İnsanları burçlarına göre yargılamak ne kadar doğru? Siz burçlara inanıyor musunuz?

Herkesin çevresinde vardır eminim etrafındakileri burçlar üzerinden kendince analiz edenler. Bazıları analiz edeyim derken fazla abartıyor ve analiz etmeyi geçiyor insanları yargılıyorlar. Nedir bu burç manyaklığı?

Burçlara inanmıyorum. Belki insanların üstünde biraz etkisi olur bilemiyorum ama sırf benim burcum da atıyorum dedikoducu veya sempatik yazıyor diye benim de dedikoducu veya sempatik olmam mı gerekiyor? Hayır yani "öyle değilim" desem de "bir zaman sonra gerçek kişiliğini yansıtırsın sonuçta" diyecek kadar inanan insanlar var.
Burçlara inanıyorsanız saygı duyarım karışamam sonuçta ama biraz olsun kendinizi frenlemeye çalışın ve insanları burç yorumlarına göre aynı kefeye koymayın (!)

• Burçlara inanıyorum
    67% (92)41% (28)58% (120)Oy Ver
  • Burçlara inanmıyorum
    33% (46)59% (40)42% (86)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|1
28|34

En İyi Erkek Görüşü

• Boş insanlar uğraşır o boş işlerle

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Valla İkizler erkeği olarak pek de haksız değiller. Aman diyeyim kızlar uzak durun sağım solum belli değil çok dengesizim

2|0
    0|0
    • 2ay

Dengesizsen karakterin öyledir bunu burcun ile alakası yok.

• 2ay

Katılıyorum

• 2ay

Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır yapacak birşey yok 😅

• Semada gördüğümüz harikulade düzen Yaratıcısını göstermenin yanında bazı olaylara gerçekten işaret ediyor olabilir. Fakat bu bizim maddi manevî özelliklerimizin kaynağı değil, ama olsa olsa göstergesidir. Onun için burçlara inanmam çünkü gerçeği yansıtmıyor...

2|0
    0|0
  • Bir avuç aptal beyinlinin ortaya cıkardığı totem.
    buna inanıp burçlara göre yaşamını sürdürende embesil diye adlandırıyorum zaten ben.

2|0
    0|0
  • İnsanları 12 sınıfa ayırmak saçmalık. Astrolojiyi de 12 burçtan ibaret sanmak , ayrı bir saçmalık. Ama geyiği yapmak çok zevkli

1|0
    0|0
  • Hayatini burclara gore ayarlayanlarin aklindan sasarim

2|0
    0|0
  • burçlara inanan bak açık net %1.000.000 oranında ger*zekalıdır kesinlikle öyledir emb*silin ahmağın tekidir o yüzden bu sitede burçlara inanan ne kadar kişi varsa onların ben taa engel atıyorum direkt olarak :D

1|0
    0|0
  • Tamamen saçmalık

1|0
    0|0
  • pek inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Burcumu duyan korkudan titreyip geri çekilmesi biraz bayıyor tabiki 😒

2|0
    0|0
    • 2ay

İkizler mi?

• 2ay

Biri var mesela hiç sevmem huylarından dolayı ve Burcu da Akrep. Ben seni tanımıyorum ama burçlara inanan diğerleri gibi şimdi "sen akrep burcusun, sürekli kendi çıkarını düşünüyorsun" gibi saçmalayım mı? 😄 Nasıl bir teoridir yahu. Tanımadığın insan hakkında yargılamak.

• 2ay

Herkes kendi çıkarını düşünüyor.

• inanmam burcum başak

2|0
    0|0
  • inanmiyorum ve hayatima hic bir etkisi oldugunuda düsünmüyorum

1|0
    0|0
  • burçlara pek takılmam.

2|0
    0|0
  • İnanıyorum ama genelleme yapmam. Her insanın ayrı bir özelliği vardır.

2|0
    0|0
  • Burçlara inanmıyorum

2|0
    0|0
  • Valla burcumun özelliklerini gösteriyorum ben ya.
    Ama su var çeşitli etkileri gözardı etmemek lazım. afganistandaki bir aslan burcu ile amerikadaki aslan burcu aynı olmasını beklemek saçma olur

1|0
    0|0
  • Aynı burç insanların verdiği enerji ve karakterleri gerçekten benzer oluyor. Çok denk geldim.

1|0
    0|0
  • inanıyorum

1|0
    0|0
  • İnanmam

1|0
    0|0
  • saçma ama arada tutuyor :D

1|0
    1|0
  • burçlara inanmam

2|0
    0|0
  • ben inanıyom az çok etki ediyor

1|0
    0|0
  • İnsanları yargılamak doğru değil burçlara inanmıyorum.

1|0
    0|0
  • İnsanları burçlara göre aynı kefeye koyacağım çok inanıyorum ve beni asla yanıltmadı ikizler burcu mesela kendini en belli eden burç en sevmediğimde burçtur kendisi.

