İnsanlar arasındaki anlaşmazlıkların ülkemizdeki kitap okuma oranının düşüklüğüyle alakası olabilir mi?

"Her insan bir kitaptır" derler ve okuma oranı düşük olan ülkemizde herkes kapağa bakıp es geçiyor birbirini... Kitap okuma oranı yüksek olsaydı sonuç değişir miydi sizce? İnsanlar birbirini daha mı iyi anlardı? Siz insanları okumayı sever misiniz ya da dener misiniz? Yoksa kitap okumayı sevmeyenlerden misiniz? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
İnsanlar arasındaki anlaşmazlıkların ülkemizdeki kitap okuma oranının düşüklüğüyle alakası olabilir mi?

0|1
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki daha iyi anlarlardı. Çünkü insanlar bilinmeyenden korkar insanoğlu. Kitaplar da gidemediğimiz, göremediğimiz ve belki de hayal dahi edemediğimiz evrenlere, dünyalara, toplumlara ve insanlara açılan bir kapıdır. Kitap okuyan birisi herkesin insan olduğunu tum insanlığın benzer ve ortak sorunlar yaşadığını kavramış olur. Farklı açılardan olaylara bakmayı ve empati kurmayı öğrenir. Bu da toplumsal ahlakı, hoşgörüyü, saygıyı oldukça geliştirir tabi

0|0
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle öyle kitaplardaki karakterlerin iç dünyalarına giriyorsun onların düşüncelerini yaşayışlarını olaylar karşısındkai tepkilerini okuyorsun buda gerçek hayatta insanları anlamayı kolaylaştırıyor

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okusalardı birbirinin görüşüne saygı duymayı öğrenirlerdi. Ya da körü körüne inanmayıp araştırmayı bilirlerdi.

0|0
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle öyle en önemlisi empati yeteneği gelişir daha anlayışlı daha hoşgörülü bireyler olurlar

Erkekler Ne Diyor 18

• Mutlaka var

0|0
    0|0
  • Kitabın içeriği de önemli. Çoğu kitap kişisel görüş ve düşünceye dayalı olduğundan insanlarımız rağbet göstermiyor olabilir. Zaten merak edilip araştırılan herşey artık günümüzde internet ortamında var. Hababam sınıfında kaldı okullar arası bilgi yarışmasının cevaplarını tavan arasında arayıp bulmaları ve hamilelik hakkında araştırma dönemleri. Ne diyor İlyas salman "Women İngilizcede karı demek oluyor." 😂😂😂.

0|0
    0|0
  • kesinlikle alakası vardır. Kitap okuyanlar sorgular neden diyebilir cesur olurlar. Fakat cahillerin sesi daha çok çıktığı için kısa yoldan zengin olma hevesine girdi herkes. O yüzden okuyanın değeri kalmadı. Halimiz ortada.

0|0
    0|0
  • ya ben kitap okumak istiyorum aynı kitaba 10 kere başlayıp 100 sayfa okuyup bırakıyorum kitap 300 400 sayfa yani 10 kere başlayacağıma 2-3 kere bitirebilirim ama sıkılıyorum DEHB var

0|0
    0|0
    • 2ay

DEHB ne bilmiyorum ama daha ince kitaplar okumayı dene?

• 2ay

dikkat eksikliği. kısa kitaplar da çocuk kitabı gibi ya

• 2ay

Olur mu hiç çocuk kitabı... Mesela şeker portakalı ince ama beni en çok etkileyen kitaptır :) dikkatin mi dağılıyor okurken?

• Hayir

0|0
    0|0
  • Hayır, kitap okuyarak bu sorun ortadan kalkmaz. Önemli olan okuduğundan ders çıkarmak

0|0
    0|0
    • 2ay

Oda önemli tabi ama sorunun en önemli kaynaklarından biri kitap okumamak bence

• 2ay

Kitap okumadan da bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. O kadar hayatında kitap okumamış ama bilgin saygın insan gördüm ki. Bir de bütün gününü kütüphanede geçirip saçma sapan konuşanlar

• 2ay

Tabi ki orası öyle haklısın... ama o dediklerin istisnalar :)

• Her insan kitap gibidir ama okuma tembelliği olan bir ülkede anlaşılmayı beklemek hayalden de ötedir

0|0
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle öyle katılıyorum o yüzden insanlar bu denli yalnızlık çekiyor

• Alakası yok, bu millet savaşçı bir millet yıllardır kan kokusuna hasretiz bu yüzden bu agresiflikler :D

0|0
    0|0
  • Hiç kitap okumadım, araştırdım çok öğrendim çok düşündüm, kitap okumak ile alakası yok, araştırmak demek istedin sanırım. Ama keşke okusaydım, hatta okuyacağım

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama bu bir istisna... Yani ben kitap okumayan cahildir demiyorum... Araştırmak merak gerektiren bir şeydir... Kimi insanlar kitap okumaz ama merak duyguları vardır ve araştırarak öğrenir ya da duyduklarını unutmazlar genel kültür vardır... Ama benim kast ettiğim şu: mesela kitap okumak insanın ufkunu açar kelime hazinesini genişletir empati yeteneği kazandırır bunlarda daha anlayışlı ve hoşgörülü bireyler demek... Ve tabi bununda istisnalaro var okuyupta adam olamayanlar gibi... Bu benim düşüncem tabi :) ama araştırırken bile bir okuma eylemi söz konusu :)

• 2ay

Kesinlikle, sevdim seni casus kız

• Üstelik otobüste kitap okusak dahi farklı gözle bakılıyoruz...

0|0
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle öyle kız tavlamak için kitap okuyor diye düşünen zihniyet var

• 2ay

Kız tavlama ile alakasını bilmiyorum ama toplum olarak ilimsizlik almış başını gidiyor. Edep, hâyâ, hoşgörü, anlayış vs denen bir şey kalmamış. Para hırsı toplumu bencilleştirdi. Açıkçası, ilimsizlik içinde çürüyen bir nesil haline geldik.

• 2ay

Bende bir arkadaşımdan duymuştum otobüste kitap okuyan biri için söylemişti bunu... Haklısın

• Öncelikle zihniyet değişmeli. Kadınlara değer vermeyen bir toplumdan hayır gelmez.

0|0
    0|0
  • Olabilir insan okumasada kendini geliştirmelidir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle alakası var. İnsanlar empati yapmayı, kendinden farklı düşünen kişileri anlamayı bilmiyor hatta malesef saygı da duymuyorlar. Gençlerin de büyük kesimi böyle

0|0
    0|0
  • alakası yok bizim millet üşengeç kitap konusunda. ama çok iyi de anlaşır çok kötü de ☺

0|0
    0|0
  • Olabilir katılıyorum

0|0
    0|0
  • Evet kitap okuyan insan karşısandakini dinleyen insandır

0|0
    0|0
  • Valla Ben İnsanlarla Çok İyi Anlaşıyorum 😂

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ya bişey sorucam kitap okumayı çok seviyorum ama kitap okumaya hem üşeniyorum hemde çabuk bıkıyorum ne yapabilirim

0|0
    0|0
    • 2ay

Ne tür kitaplar seviyorsun? İnce kitaplar okuyarak kendini alıştırabilirsin:)

• 2ay

Aksiyon bilim kurgu tarzı
      Aynen mantıklı denicem ☺️

• 2ay

Kitap alırken internetten araştır yorumlara bak ilgini çeken tarzda ince kitaplardan başla alışınca sıkılmazsın :)

• kesinlikle

0|0
    0|0
Yükleniyor...