Namazda zorlaniyorum?

3 ay namaz kildim bundan 1 sene once.. bu 3 ay surecte bn kendimi samimi bulmadim. yani nasil desem sanki ezber yapiyormusum arapca bilmiyorum ayetler bana o samimiyeti hisettirmiyo.. namaz kilarken kendi dilimde dualar etmek istiyorum. buda namazin kuralina haykiri. ama bn biturlu ezbere yaptigim namazda allahla bag kuramiyorum... en dogrusu nedir sizce. baslamak istiyorum ama icten geldigi gbi yapsam kabul olurmu

0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• Zorlanman normal

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dualarin, ayetlerin turkcesini bilsen daha iyi olur yani en azindan genel olarak neden bahsettigini bil.
    Ama soyle dusun mesela ingilzice bir sarkiyi turkce cevirisinden mi dinlemek istersin orjinal haliyle mi?
    Sonucta orjinali arapca ve ceviride hatalar olabiliyor sen en dogru haliyle okuyorsun arapca okuyarak.
    Bende son 4 aydir 5 vakit kiliyorum ve resmen huzur buymuş diyorum. Namaz cok farkli hissettiriyor gercekten bilincli kilarsan.
    Cevrende bu konu hakkinda hassas, bilincli arkadaslarin olsun, onlar tesvik eder seni.
    Insallah sorununu aşıp baslarsin 😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kendine salih arkadaslar edin. imanini kuvvetlendir. gece rabbinle basbasa kal dua et bol bol. ve asla vazgecme. hz ali kendisine gelip gunah isliyor sonra pisman olup tevbe ediyorum ne zamana kadar surecek bu diyen birine seytani maglup edene kadar vazgecme demistir. ben de ilk namza basladigimda ayakta uyuyordum nerdeyse o kadar uykum geliyordu. seytan iste her hayirli yolun onune oturur

0|0
    0|0
  • Siz kılmaya devam edin o huzuru yakalayamamıssınız içine her namazda doğan o hızı yakalarsınız mutlaka siz kılmaya devam edin
    Şeytan veriyor bu vesveseleri...

0|0
    0|0
  • namazını türkçe anlamıyla kıl
    tabi birde hayat yaşayışında önemli
    çalış insanlara yardımcı ol
    evlen..

0|0
    0|0
  • olur kabul

0|0
    0|0
  • o namazın içinde okudukların dua değil ayettir. namazın sonunda kendi dilinde dua edebilirsin zaten

1|0
    0|0
  • https://youtu.be/5N-0FyIShrY aradığın cevap

0|0
    0|0
  • yok namaz önemli

0|0
    0|0
  • sen zorlama

0|0
    0|0
  • Mutlaka namazin kilinmasi lazim Cunku namazin terki küfürdür

0|0
    0|0
  • Doğru şekilde kuralına göre kıl
    İçin rahat olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• İbadet etmek tatlıcı dükkanı değil ki ondan tat almayı bekliyosun. Şöyle düşün babamız ya da annemiz bazen bizden bişeyler ister bunu gönülsüzce yapmamız gerekir. Çünkü onlar büyüktürler onlara saygısızlık yapılmaz bunun gibi düşünmelisin Rabbin sana emrediyor yapmalısın. Senin bu yazdıkların tamamen şeytanın vesvesesi sen yine namazlarda arapça dualarını oku namazın bittikten sonra ellerini semaya açıp istediğin gibi dua edebilirsin. Bence başlamak için beklemene gerek yok yaklaşık 2 saat sonra öğlen okunacak ilk işin güzelce abdestini alıp namaza durmak olmalı..

0|0
    0|0
  • Okuduğun duaların anlamlarına baktın mı peki?

0|0
    0|0
    • 2ay

Baktim isin tersi yapilan el ayak hareketleride bana sacma geliyo o esnada

• 2ay

Yoga yapanda bana sacma

• 2ay

Genel olarak sembolik bazı hareketlerle sorunun var gibi denilebilir. Mesela bir soruya cevap vermek için işaret parmağını kaldırmak gibi.

Bazı şeyler bazen sadece bazı şeylerdir. Illa her yaptığının anlamının çok açık ve net olması gerekmez.

• Doğru yola giden ilk sapağa girmişsin.

0|0
    0|0
  • canım seytanın vesveselerine gelme her turlu vesvese gelir ben ozellikle namaz kılarken o kadar korktum ki en baslarda sadece namazda ama sonradan geciyo korkular dusunmeler husu ile namaz kılabılmek cok kolay değil ama niyetlenmişsin ya gerisi gelir insaallah

0|0
    0|0
  • Burdakılerde hoca fetva alacaksın oylemı? Bundan namazdan haz alamıyor olabılırmısın acaba?

0|0
    0|0
    • 2ay

Napicam peki cok cabaliyorum olmuyo. ayrica belki insan vardir yardimci olucak dusunuyorum

• Bende kıldıktan sonra çok huzursuz oluyodum neden bilmiyorum. O yüzden birakmistim :(

0|0
    0|0
  • Namazını kıl en son duanı kendi dilinde devam et

0|0
    0|0
  • Okuduğun surelerin Türkçelerini öğren.

0|0
    0|0
  • Dualarin mealini ezberle öyle okursan Arapça en azindan ne dedigini bilirsin. Bunu da ben mi söyleyeyim.

0|0
    0|0
  • Okudugun surelerın turkçesini ezberleme zahmetınde bulun o zaman

0|0
    0|0
Yükleniyor...