Peçe kadına hakaret değil midir?

Kur'an el, bacak ve yüz dışındaki bölgeleri örtmeyi emrettiği halde neden yüz örtülür ki? Yanlış anlaşılmasın tesettürlü kişileri saygım sonsuz sadece yüzün örtülmesi kadınların değerini düşürüyor bana göre.

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• ulan ne çok taktınız kadının başörtüsüne peçesine çarşafına.. kim ne giyerse giyer herkesin kendi özgürlüğü. isterse çuvala girer öyle gezer size ne ya. memleket çıplaklar kampı gibi soyunan soyuna bişey olmuyor da örtünenler sizi neden alakadar ediyorki. size mi kalmış? gayler travestiler ahlaksızlar mal gibi ortalıkta dolaşıyor hakaret olmuyor da çarşaflısı peçelisi mi hakaret oluyor? bir gidin Allahınızı severseniz. ağzımı bozacağım en sonunda.. herkes işine baksın..

1|0
    0|0
    • 2ay

Bozma sen yinede kendini yoksa boyle dusunenler olmasa imtihanimiz nasil olacak?

• 2ay

@yendimkızbaşıma rivayet eden aişe validemiz değil bu arada kızı fatıma idi.. bilgiyi düzelteyim de kapatayım :) velhasıl islamiyet sahipsiz değil. sağlıcakla kalın iyi geceler. -.-

• 2ay

Peki tesekkur ederim😌duzeltme icin

En İyi Kız Görüşü

• ne alaka peygamberimiz kapana bilidğiniz kadar kapanın demiş ayrıca kadının değerini alakasız araba reklamına bile model olan kadınlar düşürüyor ya da dişiliğiyle erkekleri kullanan kadınlar düşürüyor hayat kadınları düşürüyor peceli kadınlara kadar kadını metalaştırmak için kullanan firmalara malzeme olan kadınlar düşürüyor erkek için giyinen kadınlarla dolu etraf

2|1
    1|0
    • 2ay

O kismi dunemiyorlar algi meselesi😀

• 2ay

Cok benziyoruz😎

• 2ay

Maşallah bize ruh ikizim oldun 😄

Erkekler Ne Diyor 15

• Bence yüzün tamamen kapatılması opsiyonel bir seçenek. Bunu sadece ciddi anlamda arzu edenler yapıyor çünkü cidden çok zor bir giyim şekli. Farzın dışında ekstraya giren bir davranış gibi. Ama yapanlar genelde bunun olması gereken olduğuna inanmış kişiler. Değerini düşürmekten ziyade kişiliği ve benliği sıfırlıyor bence. Kimse kimseyi zorlamadıkça ve suçlamadıkça giyim özgürlüğüne girer.

0|0
    0|0
  • Onlara göre de değerini arttırıyor olabilir

1|1
    2|0
  • Bence düşürmüyor , aksine bizde bir merak oluşturduğu için daha göze batıyor.. Tabi gençler için geçerli bu..

0|0
    0|0
  • Takmasin kadinlar o zaman. Kendileri takiyorsa kime ne?

0|0
    0|0
  • neden hakaret olsun?
    mini etek giyenlerede mi hakaret oluyor o a zaman?

0|1
    1|0
  • kendı degerini düsürüyor düsürüyorsa da o oyle mutluysa bosver :)

0|0
    0|0
  • kuran da bacak göstermek yok 😂

0|0
    0|0
    • 2ay

Pardon ayak olucaktı😁😄

• 2ay

Biliyorum yanlışlıkla olduğunu ama kimse bişey dememiş, normalde derlerdi o ilginç geldi 😂

• 2ay

Aynen benimde dikkatimi çekti kimsenin düzeltmemesi az da olsa ilerleme var gibi 😂

• Neden hakaret? Yobazlık mı yapıyorsun

0|0
    0|0
  • Sanane

0|0
    0|0
  • kimse zorla örtülmesi için baskı yapmıyor. takvası için yapabilir bence bir mahzuru yok

0|0
    1|0
  • kuran kafadaki kıllar haram mı diyor? göğsünüzü bağrınızı örtün diyor

1|0
    0|1
    • 2ay

Bende farklı biliyorum sitede yobaz çok farklı noktalara çekmesinler diye öyle dedim.

• Yani herkesin inanci kendine bence degeri dusmez niye dussun

0|0
    0|0
  • Doğru diyorsun

Kadını bir malzeme olarak gösteriliyor gibi
    Deist'imdir

0|0
    0|0
  • bırakın bu işleri arkadaş isteyen çıplak isteyen tesettür isteyen çarşaf isteyen ateist isteyen ne isterse özgürlük

0|0
    0|0
  • Kurana göre kadın değerlide, milletimize göre değersiz. Asla kadınların değeri anlaşılamaz bu toplumda. Bunun için boşuna dil dökme kardeşim burdaki gerici zihniyetlere.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Soyle dusunebilirsin bir bayanin yuzune bakilir guzelligine yani.. erkeklerinde en cok baktigi yer aslinda yuzudur kadinin.. ben cok iyi biliyorum ki kapali kadinlarin yzune asik olup onlara bakan erkekleri.. yani kadin butun olarak ilgi cekicidir😉

0|0
    1|0
    • 2ay

Öylede erkek örtünmezken kadın neden heryerini gizlesin? Mal mıdır eşya mıdır kadın?

• 2ay

Iste kadinin kadina cirkefligi ne kadar kotu bir kalp cok sukur hic bir kadin icin bunu diyemem yazik size

• 2ay

Bak ben feministim erkekle kadın gözümde eş değerde ama kendini aşağılayan, erkeleri kadınlardan üstün görenlere tepkiliyim. Sende kendine eşya muamellesi yapmaktan vazgeç.

• Takvada sınır yok. Peçede nir tercih farz değil

0|1
    0|0
  • Bende anlamiyorum yüzü ortenleri

0|0
    0|0
  • Kadınları kimliksizleştiren bir şey. Müslüman kadınların bununla derdi yoksa umrumda değil, insan gibi görünmemekten rahatsızlık duymuyorlar.

0|0
    0|0
  • Sanane bundan? Sen açık gezince sorun yokta kapalılar sana neden batıyor?

0|0
    0|0
Yükleniyor...