Beni bu cikmazdan kurtarın?

Kardeşlerim ben namazında niyazinda birydim ve halimden çok memnundum yavaş yavaş bana bir seyler oldu yatsı namazını kilmamaya basladim çok üşenmeye basladim namazlari farzdan kılmaya başladım halbuki ben ezan okunur okunmaz kosa kosa gider kılardım hic yorulmadan hoc usanmadan ve yavaş yavaş sorgulamaya başladım dinimi eskiden hep sormadan kabul ederdim simdi merak ediyorum neden. böyle soyle die ve birilerine soramiorum ben allahimi halen seviyorum hemde çok ondan başka ilah yok lakin ben neden boyle oldum şeytan benimle oynuo resmen kafamdaki sorular bitmiyor mesela neden cennete herkes gitmio allah iyiliğimizi istio neden gondermio neden. bizi melek yaratmadi neden ona ibadet etmemizi istio nolur allahim sirk olarak görme ama çok cikmazdayim nolur yardim edin?

Güncellemeler:
2ay Nolur yardim edin

0|1
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• 1. kuran okumuyorsun ve anlamıyorsun bu sırf sana olmaz tüm alimlerede olur kuran okusan sorduklarının cevabını alırsın ama türkçesini oku ve türkçe hatim et cevapların orada düzelirsin yakın korkma ve geç kalmadan da evlen

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Canım bende bu konudan müzdaribim. Ben lise son sınıfta başlamamıştım kılmaya 2 yıl sonra yani bu yaz 3 ay boyunca hiç kılmadım. Namazdan acayip soğudum. Allah'ın gücüne gitmesin ama kılmak çok zor geldi. İlk başladığım Zaman'lar soğuk bir yerde yatıyordum. O zmanlar üniversite hazırlığı da var. Çatır çatır soğukta kalkıp sabah namazını soğuk yerde kılardım ve zoruma gitmezdi. Koşa koşa dershaneden gelir ikindi namazını yetiştirmeye çalışırdım. Şu an o halimi çok özlüyorum. Tektat başladım namaza ama hala bazı vakitleri boşluyordum. Özelikle yassı namazını. İşte böyle oldum. Bende dini sorgulama yok fakat namazdan soğuma Var. Allah yardımcımız olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Şeytan seninle uğraşıyor. Demek ki sende ihlas eksikliği var. İhlas, islamin üç temelini oluşturan üçüncü maddedir. Kitaplardan okunarak elde edilemez. Kamil Mürşit gerekir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ve şeytan ihlaslı olmayan kimselere sözünü geçirir, ihlaslı kullara asla etki edemez.

• 2ay

Anlamadım aslında tam

• 2ay

Anlasaydın bu çıkmazda olmazdın zaten :)

• Neden bizi melek yaratmadı deyip melekleri üstün görüyorsun ama hiçte öyle değil.. melekler en ağır ibadete tabi tutuldu. onların yerinde olmak istemezdin.. ve mahşer gününden sonra Hz azrail dahil bütün melekler ölecek ve yok olacaklar.. ikinci husus şeytan en çok sağlam gördüğü kullarla uğraşır. bende namaz kılıp baya sağlam durunca vesfeseler başlıyor, hele hele namazda sürekli aklına başka şeyler girer dikkatin dağılır. bunlar hep sınanma aslında.. her yarışma engellerle dolu. bedava bişey yok.. :))

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok mantıklı aslında

• 2ay

Evet öyle. düşün yani insan son nefeeini verirken bile dinden çikabiliyor. can verirken boğaz kurur bir damla suya muhtaç kalirsın.. hadislere göre o an şeytan dinden cıkman şartıyla sana su getireceğini vâd edermiş.

• Şeytan ve olgunlaşmandan soruyorsun bu soruları. Bu sorular dinden çıkarmaz. Normal sorulardır. Fakat şüpheye girme sakın. Sen yine şanslısın. Namaza koşa koşa gidebiliyorsun. Ben 4 saatte zor kılıyorum farzı. Şu an namazdan uzaklaşman, farz kılıp bırakman nefsinin sana büyük bir oyunudur. Bu oyuna düşme.

0|0
    0|0
    • 2ay

Şerefsiz bu seytan skdma

• Bazen insan böyle düşünceler içerisine girebiliyor. İşte o zaman kendine şöyle ikna et yaradan cennet cehennemi ve dinimizde ki kuralları koymasaydı insanların içerisinde ALLAH korkusu olmasaydı artık nasıl kötülükler olurdu bilemeyiz. İşte bu yüzden inanan ve iman edenler ile inanmayanlar arasında ki fark cennet ve cehennem. Namaz konusunu da çok takma kafana zamanla eski haline dönersin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Tek sorum ama haşa ibadet dioruz yaptigimiza bunu yazarken bile korkuyorum ibadet yapmamizi istiyor allahimiz egoist diyebilir mıyız inan ki bunu yazmak istemezdim ama çok korkuyorum ve merak ediyorum

• 2ay

Ve onunda cehenneme gitmesine göz yumamam.

