Neden ateistler müslümanlardan, müslümanlar da ateistlerden bu kadar nefret ediyor?

Ateistler müslümanlarla, ibadetleriyle alay eder, onları aşağılar, aptal olduklarını uydurmalara inandıklarını söylerler, müslümanlar da aynı öfkeyle cehennemlik kafir diye köpürürler. Bir ateist ölünce de ateşin bol olsun derler, sayar dökerler arkasından. Bu işin başka yolu yok mu, kimse kimseye bu kadar kızmasa mesela? İnanan inansa inancına göre yaşasa, inanmayan da kendi kafasına, değer yargılarına göre yaşasa daha kolay olmaz mı?

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Her ateiste öfkeli değilim..
    Olur da Rabbim hidayet nasip eder diye..

Fakat, bazıları öyle damarıma dokunuyor ki, bir kaşık suda boğasım geliyor..

#Vesselam

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Anlatamazsın :-) boşyere kafanı yorma iki kesimde kendisini çok bilgili ve alim zanneder ama iki kesiminde bir bok bildiği yok bana göre.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben ateistim. Sa denildiği zaman as derim. Ramazan ayında dışarıda bir şey yemem. Ezan okunduğu zaman kulaklığımı bile çıkarırım. Bence herkes birbirine saygı duysa hiç bir sıkıntı kalmaz.

1|0
    0|0
  • Dinime saygisi olan her insana saygim vardir. Ateist Hristiyan Yahudi vs olmasi fark etmez.

1|0
    0|0
  • kim demiş allahın yarattığından nefret edilirmi

1|0
    0|0
  • Ben nefret etmiyorum saygı gösterdikleri sürecd

1|0
    0|0
  • Ateistlerin karşımda tutarsızca bir şeyi savunuşlarından zevk alıyorum

1|0
    0|0
  • yoo. nefret etmiyorum. sadece aptal olduklarını söylüyorum. insan en azından kaşar peynire bile olsa tapmalı

0|0
    0|0
  • Kendilerine kitap verilen Yahudi ve Hristiyanlara; Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen ve kabul etmeyen kimselerle, boyun eğerek kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın. TÖVBE 29.

İşte bu yüzden anladınız mı şimdi? Ben bir Hristiyanım ama boyun eğmek mecburiyetnde değilim sizin dininize ve cizye vermeye

0|0
    0|0
    • 2ay

Muhakkak ki inananlar, yahudiler, sabiiler ve hristiyanlardan kim Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve güzel amel işlerse, onlar için bir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır. MAİDE 69

Allah şöyle diyecektir:"Ey Meryemoğlu İsa! Sana ve annene olan nimetimi hatırla! Hani seni Ruhül Kudüs ile desteklemiştim. Beşikteyken ve kemale

• 2ay

Peki, iyi akşamlar😊

• 2ay

:) sanada

• Ne ateist tam bir ateist ne müslüman tam bir müslüman. Asıl konu bu.

0|0
    0|0
  • nefret demeyelim de haz etmemek diyelim.

0|0
    0|0
  • insanlar farklı olandan pek hoşlanmıyor

0|0
    0|0
  • ateistlere insan bile demem gerizekalılar maymunlardan gelmişler çünkü 😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Yo bir Müslüman olarak onlardan nefret etmiyorum aksine içlerinde gerçekten o kadar iyi kalpli insanlar var ki

1|0
    0|0
  • Müslümanım ateistlerden nefret ettiğim falan yok Allah dır hükmün sahibi bana düşmez

1|0
    0|0
  • Müslüman olarak başka dinlere düşüncelere saygı yok herkes için geçerli değildir ama ateislerin kendini hakkı çıkarması da şundan kaynaklıyor hoşgörü dini madem bize de saygı duyun diyor ama bize çok karşı bir durum olduğu için bu imkansız geliyor oysa saygıyla yaklaşılsa yanlışları tek tek ayet hadislerle açıklansa anlatılsa o zaman saygı olur. İslam dini ile dalga geçen zaten o inancı hiç benimsememiştir sabretmek lazım

0|0
    0|0
  • herkesin nefreti kendine. Ben bir tek yahudilere ön yargılıyım. Oda geçicek bişi diil. Diğer dinlere ya da ırklara bir şeyim yok. :)

0|0
    0|0
  • Herkesten nefret ediyorum ben. Sadece ateist değil yani :d

1|0
    0|0
  • Herkes kendi fikrinin doğru olduğunu savunuyor da ondan. Normal değil mi?

1|0
    0|0
  • cahillik.

0|0
    0|0
  • Nefret insanların kendisiyle alakalı inançlarıyla değil bence.

0|0
    0|0
  • Ortada bir itibarsizlik var cunku

0|0
    0|0
  • Farklı görüşlere kapalı bir milletiz malesef.

1|0
    0|0
Yükleniyor...