Türk kadınları evlendikten sonra neden bakımsızlaşır?

Türk kadınları neden evlenmeden önce ince ve çekici, evlendikten sonra kilolu ve bakımsız olurlar? Dün gittiğim bir düğünde bunu özellikle gözlemledim. Evlenince şişmanlamak, kapanmak vs... çok belli bir eğilim. Nedir bunun sosyolojik, psikolojik açıklaması?

0|0
67|19

En İyi Kız Görüşü

• E tabi. Bakire kız ile evlenirim demenin bedelleri bunlar.
    Bekaretini gözü gibi korumuş, bir ömür boyu karnının doyurulması karşılığı bekaretini takas etmiş kız, karşılığında bedelini en yüksekten tahsil etmek adına bol bol baklava börek yiyor.

3|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Alan aldığın aldı koyver gitsun mantığı 😂😂😎

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 66

• Kendine bakmayan kadınları aşağılamamak lazım. Bir kadın kendine bakmiyorsa, demek kadınlık rölü artık zoruna gidiyor... Neden zoruna gidiyor diye sorarsan bence biraz bakımlı olup olmaması eşine bağlı. Misal benim eşim olsa, ve beni sürekli aşağılasa, ben ya kendimi bırakırım bakmam, ya kadın rölüme can verecek bir başkasıyla aldatırım. Yok işte bensiz oraya buraya gitme diye zorla gözünü kapattırıyorsunuz, hem sen çalışma, yorulursun bahanesiyle eve bağlıyorsunuz, daha ne beklenirki o kadından? Erkeğin özgüveni ne kadar eşine bağlıysa, bayanın özgüvenide o şekildir. Güller durduk yere sönmez, soğuklar rüzgarlar kışlar gelir, ancak öyle yıpranır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Dış etkenler her zaman vardır. Biraz daha dayanıklı olmak lazım. Kolay salıvermemek lazım. her 2 cins için de geçerli bu tabii.

• Ne yapsaydı ya?
    Eş ol
    Anne ol
    Evde temizlikçi aşçı gündelikci her bir şey ol
    Herşeye yetiş
    Yeri gelince kadınlık yap
    Yap da yap saçını süpürge et ama işte sonrası sana gelip o adam ya bakımsızlaştı mı ne ya desin yazık

4|0
    0|0
    • 2ay

:)) Ne kadar dramatik anlattın sen bunu.. Teşekkürler

• 2ay

Hıhım tabii tabii öyledir siz erkekler her zaman haklısınız

• 2ay

Her zaman haklı olmak gibi bir endişem hiç olmadı şahsen. Amacım herkesin kendi eksiklerini farkedip bişeyler yapması.

• Kisinin kendisine olan saygisi ile alakalidir bence kisi kendi bakimina ozen gostermiyosa kendisine saygi duymuyodur kedisine saygi duymayan kimseye saygi duymaz benim. icin ise saygi en onemli seydir

0|1
    0|0
  • Ev işini kadınlara yikiyorsunuz. Sonra bir de çalışan kadınsa daha zor. Eve mi, işe mi, kendine mi baksın? Az insaf be!

1|0
    0|0
  • hem iş hem ev işi bide çocuk oluncca böyle oluyor malesef. birinden biri olmayacak yani çalışmasın çocuk da isteme hatun hala fıstık olur

0|1
    0|0
  • Ee ne yapsınlar tüm ev işi üstlerinde. Çocuklar da varsa eksta yorulurlar kendilerine zaman ayıramazlar 😂😂

0|0
    0|0
    • 2ay

O ayrılması gereken zaman aslında her zaman vardır. Fakat öncelikli bir durum olarak görmediklerinden sporu, kişisel bakım.. v. s. durumları hep mazeretler belirtirler. Ben öyle düşünüyorum. Ev işlerini hafifsediğimden değil. Konu zamandan çok kişisel bir öncelik konusu bence.

• 2ay

İyi 😂

• 2ay

iyi o zaman :)

• Aldım kocayı, artık benim, ne gerek var süse püse doğallık daha iyi kafasında olanlar bence salıyor kendilerini.

