Arkadaşlarla hesap işini nasiıl halletmeli?

Zaman zaman kafeye gidiyoruz üniversiteden çıkıp. Hesap geldiğinde bir kutuyla geliyor. Sizce herkes yediğini mi ödemeli, yoksa herkes cebinde olanı mı koymalı? Nasıl yapmalı? Teşekkürler..

0|1
24|11

En İyi Kız Görüşü

• Zamanında masada onca kişi olmasına rağmen herkesin hesabını çok ödedik fakat insanlar bunu suistimal etmeye başladılr. Nerede beleş oraya yerleş mantığı ile devam ettiler eski erkek arkadaşım çok iyi bir maddi duruma sahip olmasına rağmen çok zor durumlara geçiş yapmıştı bir kaç aylık cebimde 200 lira varsa 100 ünü ona yolladım gocunmadım gocundurmadım ama iş kullanmaya geldiği zaman çileden çıkartıyor insanı. Cebmizde akrep yok çok şükür çalıştık kazandık yedik yedirdik ama insanlar suistimal etti. Ondandır ki alman payı en iyisidir :D

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• herkes yediğini ödemeli diye birşey mi var arkadaş.. parası olmayan arkadaşınız o zaman sizinle takılmasın o gün.. herkes elini cebine atıp, gücü yettiğince, kafa hesabı yapmadan cömert olmalıdır.. bugün sen verirsin, yarın bir başkası.. buna biz arkadaşlık diyoruz kısaca..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Olan olmayana yardımcı olmalı bence. Biz arkadaşlarımla kafeye gittiğimiz zaman kimde varsa o gider öder Herkeste kendine yetecek kadar varsa kendi yiyip içtiklerini öder. Herkeste varsa eğer hesabı bölüşürüz. Hesap 50 tl geldiyse bizde 4 kişi gttysek kafeye herkes 15 tl atar kalanı bahşiş bırakırız. Bölüşmek daha mantıklı bence.

0|0
    0|0
  • Herkes kendi yediğini ödesin biz öyle yapıyoruz bazen arkadasın sevgilisi ödüyor zaten ufak tefek hesaplar ikişer çayla saatlerce okey oynuyoruz :D

0|0
    0|0
  • Herkes yediğini versin

0|0
    0|0
  • Biz univdeyken yedigimizi oderdik ama arkadasimizin yoksa onunkini de oderdik

0|0
    0|0
  • Bak bencillik olabilir ama sen öğrencisin ekonomini düşünmelisin ve sonradan enayi damgası yememelisin tecrübeyle sabit

0|0
    0|0
  • Valla bizde kim daha zenginse ona kitlenir hesap 😂😂😂😂😂

1|1
    0|0
  • Herkes yedigini odemeli.

0|0
    0|0
  • herkes yediğini öder

0|0
    0|0
  • Herkes ne yediyse/içtiyse onu ödesin..

0|0
    0|0
  • alman usulü olcak o iş

0|0
    0|0
  • Alman usulü 👍🏻👍🏻

0|0
    0|0
  • Alman usulu

0|0
    0|0
  • Herkes yediğini ödemeli

0|0
    0|0
  • Alman usulü

0|0
    0|0
  • Almancııı

0|0
    0|0
  • Ortak olmalı alman hesabı

0|0
    0|0
  • Herkes kendininkini öder zaten öğrenciyiz şurda

0|0
    0|0
  • Samimi arkadaşlar varsa sen öde

0|1
    0|0
  • Herkes yediği kadar ödemeli

0|0
    0|0
  • herkes yediğini ödemeli biz öyle yapıyorduk

0|0
    0|0
  • Herkes yediğini ödemeli tabiki

0|0
    0|0
  • herkes yediğini ödemeli.

0|0
    0|0
  • Kim ne yiyosa odesin 😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yedigini ödemeli herkes

0|0
    0|0
  • Ben çok görüyordum Alman usulü ödeyenleri ama yok abi bana göre değil gerekirse hepsini ben öderim yinede o rezilliği yaşamam. Samimiyetsizlik bildiğin ya, madem o kadar yakın değilsiniz oturmayın hep beraber

0|0
    0|0
  • bir gun sen bir gun o

0|0
    0|0
  • Alman hesabı

0|0
    0|0
  • Eğer herkes yediğini ödeyebiliyorsa alman usulü yapmalı ama, alman yapalım derken arkadaşlarıda zorda bırakmamalı üçer beşer ödemeli

0|0
    0|0
  • Olanı veririz

0|0
    0|0
  • Doğrusu herkes yediğini ödemeli bu şekilde kimseye külfet olmaz

0|0
    0|0
  • Hans kırışingen
    Alman hesabı.

0|0
    0|0