• 2ay

Konuşmak ister misin

• Sorgulamak ve araştırmak illa dini reddettiğin anlamına gelmez. Merak duygusu, okumak, araştırmak, öğrenmek güzel birşeydir. Kendini suçlu hissetmene gerek yok oku, öğren bir tartışmada, ortamda inandığın şeyleri daha bilgili olarak savunursun, kendinde gönül rahatlığıyla inancını yaşarsın.

0|0
    0|0
  • gençlik gecici kaygılanma

1|0
    0|0
  • zaten dinimiz araştırmayı emrediyo araştıracaksın ayrcı cennete tüm iman edenlerde girecek cehennemde cezasını çektikten sonra

0|0
    0|0
    • 2ay

Tabi bunu biliorum lakin ben eski bağlılıgimi istiorum

• 2ay

Duzelicem buna inanıyorum

• 2ay

elbet düzeleceksiz şeytan vesvese si bu sen yeterki doğru yaptığına emin ol

• Sorularını düzgünce bu cevabın altına ya yanıtlıyayım panpa

0|0
    0|0
    • 2ay

Emin misin veya dinine bağlı misin

• 2ay

Neden melekler gibi yaratılmadik neden direk cennete gidemiyoruz

• 2ay

Panpa bu Allahın takdiri şöyle örnek vereyim sen paranla bir ayakkabı aldın diyelim biri sana sert ses tonuyla neden bunu aldın bendede var bundan giyme bunu sana yakışmaz diğerini alsaydın dese tepkin ne olurdu?
      Allah kendine yalvaran gücünü bilip iteyen kullar yaratmak istemiş en basitinden kişisel zevk haşa canı öyle istemiş yani

• Şeytan şu anda nefsini eline geçirmeye çalışıyor sakın yanlış yapma

0|0
    0|0
  • bu tür sorular varken kalbin kararmadan konuşalım. mesaj atabiliyor musun benim seviye yetmiyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

Benimde yetmio

• 2ay

Ay evet ama evrenin kendi kendine yaratılmadığını çok iyi biliorum mantıken bilgisayar kendi kendine olustu cumlesiyle ayni bir . şey onların dedikleri

• 2ay

sana burda nasıl yardım edebilirim safya yenilemekten canımız çıkıyor. bildirim doğrudan gelse hadi saboteleri engelleriz de sen gönderirsin 5 dk sonra görürüm ben yazarım sen 10 dk sonra görürsün. eziyete düşünür dedim. neyse

• Aayetel kursu Felak nas oku

0|0
    0|0
  • Gelisme evresindesin yeni yeni vuyuyorsun

0|0
    0|0
  • Namazdan once inandigin dine ait kitabi okuyup, ogrenmelisin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Küçüklükten beri ailem herkes musluman ergenliğin verdiği şeyler olduğunu düşünüyorum ve hata yapmak istemiorum

• 2ay

Kitap oku

• Kurtaramayacağım :/

0|0
    0|0
  • Ayni sorun bizde de var kardes. Mucadele edeceksin. Namazla ilgili videolar seyredip kitaplar okuyacaksin ki gozunde degeri azalmasin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Dünya gorusuyle görmek istemiorum yanarım olur biter demek istemiorum su siralar onu diorum içki kumar vs asla yapmam ama yani korkuyorum her şeyden yine

Kızlar Ne Diyor 7

• Şeytan senle uğraşıyor onun amacı da bu zaten seni sorgulatıp uzaklaştırmak

1|0
    0|0
  • şeytan sana söz geçirebildikçe güçlenmiş bence sen de ona aynısını yap

1|0
    0|0
  • Kuran meali ni ve tefsirini okumanı öneririm. Burda her kafadan ses çıkacaktır ve aklın katılacaktır. Allah Kuran da sürekli tekrarlar dikkat ettiysen "akletmez misiniz? Düşünmez misiniz? " sende bazı şeyleri düşünmeye başlamışsın. Onun için Kuran meali sana yardımcı olacaktır. Oku , düşün ve anla.

0|0
    0|0
  • Bende inançliyim allah her an dilimde ama namaza bir türlü alışamadım nedense. Huzursuz oluyodum kıldıktan sonra bıraktım 😞😒

0|0
    0|0
    • 2ay

Kılınca çok huzur buluyorum lakin kılana kadar bahaneler uyduruyorum

• kaç yaşındasın öncelikle

0|0
    0|0
  • Soruların cevaplarını kendi kendine bulursun zamanla

0|0
    0|0
    • 2ay

Kendi kendine bulunmaz eğer bulunsaydi allah sorulara cevap olarak ayetleri indirmezdi

• Sohbetlere git sıksık Kuran oku ve sana bunu yaptıran şeytanın aksine dinine sımsıkı bağlan Rabbim seni bu çıkmazdan en güzel şekilde çıkarır kardeşim :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Sorun su aslında benim bir ilişkim. var ve normal değil

• 2ay

Cinsiyetlerimiz ayni

• 2ay

hassss

Yükleniyor...