0|1
    0|0
  • Nasılsa beni alan aldı napcam kendim ettim bakıp diye düşünüyolar ama büyük yanlış yapıyorlar asıl o zaman bakımlı olması lazım

0|0
    1|0
  • Evi temizler kadin cocuk bakar kadin yemek yapar kadin hastada olsa yapmak zorunda ne ara kendine bakacak

2|0
    0|0
    • 2ay

İsteyen bulur o arayı.. Biraz pratik ve istekli olmak gerekir evvela. O işleri hakkıyla yapan kadın kaç tane acaba?

• neden kadınla sınırlıyorsun bunu? erkekler de bekarken çok iyi olurlarken evlendikten sonra göbek bırakıyorlar.. :) biraz geniş bakalım

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben sizinle hemfikirim.. Ama iki konuyu ayna anda ele almak istemedim. Ama bu kendini koyverme kadınlarda biraz daha çok gibi geliyor bana.

• 2ay

kendini koyvermekten ziyade yaşanmışlıklar ve zamanın geçmesi bu gibi şeylere olanak sağlıyor insan ister istemez yıpranabiliyor :)

• 2ay

Teşekkürler fikirlerin için hanımgibi.. :)

• Hayata bakış açısı ile alakalı diye düşünüyorum, kendileri için yaşamıyorlar hayattan beklenti hedef vs yok. Çoluk çocuk ev işi günler çaylar kahveler, hareketsiz sporsuz tembel bir hayat. Tembrl derken belki ev işi çocuk bakımı iş hayatı bunlar var ama kendi öz bakımları için tembel.

1|0
    0|0
  • Çevremde durum tam tersi.. Kadınlar çocuk yaptıktan sonra bile fiziklerini koruyorlar erkekleri ise genç alıyorsun 2 yıla gitmeden olduğundan 10 yaş daha yaşlı duruyorlar.

1|0
    0|0
    • 2ay

Çevreniz Rusya ise hem fikirim.. Orada durum tam tersi bence de.

• 2ay

Kendi yakın çevremden bahsediyorum.

• 2ay

Rus kökenli olduğunuzu düşünmüştüm onun için bu şekilde yazdım. Ama türklerde de o şekilde olanlar olabilir tabii.

• Beni alan aldı diye

0|1
    0|0
  • Antika dedigim. icin cagirdin di mi soruna :/

0|0
    0|0
    • 2ay

Yanlışlıkla bastım sanırım butona :)) Bu saatte sensiz yetim kalır sorularım.

• 2ay

iyi kaçmalar :)

• 2ay

Size ne kufretçem aerolit beyfendi, ne minasibit aaa :P
      Super kacarim :) hosca kacarim :) sen de hoscakal :))

• Geleneksel bişey olsa gerek. Evlenince bakımdan güzellikten geçip kendilerini tamamen eve evliliğe adayıp saçlarını süpürge etmeleri gerektiğini düşünüyorlar. Saçma bir hareket ben evlensem de bakımlı ve özenli olurdum

0|0
    0|0
    • 2ay

Sanırım öyle.. Bir de erkeği şımartırlar ilk zamanlarda sonra kocam yardım etmiyor diye ağlarlar hep. Ben de kadın olsam dediğin gibi olurdum.

• 2ay

O da var tabi gerçekten kaliteli bir erkek eşine kakalamaya kalkmaz bunları. Eşi istemese de yardım eder..

• 2ay

Teşekkürler komplimanın için :))

• Nasıl olsa kaptım kocayı der salar kendini asd

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum ama malesef çoğu öyle. Ama şimdiki gençlik o kadar değil.

0|1
    0|0
  • Neden acaba? Birilerinin arkasını topladığı için tek başına çocukla ilgilendiği için olabilir mi?

3|0
    0|0
    • 2ay

Olamaz.. Bu bahaneleri bence.

• 2ay

Öyle ne yazık

• 2ay

teşekkürler görüşleriniz için.

