Peygamber Devesi?

Geçen gün odanın camında buldum boşta duran bir akvaryumum var yakaladım onun içine koydum. suyunu verdim biraz vahşice belki ama oda da dolanan sinekleri yakalayıp kanatlarını koparıp akvaryumun içine atıyorum banamısın demiyor pek bir ilgisiz gibi. bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili? beslenmesi nasıl olmalı ya da ortamına mı alışamadı böyle küskün olmasının sebebi nedir sizce?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• yazık ya bırak dışarı evıne gıtsın :(

0|1
    0|0
    • 2ay

zaten onun için yakaladım ya dışarıda yaşanacak bir ortam yok insan hayatı bile zor geçerken onun yaşaması zor. elimden geldiğince beslemeye çalışıyorum 2 yıldır buradayım ve ilk defa karşılaşıyorum zaten nerden geldi bilinmez.

• 2ay

dağın ortasındayım etrafımda kayalıktan başka bir şey yok malesef.

• 2ay

o zman dağa bırak ordakı yeşıllık de yeter şehır merkezındesın sandım

En İyi Erkek Görüşü

• Yeşil olanmı? Gerçi onlar bile güzel ama kahverengi ve poposu kalkık kafası taçlı kamufle olabilen birşeyse o endemik türe giriyor ve degerlidir türkiyede yaşar.
    Bu tür canlıları beslemek benim hoşuma gidiyor zamanında yurtdışından akrepler tarantulalar getirip beslemiştim mantisler ise ayrı bir güzellikte hatta araştırırsan davranışları hareketleri falan çok hoştur ve bazı tiplerine istersen +500/1000tl-dolar gözden çıkar genede getiremessin.

0|1
    0|0
    • 2ay

kahverengi olan şu an akvaryumun köşesinden tırmanmaya çalışıyor hatta hocam sen bana yardımcı olabilecek birisin işte aradığım sensin yani. internetten biraz araştırdım ama ne versen yiyor diyolar resmen kelebek attım sinek attım pet şişenin kapağına su doldurdum koydum ilişmedi hiç birine.

• 2ay

yok zaten öyle elime alıp oynayacak değilim :) ama anlattıkların hele o tarantula manyakları ölürüm ben o evde yaşasam kesin ölürüm :) evet ilgi biraz az ama hevesliyim be hocam tüm günüm neredeyse boşta geçiyor ilgileneceğim özen göstereceğim birşey olsun istiyorum sonuçta o yüzden baya bir bilgiye ihtiyacım var. ve araştırıp uğraşmak istiyorum geçici bir heves değil özenirim değer verdiğime.

• 2ay

Tamam işte özenmene gerek yok onlar öyle canlılar degil sen sal onu o sana göre degil sen sana dost olacak birşeyler bak:)
      İlla egzotik birşeyler bakcam dersen ball pitonlarını araştır hem fazla büyümez hem bakımı kolay hem günlük eline alsanda baksanda problem çıkarmaz hatta alıştırmazsan ilerde ıssırır...
      Sürüngen besle onlarda güzel oluyor.
      Tarantula-mantis-diger eklembacaklılar böcekler falan bunlar uygun şeyler degil. Bunu koyacaksın köşeye, haftada 1 yem verceksin nemini falan ayarlayıp bırakacaksın bukadar. Yazık edersin beni dinle...
      Birşey olursa yazarsın özelden iyi geceler.

Kızlar Ne Diyor 1

• onu ozgur bırak sana ıhtıyacı yok

0|1
    0|0
    • 2ay

Eğer böyle devam ederse bırakacağım zaten gozlerimin önünde ölmesini istemem zaten

Erkekler Ne Diyor 5

• Akvaryumda yaşamaz ki o

0|1
    0|0
    • 2ay

nasıl bir ortam ayarlamak lazım peki?

• 2ay

hocam malesef öyle bir ortamda değilim. küçük küçük fidanlarım var akvaryum geniş büyük baya içine yerleştirsem olur mu ? fidan yaşamaz tabi ki orası ayrı mevzu.

• 2ay

Ev ortamında fazla yaşamaz bence

• Bırak hayvanı seni yakalayıp akvaryuma koysalar hoşuna gider mi

0|1
    0|0
    • 2ay

bulunduğum ortam zaten kışa girmiş durumda yeterince. dışarda donup öleceğine alıp besleyeyim dedim yani.

• Sana küsmüş

0|1
    0|0
    • 2ay

benim haberim yok o zaman :D

• tahminimce onların ömrü kışa kadar

0|0
    0|0
  • Peygamber devesi otobur diye biliyorum, sinekle beslendiğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...