Soru sormak güzeldir değil mi? sormak isteyenler var mı?

Soru sormak hakkında görüşleriniz nedir?

0|2
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Soru sormayı seviyorum. Daha çok sorabilsem, üretebilsem keşke.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Soru sormak olmasaydı hayvan olurduk. Akıldır bize soruyu sorduran. Hiç hayvanların kendi kendine soru sorarak bazı problemleri çözebildiğini gördünüz mü (içgüdüleri hariç)? En basitinden mesela açlık problemi, siz hiç bir ayıyı oltayla balık tutarken gördünüz mü? Aklı yok. Soru soramıyor. Soru soramayınca da hayvan olmuş oluyor. Bu gayet doğal bir şeydir. Hatta sosyolojik felsefenin dibine vurup şu yorumu da yapabilirim ki dünyada doğal olmayan tek varlık insandır. Aklı var. Akıl doğal bir şey değildir. Ne doğada bulunur ne beynin içini yarıp bakıldığında. Dünya dışı bir şeydir. Yaratana özgüdür. Doğanın oluşumunda akıl vardır ama doğada akıl yoktur. İnsanın oluşumunda akıl vardır ve insanda da akıl vardır. Yani insan doğal değildir. Bu sayede tezimin doğruluğu açığa çıkmış oluyor. İyi geceler güzel yazdım.

0|0
    0|0
    • 2ay

Güzel bulmadım çoğunlukla kulaktan dolma herkesçe söylenen şeyler özel bir yorum yok ama sağ ol. İyi geceler

• 2ay

Ondan değil hani günümüzde soru sorma yetisini kaybetmiş milyonlarca insan var ya onların aslında insan olmadığını bir nebze anlatmak çabası diyelim bu uzun yazıya. Ben de isterdim ki o insanların oltayla balık tutan ayılara dönüşmelerini ama olmuyor düzene aykırı işte.

• guzel birseydir

0|0
    0|0
  • yok sana soru

0|0
    0|0
  • güzeldirde cevaplardan bir sürü soru çıkıyor

0|0
    0|0
  • İyidir hojtır ema banone

0|0
    0|0