• İki seksen hatip her şeyi önüne bekleyen türk erkekleri yüzünden olabilir

1|1
    0|0
    • 2ay

Teşekkürler görüşlerin için... Konu uzar gider ama benzer şeyleri söylüyoruz sanırım.

• Doğru tespit sence neden?

0|1
    0|0
    • 2ay

Birden fazla sebebi olabilir. Ama en çok sanırım nasıl olsa evlendim artık güzel görünmeye çok ta ihtiyacım yok rahatlığı olsa gerek. Ve kişisel disiplini yeterli olmadığı için de ev işleri ve bebek bakımı yoğunluğunda ezilmesi ona fit görünme olayını arka planlara attırıyor olsa gerek.

• 2ay

Soruma katılımın için teşekkürler :)

• 2ay

Ben tş ederim

• Evlendim zaten ne gerek var dusuncesi

0|1
    1|0
    • 2ay

Muhtemelen öyle.. Ama aldatılmayı sıkça yaşarlar maalesef ve nedenini de asla anlayamazlar.

• Erkeklerde de durum aynı gibi gözükür aslında sebebide evlenmeden önce buluşurken saçımız dağınık kıyafetlerimiz salaş olmaz ee evlenince sabah kalkıyorsun dağılmış saç pijama sonra vah efendim kendini saldı neden böyle oldu ee napalm uyaninca maşalı saçlarla kalkamiyoruz😊

0|0
    0|0
  • size bakmaktan

0|0
    0|0
  • Nasıl olsa evlendim kafasında

0|1
    0|0
  • Nikaha tapu gözü ile bakıyorlar

0|0
    0|0
  • Beni alan almış kafasında oluyorlar genelde asdfghjklm erkeklerde farksız

0|1
    1|0
    • 2ay

erkeklerin gözü dışarıda olduğu için daha dikkatliler sanırım bu konuda

• 2ay

Oda insanların tabularından

• 2ay

İşte buna mahalle baskısı deniliyor.. Türkiye de yaşıyorsan buna herkes katlanamıyor. Ve namus ta bacak arasında aranırken...

• Evet kilo konusunda haklisin fakat bana evlenen ve gobek yapmayan bir erkek gosterebilirmisin istisnalar elbet var ama kadında olsa erkekte olsa bakimsizlasmaya gelince bazilari cok abartiyor temizlik yapmaktan acizlar garip bazilarida gecim derdinde akillarina birsey gelmiyor biraz da sartlarla alakali diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Üç tane çocuk zıkkım yiyesice koca birazcık kire tahammül edemeyen kaynana... daha gider bu

2|0
    0|0
    • 2ay

Herkes hak ettiğini yaşar dersem bilmem yeterli bir cevap olur mu bu? Hiç bir şey nedensiz olmuyor.

• Birincisi, bu türk kadınlarına özel bir durum değil, her toplumda aynı derece de bulabilirsin.
    İkincisi, sanane kardeşim? Milletin karısı seni mi geriyor eşi o şekilde beğeniyorsa bu durum hiç kimseyi alakadar etmez.

0|0
    0|0
  • Artik benimsin derler umursamazlar

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    36

Erkekler Ne Diyor 18

• Türkiye de erkeklerin gözünde kadın modeli soyledir:
    45 kilo olmasına rağmen d-cup göğüslü olsun.
    -Benden en az beş yaş genç olsun. Kadınlar yaşlandıkça çöker, erke…kler durduğu yerde gençleşir malum..

Hamile kalmasına ve doğum yapmasına rağmen 36 beden kalmayı başarabilsin, vücudunda çatlak matlak olmasın.

-Çocuk doğduğunda (tabii ki oğlan) bütün bakım işlerini üstüne yıkayım, zaten ben erkeğim elime yakışmaz. bebek kolik olsa bile, ağlama krizlerine girse bile susturmayı becersin, beni uykumdan etmesin yoksa fena olur.
    Çocukla ilgilenmesine rağmen her daim fönlü, makyajlı gezsin. Günde sekiz on defa alt değiştirip süt vermesine rağmen babydoll giysin mesela.

