Insanlar yuzunden degismek?

Eskisi gibi degilim, olamiyorum? Onceden herkesi, her seyi, en ufak detayi dusunurdum, artik dusunemiyorum. Diyorum bu hayatta yap yap yap nereye kadar. Ne zaman iyilik yaptiysam sonunda uzuldum. Artik eskisi gibi cok iyi kalpli, saf temiz ben yok. Yine kotu niyetli degilim tabi ama kalbimin yumusakligi gittikce azaliyor, kalpsiz, duygusuz biri olmaktan korkuyorum. Kimseye guvenemiyorum, birinin en ufak hareketinde supheleniyorum, soguyorum. Siz ne dusunuyosunuz?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların zamanla değişmesi normal bir durum tabi bunun olumlu yönde olması hãlinde. Sizde bunun olumsuz yönde şekillendiğini ve bunun çevresel bir faktör sonucu gerçekleştiğini düşünüyorum. Aksi yöne çevirmek sizin elinizde ayrıca size kişisel gelişim kitabı okumanızı tavsiye ederim.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlara şüpheyle yaklaşman, hemen güvenememen normal. Güven zamanla kazanılan birşey. Bazı insanlara daha çabuk güvenirsin bazı insanlara bir türlü güvenemezsin, kişiden kişiye değişir.
    Yine iyi kalpli iyi niyetli olmaya devam et ama insanlara karşı da dikkatli ol tabi..
    Fazla önyargı iyi değil, çok saf olmak da iyi değil.
    Ben hislerime güvenirim bu konuda mesela.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• iyilik yap denize at dostum kazık yedikçe insanların ne mal olduğunu öğrenip ona göre davranıyorsan doğru yoldasın bu doğru yolda giderken elbet kayıpların olacak onları kafana takma devam bu yolda çünkü ederinden fazla soytarı kral eder herkese hakettiği değer...

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynen kayiplarin oluyo, mesela arkadaslarimla kavga ettim, ama iyi oldu yani herkes haddini bilmeli, artik herkesi dusunmuyorum sadece cok deger verdiklerimi dusunuyorum

• 2ay

Aynen böyle devam :)

• Sonunda normal bir insan olmaya başlamışsın takılma bence bu duruma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Seninle aynı durumu yaşıyorum hayatımdan memnun değilim.

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynen. Ne gibi?

• 2ay

Anlattıkların aynısını şu an hala yaşıyorum. Mutsuzum hayatım berbat ötesi gibi. Değer verdiğim insanlar hep yanımda olduklarını düşünürdüm ama hepsi kendini düşünüyordu. Biri benden yardım istese koşa koşa giderek yardım ederdim ama benim kötü günümde kimse yanımda olmuyor ailem bile benimle dertleşmez. Onlara göre çok zeki, çok hamaratlı her konuda mükemmel bir kız istiyorlar. Hayatını hep hedeflerini gerçekleştirerek yaşamanı istiyorlar. Senin mutlu ve ya mutsuz olmana bakmıyorlar. Kendimi kalabalık ortamda tek başına yapayalnız hissediyorum ve durumda çevremdeki kimse beni bu durumdan çıkarmak istemiyorlar onlar hayallerinden vazgeçmiş beni de hayalleri olmayan hayatını sadece çalışmaktan ibaret bir hale sokmaya çalışıyorlar.

Yükleniyor...