Orta Asya ve Anadolu Türkleri hakkında?

Bazı kişiler diyor ki dış görünüşümüz Orta Asyalılara benzemediği için biz Orta Asyalı değiliz genetik olarak. Halbuki insanın dış görünüşünü iklim ve çevresel faktörler etkiler. Mesela ben Danimarkaya gitsem ve 5-6 yıl orada yaşasam dış görünüş olarak Kuzey Avrupalılara benzemeye başlarım. Anadolu Türklerinin durumu da böyle. Haksız mıyım?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• bir kaç turk boyu asya türklerinden fiziksel olarak farklıdır biz o yüzden diğer türklerden fiziki olarak farkliyiz

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet diyebiliriz genetik faktörlerde etkili olur yinede

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama dış görünüşü genelde çevre belirler.

• 2ay

Yoo öyle algılamıyorum. Zaten kendisi de diyor ki ilk gittiğinde muhattap olduğu insanlar arkadaşım İsveççe bilmesine karşın onunla İngilizce konuşuyorlarmış. Fakat zamanla yeni katşılaştığı insanlar da, önceden tanıdğı insanlar da onunla İsveççe konuşmaya başlamış.

• 2ay

Bir de, neden Almanyada doğup büyüyen gurbetçi kızlar Türkten çok Almana benziyor o zaman?

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet haklisiniz, yuz yillar evvel afrikadan kole olarak Amerikaya getirilmis zenci kolelerin hepsi beyazlamis? O yuzden Amerikada zenciye rastlamak zor.😆

0|0
    0|0
    • 2ay

Bizim atalarimiz Avrupaya ve anadoluya geldiklerinde cekik gozlu has Turklerdi ama yabancilarla evlendiler ve bizim gibi kirmalar dogdu.

• 2ay

Yav baci, sen ne dedigini bilmiyorsun galiba? Anadoluda gozlerin cekikligi kaybolmaz niye kaybolsunki? sen hic anadoluya gitmedinmi Anadoludaki yuzlerce yildir yasiyan cekik gozlu Turk insani hicmi gormedin? Turkiye Turklerinin cekik gozlu olanida var cekik gozlu olmuyanida var. Senin o iklimi gore gozler renkler degisir teorin bos.

• 2ay

Kesinlikle değişir. Yoksa insan hayatta kalamaz.

• 5-6 yılda değil de 5-6 nesilde olabilir

0|0
    0|0
    • 2ay

Yoo 5-6 yılda da olur. Benim bir arkadaşım artık İsveçte yaşıyor ve gün geçtikçe dış görünüş olarak İsveçlilere benziyor.

• Doğal alakalı bizim sülale nereye gitsem belli ediyor kendini en kısa 180 en uzun 195 iri ve göbekli mermerci dökümcü tornacı bir elektronik ben varım :)

0|0
    0|0
  • Dış görünüşle ne alakası var saçmalıp

0|0
    0|0
    • 2ay

Yani evet. İnsanın yaşadığı çevre belirlemez mi?

• 2ay

Malesef öyle

• 2ay

Neden öyle oluyor?

• Oyle yani bide simdi bir goc olayi oldu mu bide irklar ciftlesiyo ortaya karman corman bisiler de ciktigi oluyor ama misal japon olsa cekik gozlu felan baya o tasinda da elli sene de yasasa para etmez yine japondur

0|0
    0|0
  • 5-6 yıl çok kısa kaçar. şöyle 2-3 nesil geçmesi gerek en az

0|0
    0|0
  • Sonuç

0|0
    0|0
  • O arkadaşlara itimat etmeyiniz.

0|0
    0|0
  • haklısın