Lozan hakkında yapılan yorumlar en çok "dış mikraklar" denen kesimi mutlu ediyor. Öyle değil mi?

Lozan hakkında yapılan yorumlar en çok
Sevr imzalasaydık kabul etseydik aramızdan "mücadeleci" ruh, lider çıkmadaydı lozanı beğenmeyenler daha mutlu olacaktı sanırım. Kurulan büyük orta doğu planlarını bile maf eden bir insanın ve arkadaşlarına demedik laf bırakmayanlar biraz bir düşünsünler bakalım bağımsız olmayan topraklarda ezan okunuyor mu? Bir avuç Ankarada esir yaşamak bazılarına daha güzel geliyor sanırım. İlginçsiniz tuhafsınız. Millet uzaya çıkarken biz hala kurucu ruhu tartışıyoruz. Amaç belli Türklüğü daha ileri götürmek varken siz hala daha bunları tartışın tamam mı!

Güncellemeler:
2ay Sonyel, Gizli Belgelerde Lozan Konferansı'nın perde arkası sayfa:190
2ay Misak-ı Milliyi kazandığımız için üzülenler var. Oysa ki Ankara'yı bizim için yeterli görenlere alkış tutuklarının farkında değiller!

0|1
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Tarihi olaylari o zamanin şartlarina gore yorumlamaliyiz. Osmanliya verilen Sevr i red etmis olarak Lozan bir basaridir. Ya sevr ya lozan olacakti ikisi de olmasaydi ucuncu ve dusuk bir ihtimal yeni kurulmakta olan bir devletin tekrar savasa girmesiyle sonuclanabilirdi agir kayiplar vermis yeni bir devlet icin lozan bir zaferdir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 24 Temmuz 2016 - Recep Tayyip Erdoğan:

"Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zafer, Lozan antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir."

Akpli olsam kafayı yerdim yeminle. Adam dediği bir şeye 1 yıl bile bağlı kalamıyor.

Hayatında savaş görmemiş adamlar o yıllarda tek bir günü savaşsız geçmeyenlerin yaptığı antlaşmayı ve ülkeyi kurtarmasına laf ediyor. Darbe girişiminde iPhone'u ile köşede bekleyen yöneticilerimiz de gelmiş Lozan'a laf atıyor.

0|0
    0|0
  • Bu yalana ancak aptallar inanır
    Lozan sehrinde o gün bayram edildi
    Ünlü düsünürler türkler en az 100 yıl esirimiz ddiler
    Kızım sen o kadar malsın ki senin gibi aptal cok var
    Lozan maddelerine bile bakmiyosunuz en basiti
    11.129 madde birbiri ile alakalı acında icerigine bakın o ismet inönü vatan hainidir yattiği yere Allah lanet etsin

0|0
    0|0
    • 2ay

Sevr'ı imzalasak daha çok mutlu olacak olanlardansın sanırım. Asıl salak kim acaba? ama biliyor musun en kötü olan da bu zaten ileride ülkede dini kullanan insanlar arttıkça bakalım neler olacak. Bende diyorum ki bu ülkedeki insanların gözünü kör edip, dini kullanan herkesin Allah tez zamanda cezasını versin. Ülkeyi yüceltecek olan ve olanları bir araya getirsin. Yeniden güçlenceğimiz ve Türklüğü yüceltecek olan insanların yolunu açık etsin. Ki ederse önünde kimse duramaz. Şimdi bana hakaret ve küfür etmeden önce bir aynaya bak bir de aldığın eğitime. güle güle.

• 2ay

Sen hangi kafayı yasıyorsun
      Hangi torbacıya gidiyosun söyle bizde ona gidelim :D
      Gittikce sacmaladıgının farkındamısın?
      Git fıkıh ilmi oku cahil din yobazı
      Allah seni ahirette ismet inönü ile beraber etsin
      Onun mekanı neresi ise senide oraya versin tamammı cakma müslüman

• 2ay

Gerçek müslümanlık senin yaptığın mı acaba? Orada burada gösteriş namazı kılan insanlar arttı. Sen kimsin ki beni yargılama hakkını kendinde bulabilirsin? Kalpleri bilen Allah'tır bence sen kendi imanını çok doğru bulma çünkü buna karar verecek olan haşa Allah'tır. Cuma gününün hayrı için sizin gibiler ve ülkede dini kullananlar insanları ayrıştıran bu ülkede yaptıklarınız temizlenecek inşallah.

• Memleketi birilerine peşkeş çekip sonra da "kandırıldık" safsatasına sığınanlar, paramparça olmaktan kurtarılan bir vatanın elinden geleni yaparak imzaladığı anlaşmaya laf atıyor.
    Durum bundan ibaret..

0|0
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle! Misak-ı Milliyi kazandığımız için üzülen salaklar var. Oysa ki Ankara'yı bizim için yeterli görenlere alkış tutuklarının farkında değiller!

• 2ay

👍👍

• Haklısın ama böyle bir İngiliz söylemine denk gelmedim hiç.

0|0
    0|0
    • 2ay

altta kitap ve sayfası var

• Dış Mihraklar !!!

0|0
    0|0
  • Musul kerkük 12 adalar batı trakya batum misak ı milli ihlal edildi bu antlaşmayla

0|0
    0|0
    • 2ay

Akılcı ve gerçekçi davranmak nedir bilir misin? Yaşamak için nefes alman gerekiyor, ayağa kalman için nefes alman gerekiyor ve ayaklanabilmek için. kaybettiğin diğer değerlerini, sana ait olan şeyleri almak için "önce ana vatanı kurtarmak ve bu vatanda diğerlerini almak için kuvvetlenmen gerekiyor. Güçlenmeden hepsini alamazsın. Kaybettiğin şeyler için sana ait olan her şeyi kaybetmeye mi göze alırsın? Yoksa sana ait olan önceliklere sahip çıkıp ayağa kalkıp sonra güçlenip hepsini almak için mi savaşırsın? "Atatürk ölmeden önce Hatay, Musul, Kıbrıs'ı almadan ölürsem gözü açık gider gibi bir şey demiş birisi" Adam kendi vatanını bile göremeden alamadan öldü. Ki bende Trakyalıyım ailem sürgün edilmiş. Senin bu düşündüğünü önce benim düşünmem gerekseydi eğer şu ayak bastığım bana sahip çıkan toprağın varolması bile anlamsız değil inan bana.

• 2ay

Ne diyorsun yahu şu an Ankara çevresinde yaşayan oda dış devletlere bağımlı birileri olabilirdik siz var ya Misak-ı Milliyi kazanan atalarımıza da saygınız yok! Ulan ülke kazanılmış olmasa büyük orta Doğu projesi bile olacaktı Allah gözünüzü açsın ne diyeyim

• 2ay

Ben ne diyorum sen ne diyorsun ya büyüde gel

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...