-Kadınlık görevlerini yerine getirsin, bir kadın bir erkeği evine bağlayamıyorsa aldatılmaya göz yummalıdır zaten.

8|1
    0|0
    • 2ay

Şimdi bakıyorsun kadın fil gibi eşi onun yanında sanki oğlu.. Sonra sızlanmaya ortalığı yıkmaya başlar işin içine 2. bir kadın girdiğinde. Zekasızlık gibi ciddi bir durum var bence.

• 2ay

Ben evli ve kilolu olsaydım napar eder zayıflardım.

• 2ay

@kubrovski Doğrusu da budur.. Ama senin gibi olanlar azınlıktalar. İlişkiyi yürütmek zeka ve emek ister. Kolay değil uzun yıllar mutlu uyumlu bir çift olmak.

• Beslenme ve hareketsizlikten.

0|1
    0|0
  • Alan razi satan razi sistemi gecerli oluyo beni kim begenecek hesabi olabilir benimde erkek arkadaslarim saldi kendini hepsi gobek bagladi ama hanimlari ayni demekki istisnalarda varmis hepsinin cocuguda var yani

0|1
    0|0
  • Valla abi şimdiki kızlar evlenmeden önce şişiyorlar. Benim hafif göbeğim çıksa utanıyorum. Kızların göbeği dizkapaklarına değecek ama halen yiyorlar.

0|1
    0|0
  • herşey kadına yüklenir
    çocuk bakmak
    yemek yapmak
    bla bla bla
    bir sürü

2|0
    0|0
    • 2ay

Ama o kadar yoğunlukta işlerine gelen şeyleri yapmaktan hiç geri kalmıyorlar. Örneğin alışveriş :)

• Alan aldı artık diye heralde

0|1
    0|0
  • Ev, iş, güç, çocukda geldimi tamam, birde rahatlık var tabi..

0|1
    0|0
    • 2ay

Çoğu tembeller aslında.. hem düşünsel hem de fiziksel olarak tembeller. O yüzden çoğu evlilik hüsranla sonlanıyor.

• 2ay

Ama öyle böyle değil insan bir yerden sonra usanıyor, birde temizlik yaptımı 2 gün tv karşısında çay keyfi yapamıyoruz.. Bu ne yaa sanki kirlenmeyecek, her şeyin fazlası zarar :)

• 2ay

O olmadı işte.. Ev konforu bozulduktan sonra ne kıymeti kalır o temizliğin. Çalışıyorsa dışarıda yazık ama kadına da. Sadece ev hanımıysa biraz daha töleranslı olmalı.

• ev kızları için evlilik onun zirvesidir sonra tepe taklak aşağı yuvarlanması normal

0|1
    0|0
  • Erkekleri de öyle

0|1
    0|0
  • Ev işleri, doğum, çoluk çocuk, kadın bir işte çalışıyor ise orda da bir stres vs.
    kadın bir erkeğe göre daha çabuk çökebiliyor.

0|0
    0|0
  • Halbüki Türk erkekleri yaşlandıkça corç kuluni gibi oluyor ayıp kızlar ayıp

1|0
    0|0
  • Rus kızları evlendikten sonra bakımlı

0|0
    0|0
  • elde etti ya boşver diyor

0|0
    0|0
    • 2ay

En olası cevaplardan birisi bu olsa gerek. İş bitti mantığı.

• Yazık la kadına acıdım

0|0
    0|0
  • Erkekler yuzunden

0|0
    0|0
  • Erkekler yüzünden

0|0
    0|0
  • nasılsa evlendım dıyorlar

0|1
    0|0
  • bilmiyorum yeni nesil öyle mi cidden eskiler tamam öyle de..

0|0
    0|0
    • 2ay

Yeniler de öyle gibi..

• 2ay

bizde sabahtan akşama kadar çalışıyoruz ama kendimize bakmayı ihmal etmiyoruz yani bahaneleri komik

• 2ay

Hayır yani evde işini yapan kadın o kadar az ki? Bir de sorsan sanırsın günde 5-6 saat aralıksız ev işi yapıyorlar.

Yükleniyor...