Şu hayatta yalandan o kadar nefret ediyorum ki sevdiğim saydığım insanı bile siler atarım yalanını yakalarsam. Ama bazıları için bu o kadar doğal normal geliyor ki gerçek artık yalan olmuş. İnsanlar karşısındaki ne kadar dürüst olursa olsun neden yalana başvurur? İlişkilerin temelindeki güveni dinamitleyen bu şey bir hastalık mı? Peki yalan ortaya çıkınca biraz mert olup kabul edip özür dilemek yerine neden suçluluk psikolojisiyle zeytinyağ gibi üste çıkarız?

Güncellemeler:
2ay güncel

0|0
20|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ben yalan söylerim nedenleri şunlar birilerini kırmamak için yalan söylerim birşeylerde ısrar ederler olmaz diyorum ısrar ediyorlar tanıdıktır kırmadan uzaklaştırayım diyorum bazılarıyla aileler birbirine girmesin diye birinin moralini düzeltmek için iki kişinin arasını düzeltmek için kötü haber gelince çogu insanlar yalancılara dürüst iyi deyip seviyorlar ben doğru konuşunca şeytan yalancı sahtekar diyorlar kızıyorum insanlar zübüklere iyi diyorlar kendilerini kandıranları nerdeyse kahraman yapıyorlar doğru söyleyeni şeytan yalancı ilan ediyorlar gerçekleri söylesem beni dışlarsın sevmezsin ama senin nefsinin hoşuna giden şeyler yapsam hoşuna gider beni seversin kanın kaynar insanlarda gözlemledigim bu acı gerçekleri dışlarlar mutluluk veren veren çok yönelirler bakıyorum kızların çogu nerde yalancı sahtekar süslü cümleler kandırıyorsa onlara aşık oluyor onları melek gibi görüyor insanların çogu böyle denenmiş bir dürüst adam olayım birda yalancı adam olayım millet ençok kimi sevecek kimden nefret edecek sonuç bu çıktı dürüst oan bana sahtekar yalancı şeytan diyorlar uzak duruyorlar yalancı bana birçok kız aşık oldu birçok insan sevdi melek gibi adam dediler inanıp inanmamak sana kalmış

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben yalan konusu da dahil olmak üzere birçok insanın hayıır bu konuda o hak iddaa edemez dediği şeylerde biraz ters düşüyorum. Bu yalanı sevdiğim ya da savunduğum anlamına gelmez ama hiç bir bebek konuşmaya başladığı andan itibaren yalan söylemez bunlar çevreden ve en önemlisi aile faktöründen kaynaklanıyor bence temelde sonrada katlanarak büyüyor. ben yalana değil arkasındaki sebebe bakanlardanım sadece :)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Genelde, söylersem eğer mecburiyetten söylerim. Durduk yere laf olsun torba dolsun diye yalan türetmek gibi huylarım yoktur.

1|0
    0|0
  • Yalama ihtiyaç duyuyoruz çünkü doğruyla yapamadığımız şeyleri yalan söylerek kolaylıkla yapabilir ve günü kurtarabiliriz 😊

1|0
    0|0
  • Allah korkusu olan ve şerefli olan kimse keyfinden yalan söylemez. Bunun dışında bir fenalık seziyorum böyle konularda.

1|0
    0|0
  • Haklısın bende yalandan nefret ederim herkes yalanı alışkanlık haline getirmiş acı olan ise söylediği yalana bir süre sonra kendiside inanması

1|0
    0|0
  • çoğu insanda alışkanlık olmuş

1|0
    0|0
  • Bazen savunma mekanizması bazen alışkanlık bazen de karakteristik özellik ama yalan söyleyen bir insan gözümde hiçtir.

1|0
    0|0
  • yalan kendini haklı çıkarma çabası oldğundan insan üzerinde etkisi çoktur..
    Kendini hep doğru haklı çıkarmak için söylenen ufak veya büyük yalanlar söylenebilir.. ama her konuda doğruluktan yana olmalıyıız

1|0
    0|0
  • Bazen kacis yoludur.

1|0
    0|0
  • Güvensiz olduğumuz için

1|0
    0|0
  • Çok gerektiği yerlerde ortamı yumuşatmak için yalan söylerim.

1|0
    0|0
  • Sallamali muhabbwtlerde var mesela atma ziyaaa hesabi.. nefret edecenk cinsten.

1|0
    0|0
  • günü kurtarmak. Günümüz dünyasında rekabet çetin

1|0
    0|0
  • burnun uzarrr

1|0
    0|0
  • Kendi adina konuş

1|0
    0|0
  • Dunya boyle

1|0
    0|0
  • Ben yalan söylemem en büyük yalanim birgulum sevmiyorum demek

1|0
    0|0
  • Çiktim yoldayim.

0|0
    0|0
  • aşktandır aşktan

0|0
    0|0
  • Söylediği yalana bağlı.

1|0
    0|0
  • Kendi adıma
    üzmemek için

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• çünkü yalan söylediğimizde gerçeklerden uzaklaşırız. yalanlar aslında bizim olmasını istediğimiz hayatlardır.. ama malesef olmaz. gerçekler acıdır. gerçekler üzücüdür. gerçekler kimsenin istediği değildironun için yalanlara sığınırız. kendimizi kandırırız aynı zamanda da

1|0
    0|0
  • Yalan acizliktir

1|0
    0|0
  • Kaybetmekten korktuğu için yalan söyler insan

1|0
    0|0
  • Bazen kendimizi korumak için

1|0
    0|0
  • Pinokyonun soyundan gelmişiz kan meselesi djdj

1|0
    0|0
  • İnan bnde nefret ediyorum bu yuzden insanlara olan inancıö bile kalmadı ailem bile yalan konuşuyo

1|0
    0|0
  • Zorda kaldığımız durumu kurtarabileceğimiz hale getirebilecegimizi sunduğumuz için fakat bu durum pek o sekilde değil. Yalan soylemektense susmayi tercih ederim bu yüzden

1|0
    0|0
  • Bir nevi kaçış o anlik

1|0
    0|0
  • Yalan söyleyeceğimiz kişini empati yapmayacağını ve bizi düşünmeden yargılayacağını bildiğimiz için

1|0
    1|0
  • Cunku daha kolay 😆

1|0
    0|0
  • La ne yalanı ya millet yılan olmuş haberimiz yok

1|0
    0|0
  • Dogruları söylemekten korkuyoruz

1|0
    0|0
  • Ben sıkıştığımda söylerim

1|0
    0|0
  • Popiş sıkısınca

1|0
    0|0
  • aciz insanlar yalan söyler.

1|0
    0|0
  • özgür irade seni ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Ya bir kapat ceneni ben birine büyük yalan söyledim nasıl itiraf etcem diye dün soru sordum benim soruma tepki olarak mal mal şeyler sormayın geberesiceler

0|0
    1|0
    • 2ay

Pardon da in misin cin misin her neysen uyandırayım hayat senin etrafında dönmüyor seni de tanımam kimsin nesin zerre bilmiyorum umrumda da değil zaten ben daha yeni üye olmuşken onun bunun sorusuna tepki olsun diye soru soracak ergenlik çağını aşalı epey oldu tavsiye ederim büyü biraz gizli

• Haklisin

1|0
    0|0
  • Bende nefret ederim ve silerim

1|0
    0|0
Yükleniyor...