0|0
    0|0
  • Yargilamaktan ziyade genelde burçlar uyar in bilgi n olur

1|0
    0|0
  • burçlara inanmıyorum

1|0
    0|0
  • bence yargılamamak gerekir

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    1|0
  • soylenenler tutuyo

1|0
    1|0
  • Çok inanirim hatta beni burcum doğurdu aslında dünya diye bişey Yok burçların bize sağladığı bir yaşam var mesela ben teraziyim bunun nedeni Mars ve Neptün ün tartışması sonucu oluşan kavgadan dolayı mahkemelik oldular terazide adaleti simgeler bende adaletli biriyim zaten . Terazi her ne kadar bir yanı ağır bassa da adaleti simgelermiş :)

0|0
    0|0
  • Evet benimkiler oldukça doğru %99 civarında :d

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 28

• Hayır şöyle, mesela yargılamak akıl işi değil. Bu zaten normal bir yaklaşım da değil, insanları tanımadan "Haa bunun burcu şu kesin öyledir, böyledir" düşüncesine kapılmak zaten sağlıklı değil.

Şu var ama genel anlamda insanların çoğunun burçlarının ya da yükselen burçlarının özelliklerini taşıdığını ve aynı burçtan olanların gerçekten birbirlerine benzerliğini çok görüyorum.

Özelliklerini taşımayanları da var ama ben genel anlamda yorum yaptım. Ha mantıklı mı? Değil aslında.

1|0
    0|0
  • ben inanıyorum. ancak diyemem ki bu Kesinlikle böyledir. ben tanıştığım insanlara burçlarını sorarım. eğer aynı burçta tanıdığım başkaları varsa karşılaştırırım. ortak özelliklerini bulurum. derim ki ha demek ki bu burcun genel özelliklerinden biri. ayrıca çoğu insan dediğin gibi kesin yargılara varıyor. çoğu insanın aynı burçta farklı kişilikte olmasını en çok da yaşam tarzı etkileyebiliyor. o yüzden inanmamak olmayacağı gibi tamamen bağlanmak da olmaz...

1|0
    0|0
  • Burclara inaniyorum ama astrolojiyi detayli bir sey sadece 12 burcla bitmiyor..

1|0
    0|0
  • Sacma

2|0
    0|0
  • Hepsi degil tabi bir ailenin cocugunu yetistirme tarzi da onemli ama burclar gezegenlerin enerjileri bunlar gercekten insan kisiligi uzerinde etkili bircok kisiyle karsilastim boyle

1|1
    0|0
  • burçlar zaten vardır Kuran'da da geçer burca göre kişilik de doğrudur ama burç uyumları konusunu bilmiyorum biraz kişiliğe göre yorumlanıyor o da
    ama şu burç bu ayda böyle şeyler yaşayacak gibisinden şeyler yanlıştır ve doğru değildir çünkü onu bir tek Allah bilebilir

2|0
    0|0
  • İnanırım

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum ben.

1|0
    0|0
  • inanmıyorum.. akrep burcuyum ve hiçbir özelliğe uymuyorum.. hem o özellikleri nerden bilcekler.. bir iki grup bişi uydurur.. yani bu gerçek deilkisadece kafa dağıtmak içn okumak için okumak gibi bişi.. kesinlikle inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum

2|0
    0|0
  • Burçlara inanmıyorum

2|0
    0|0
  • İnsanlar birini tanıyor burcunu öğreniyor ve bakıyor çok benziyor burcunda ki kişiliğe bu yüzden de inanıyor gördüğü için yani ama yine de yargılamak diretmek yanlış ben inanıyorum ama yargılamam

1|0
    0|0
  • İnsnıyorum bazı şeyleri söylüyor ama her insan benzemek zorunda değil zaten benziyosa tahmin ederim

1|0
    0|0
  • Inanmiyorum kesinlikle ve beni bu şekilde yargilayip disladiklarina daha cok inanamıyorum

1|0
    0|0
  • biraz

1|0
    1|0
  • Kısmen

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum

1|0
    0|0
  • en saçma sey ya her seyi burca baglamak

1|0
    0|0
  • İnanırım ama burcumda yazan şeyle hareket edicek diye bişey yok

1|0
    1|0
  • Ota boka burç analizi saçma ama karakter ve özellik açısından inanıyorum

1|0
    0|0
  • Burç diye bir şey yoktur inanmayın

1|0
    0|0
  • Saçma

1|0
    0|0
  • İnanıyorum çoğu burcuna göre cevremdekilerin uymayanda çok nadir oluyor

0|0
    1|0
  • burçlara pek inanmam ama benim burcumsa kesin doğrudur :)

1|0
    0|0
  • Saçma Ve Olumsuz Ama bazen tutuyor

1|0
    0|0
  • Burcunu duyan kişi temkinli yaklaşıyorsa bu biraz sıkıntı 😂

1|0
    0|0
  • Inanmiyorum

1|0
    0|0
  • Cok sallamiyorum