Albert Einstein Gibi Çok Zeki Bilim İnsanları Olmasına Rağmen Neden Albert Zekanın Sembolü Olmuştur?

Albert Einstein Gibi Çok Zeki Bilim İnsanları Olmasına Rağmen Neden Albert Zekanın Sembolü Olmuştur?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Görelilik kuramları ile temel fiziği (Newton fiziğini) yıktığı için. Geri kalan teorik fizikçiler einstein'ın teorisi çerçevesinde teoriler üretiyordu. En az einstein kadar önemliler ancak Einstein fiziği bambaşka bir boyuta getiren, onu yeniden öğrenmemiz gerektiğini gösteren bir adamdı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Söylediği düşündürücü sözlerden dolayı.

"Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere."
    "Aptallık ve dahilik arasındaki fark; dahiliğin sınırları olmasıdır."
    "Delilik: aynı şeyi tekrar tekrar yapıp, farklı sonuçlar beklemektir."
    "Dağınık masa, dağınık kafaya işaretse, boş masa neye işaret?"
    "Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir."
    "Hayat bisiklet sürmek gibidir. Dengenizi korumak için, devam etmelisiniz."
    "Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer, ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden."
    "Altı yaşındaki çocuğa açıklayamıyorsan, sen de anlamamışsındır."

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çünkü ; Einstein , bir çok insandan farklıdır. Bir çok devre ve kuantum fonksiyonları ile uğraşmıştır. Hayal gücünü çok iyi kullanan ve küçük yaşlarda formüller yaratan birisi. Bir dehâ yani. Hatta kendisinin bile sözü vardır ben diğer insanlardan farksızım diye sadece hayal gücümü daha iyi kullanıyorum diye.

Kısaca ; Evren'in ve tabiatın daha iyi bir düzende olmasına yardımcı olmuştur. Hâşa rab' tan başka kimse daha iyi bilemez sadece bazı şeylerin insanların keşfetmesinde yardımcı olmuştur

0|0
    0|0
    • 2ay

Balık burcu hem çok zeki hem çalışkan olunca böyle oluyor demek ki :D

• 2ay

Haha. Başak burcu olmasın o 😀 Gerçi kardeşim de balık biraz var onda da zekilik 😀 Ama duygusalsınız 😀

• 2ay

Yok Albert einstein balık burcu ya , balık burçlarıda çok hayal perestler ya
      üstüne birde zekilik ve çalışkanlık eklenince ondan dedim :D

• bunu soyleyen aptallara sorum şudur. bu adamin yaptigi islerden ne kadar haberdarsiniz? kisileri ikonlastirmak aptallarin işidir. ayni sekilde cahil insanlari haci hocalari, şeyhleri, peygamberleri vs yuceltmesi gibi. albert einstein hayatinda dogru seyler yapmaya çalışmış biridir. her bilim insani ondan cok farkli degildir. bilimle ilgilenen insanlar bu tip popülist sacmalaliklarla ilgilenmez.

0|0
    0|0
  • onun gibisi yok be birak yalani

0|0
    0|0
  • Bilim adamları arasında en sıra dışı olan ve kendi alanı dışına çıkarak felsefeyle bilimi bir araya getirmiş olağan dışı bir mucit olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Tarihte çığır açan buluşları olaylara farklı pencereden bakması ve tabiki önemli teorileri...

0|0
    0|0
  • Gelmiş geçmiş en iyi bilim adamı Tesla'dır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ve bence çoğumuz teslayı sonradan duyduk. Bu adamın ismi bu kadar iyi olmasına rağmen sence neden duyulmadı?

• 2ay

Albert pazarlama zekası vardı. Reklamını iyi yaptı ve bence şunla alakalı duymamamızın nedeni ABD hükümeti teslanın projelerini bulmaya çalıştı eğer tesla çok iyi tanındaydı ABD projeleri istediği gibi çalamaz kullanamadı

• Adamın beynini çaldılar mezardan o yüzden olabilir mi sence?

0|0
    0|0
    • 2ay

:D saçma bir sebep gibi geldi detayını bilmediğim için

• Birseyi gelistirmek bulmaktan zordur cunku

0|0
    0|0
  • Herkes dunyaya kendini göstermiyor

0|0
    0|0
  • Albert Eİnstein in quantum fizigi ve izafiyet teorisi cok onemlidir ama bu onu tek basina zeka sembolu yapmaz, bu sadece insanlarin diger bilim insanlarini bilmemesinden kaynaklaniyor.
    Mesela ndnen Alan Turing degil. matematikte Turing yasalarini bulmustur, modern bilgisayar sisteminin temelini hazirlamistir

0|0
    0|0
  • Herkesin dogru kabul ettigi seyleribkokunden degistirecek arastrmalar yapmistir o yuzden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Reklamını yapmışlar da ondan.

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu anlaşılması zor olmuş çok çetrefilli yollardan geçmiş farklı bir hayatı olmuş😊

0|0
    0|0
  • Reklamını çok yaptıkları için halbuki einstein bir tesla etmez edemez

0|0
    0|0
    • 2ay

Tesla hakkında bende birazcık araştırma yaptım. Gerçektende çok zeki bir dahi olduğu söyleniyor. Müthiş projeleri varmış hatta çalınmış projeleride varmış sanırım. Ama teslayı hiç duymadım onun yerine edisonu duydum hep :D

• 2ay

Edisonda bos tesla en iyisi

• 2ay

@Delimiiine edison zaten teslanın icatlarını çaldı 😞 onu öldürtüp

Yükleniyor...