih ederim. Kapalıda tercih ederim. Ama mini etek giyicem, göğüs dekoltesi giyicem diyen birini tercih etmem.
    Ama normal insan ilişkilerinde çokta fark edeceğini sanmıyorum.

1|0
    0|0
    • 2ay

Yok açık derken onu kast etmedim sadece sac açiklıgından bahsetmistim. :)

• Aksine benim icin 2nci konumdadirlar

1|0
    0|0
  • benim iki ayrımım var..
    iyi insan & kötü insan..
    dili dini ırkı benim haddim değil..

1|0
    0|0
  • İnsan olmasi vicdanli olmasi birinci onceliğim

1|0
    0|0
  • dünya ahret bacım olurlar

1|0
    0|0
  • kişilik ve insanlara yaklaşımları önemli benim için kapalı olsun açık olsun kafası düzgün değilse o boş insan demektir

1|0
    0|0
  • Kapalı biraz önde gelir

1|0
    1|0
  • Eşit görürüm, açık ve ya kapalı olacak diye bir dayatmam yok. Tesettürün yakıştığı bayanlar yok değil.

1|0
    0|0
  • Ayrım yapmam tabiki de şuana kadar tanıdıgım kapalı bayanların çogu açık kızlardan çok daha tehlikeli ben bunu gördüm.

1|0
    0|0
    • 2ay

Var öyleleri malesef. Yani kapali olmasi tabikide cok iyi oldugu anlamina gelmez.

• korkaklar, tırsaklar. en kötüsü de sevdiği adama helal diğerlerine haram gözüyle bakarlar. açık kızlardan bazıları vardı sevdiğim bile olsa elimi tutması haram dedi biliyor musun :D

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben açık bir kizım bende çekinirim ama yani sevdigim insanin elini tutarim tabikide.
      Allah korkusundandir o kardesim herkesde olmasi gereken ama çoğumuzda olmayan şey. Umarım oyle bir erkekte ben bulurum senin dediğin türden

• 2ay

neyse.. demek ki düşüncede olan ile gerçekler farklıymış

• 2ay

Evet öyle

• Kız işte bir gece Yakamoz da elektrikler kesilince şehirde bana bakarken korkarak acaba öpsemmi diye düşündüğüm kız

1|0
    0|0
  • kapalı kızlar daha çok moda ikonu gibi olduklarından saklı olan güzeldir çerçevesinde ilgi çekebiliyor

1|0
    0|0
  • fark yok

1|0
    0|0
  • açıktan farkı yok

1|0
    0|0
  • ikisi de aynı

1|0
    0|0
  • Siyasi göeüşü nü belli etmek içinse saçma buluyorum. Dini sebeplerdense kendi yorumu der saygı duyarım. Açıksa kendi yorumu der saygı duyarım

1|0
    0|0
    • 2ay

Siyasi görüsü belli etmek içinmi yoksa farz olduğu içinmi? Bilemem. Kimin nasıl ne zihniyetle kapandığını. Ama dediğin gibi saygı duymak şart.

• 2ay

Sonuçta bir kıyafet. İçin bu kadar polemik yapmaya gerek kıyafet yönetmelikleri hakkında bişey diyemem

• 2ay

Bir kiyafet olarak bakma buna Allahın emri olarak bak iyi aksamlar.

• ben kapalıları seçerim ama kapalı derken sadece başını kapatıp g*tünü açanlardan bahsetmiyorum 😄

1|0
    0|0
    • 2ay

O tarz kisiler kapaliligin hakkini veremiyorlar malesef Allah dogru yolu gostersin ne diyim. Belkide nefsine o kadar hakim olabiliyorlardir.

• 2ay

Amin inşallah onlar da düzelirler

• 2ay

İnşAllah :)

• ahlakı güzel olan her insan iyidir

1|0
    0|0
  • İkisi de aynı benim için dış görünüşe aldanmamak lazım. Kapalı olup kaşar olan çok kız tanıdım çünkü

1|0
    0|0
  • Tüm sülalem kapalı. Ama şu devirde açığı yeğlerim.

1|0
    0|0
    • 2ay

Neden peki

• 2ay

Bir şey diyemiyorum çunkü haklısın. Hakkıni vererek kapanan çok az :(

• 2ay

Aynen öyle

• Solda ki daha iyi benim için
    Giyinik şeytanlar daha tehlikeli

1|0
    1|0
    • 2ay

Giyinik şeytanlar yine şeytan gibi gelip eksilemiş şeytanlar işte boşa demiyoruz
      Yelloz şeytan

• 2ay

Şeytan demek hoş olmadi :/ bu arada - ben vermedim.

• 2ay

Hak ediyor onlar
      Solda ki sensen sana kurban olsunlar
      En azından ne olduğun belli

• İkiside aynıdır benim için

1|0
    0|0
  • ikisine de aynı bakarım

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 26

• ikiside kendi tercihi. Yakışana ikiside güzel. Umrumda olmuyor pek benim çevremde açık yok arkadaş olarak. Farketmiyor :)

2|0
    0|0
    • 2ay

Benim çevremdede fazla yok :) bu yuzden sordum soruyu zaten.

• 2ay

aynen öyle kendi tercihi tabikide

• 2ay

@nurann35 evet 😊👍

• Psikopat_hatun diyor Kİ kimseyi kimseden üstün tutmam. Ama dikjat çekmek için kapananlara üzlüyorum ibadet için kapanmıyorşar çünkü.

1|0
    0|0
    • 2ay

ana seni hatırlıyom ben böyle her yorumda kendi nickini başa alıp yorumluyodun o musun acaba yoksa hep bu hesapmıydı.

• 2ay

aynen kusura bakma kelimeyi yanlıs sectim galba o yüzden yanlıs anladın yoksa aklımdan geçen şeyin o olmadığını bilmeni isterim zaten eskiden görüyorsan beni az cok biliyorsundur nası biri oldugumu:)

• 2ay

@orknc Psikopat_hatun diyor Kİ sıkıntı yapma bilitorum :)

• Kapali bayanlari begenmeyenler ;
    Onlar zaten sizin begenmemeniz icin kapaniyolar. Güzelliğini kocasina saklamak için. Bazi kapalilar icin bir sey demiyorum onlar örtülü çıplaklar! Ilginizi cekmemesi guzel bir sey aslinda ama onlara hakaret etmek nasil bir seviyesizliktir. Anlayamiyorum bazen.

4|0
    2|0
    • 2ay

Beğenmeyenler olabilir saygı duymak gerekir. Evet dinimiz gereği kapanıyor çoğu yanı kısmen.
      Ama açık olanlardada aynı şey onlarda kendilerini eşlerine saklıyorlar sadece kapalilara has bir şey değil bu.
      Onun haricinde haklisın kardesim :)

• 2ay

Gercekten dogru bir sekilde kapanan kişilere laf atanlara bende sinir oluyorum. Onun haricinde diğer kapalilar icin bir sey diyemem :)

• 2ay

Aynen 👍😌

• Mühim olan insan olmak. Kimsenin kimseye üstünlüğü yok.

1|0
    0|0
  • Allah insanın düsüncesini kapatmasın aslında yapılması gereken o

1|0
    0|0
  • Karakter ve kişilik örtüyle olmuyor. Türbanlı kategorisini de biliyoruz.

2|0
    0|1
  • kapalı kızlara cok buyuk saygım var severım.. bende kapanabılırımde yanı.

1|1
    0|0
    • 2ay

😊 benim kafadansin sende o zaman

• fark yok bnce ikisi arasında bnde kapalıyim her çevreden arkadaşım var ve gayet de kafa dengiyiz

1|0
    0|0
  • Benim için aynilar

1|0
    0|0
  • İkisidde insan

1|0
    0|0
  • İkisi de aynıdır benim için, ama kapalı bir kızla arkadaşlık kurmam

2|0
    0|0
  • Aynı tabiki

1|0
    0|0
  • Kapalıları itici buluyorum..

1|0
    1|2
  • Sevmiyorum, ne kadar kapalı tanıdıysam gizli kaşar çıktı. Töbe ettim bir daha asla yaklaşmam.

1|0
    1|0
    • 2ay

Genelleme yapmak doğru olmaz ki

• 2ay

Yaklaşık 15-20 tane tanıma şansım oldu, benden uzak Allaha yakın olsunlar.

• 2ay

:/ bir sey diyememm

• Ayrım yapmam. İnanç meselesi

1|0
    0|0
  • İkiside aynı

1|0
    0|0
  • Fark yok aynı

1|0
    0|0
  • Hakkını vererek kapaniyosa helal olsun derim kolay bisey değil

1|0
    0|0
  • Karakterine göre değişir bu durum

1|0
    0|0
  • Bence herkes ayrı güzel yanı karşılaştırma hoş degil

1|0
    0|0
  • tabiki de aynı

1|0
    0|0
  • saçma bir soru olmuş

0|0
    0|0
    • 2ay

Cevap vermek zorunda değilsin.

• 2ay

Neyse kardesim :) uzatma bence böyle sacma sapan tartişmalara giricek degilim seninle

• 2ay

tamam kardeşim (mal gibi sırıtan emoji fghjkl)

• Kimse kimseden üstün değil ki tutulsun 😀

0|0
    0|0
  • ister acik olsun ister kapali , kimse kimsede üstün degildir bunu bir netlestirelim. acik veya kapali olmak herkesin kendi tercihi bir insan acik diye kötü veya kapali diye iyi olmaidigi gibi bunun tam terside olabilir. kisacasi insan olsun karsimdaki kafam uyustuktan sonra her kültürden dinden insan ile arkadaslik ederim , ayrica sirf bir kiz kapali veya acik diye onu terkeden erkege erkek demiyorum baska tür biseydir o

0|0
    0|0
    • 2ay

Ustün tutmak derken o anlamda demedim yani 1. Tercihim kapalı veya açık kızlardan olur gibisinden.
      Gorüşune gelicek olursak çok mantikli ve doğru bir gorus oldu tesekkurlerr. Bu yuzden terk ediyorsa bende kesinlikle erkek demem ona

• 2ay

aynen öyle :)

• Kapalılara yaklaşsmaz erkekler

1|0
    2|0
  • kapalı olup her haltı yiyip bütün kapalıların adını kirleten de var açık olup bütün kadınlara taş çıkaracak kadar edepli ahlaklı olanı da var. Yani iyisi de kötüsü de var. Kişi kendinden sorumludur. Ben şunları sevmiyorum bunlardan nefret ediyorum demek yanlış. Kimse kimseyi ilgilendirmez sonuçta. Kapalıyım. Kapalı olmaktan da gurur duyuyorum. Asla ve asla açıkları da yargılamam. Dini görüşlerine saygı duyarım.

1|0
    1|0
    • 2ay

Öyle tabikide insanin beyin yapısada önemli açikcası.
      Kapali olman guzel bir sey umarim hakkıni veriyorsundir kapalıliğın kardesim.

Yükleniyor...