Hasta olan insanlar hacıya-hocaya gidiyorsa peki bunlar hastalanınca kime gidecekler?

Hasta olan insanlar hacıya-hocaya gidiyorsa peki bunlar hastalanınca kime gidecekler?

2|0

En İyi Kız Görüşü

• Din alimi falan değilim, kişisel görüşümü söyleyeceğim. Bilim ve din, hiçbir zaman çatışmaz. Eğer bu iki kalıbı çatıştırmak için bakarsak, sayfalarca süren detaylar bulabiliriz. Bir insanın iyileşmesi için, kimyasal ya da doğal bir madde alması zaten gereklidir. Bunu burnun aktığında peçete kullanmak olarak düşün. Ama bir kanser hastasının tedavisi sürerken -bakın burada tedavinin altını çizelim- dualara elbette ihtiyacı vardır. Üfürükçü hocalar din ögesi değil, din karşıtlarının oluşturduğu tiyatrodur.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bundan saçma birşey duymadım..

İslam'da iki dua vardır..
    Fiili (hareketle) ve kavli (sözle) dualardır..

Şifa bulmak için Cenab-ı hak kainatı büyük bir eczane suretinde yaratmış..
    Tabiblerde hekimler de bunu keşfetmiş..

Elbette işin ehli olan hekimlere gidip "fiili" duamızı yapacaz; daha sonra Şafi-i Hakiki olan Cenab-ı Haktan Şifa etmesini "kavli" isteyeceğiz..

#Vesselam

0|0
    0|0
    • Saçma olan ne anlaamdım? Zira hocalara gidip şifa bekleyenler var maalesef. Sizin de dediğiniz üzere dua alınır ama şifa bekleyen çok insan var.

• Sevmediğim için kendisini yapmış mı yapmamış mı bilmiyorum. Ben sadece nette gördüm sözle fotoyla birlikte paylaştım. Günahı yapan kişinin. Zira yoksa detaya kendi düşüncemi yazacaktım sonra böyle bir ihtimal olur mu diye vazgeçtim yazmaktan.

• Yaptıysa gıybet..
      Yapmadıysa hem gıybet hem iftira olur..
      Sen bilirsin..

Kızlar Ne Diyor 15

• yanlısın var.. muska beladan ve buyuden sakınmak ıcındır. bel fıtıgına romatızmaya bobrek tasına muska yazmazlar :) cubbelı ahmet hocada buyuden korunmak ıcın o makıneye gırdıgını pek sanmıyorum :)

0|0
    0|0
  • allah beye giderler tabii ki. O hic hasta olmaz zaten

0|0
    0|0
  • kariya kiza

0|2
    0|0
  • Sacma bir fotoğraf. Onlar da dini boyutta yapiyorlardir ama hastaneye gidip hastaligin sifasini aramak da gerekir.

0|0
    0|0
  • Oncelikle Cübbeli ahmet hocayı zekası ve ince esprileri yönünden seviyorum saygı duyuyorum.
    Hacı hocaya giden insanlar söyle içine kuşku düşen kişi oraya gidiyor cahil diye elestiremem sonuçta çoğu eğitimli kültürlu kişi hocaya gitmiyor mu?

0|0
    0|0
  • Stand upçılar cübbelinin yanında halt etmiş. Abi bu adamı seviyorum ya. 😂

0|0
    0|0
  • Bu adam Muska yaptığın nerden biliyorsun her sakal bırakan imam mi şapka giyse zibidi gibi dersiniz ki moda oo ne güzel gibi şeyler

1|0
    0|0
  • Vay cübbeliye bak

0|0
    0|0
  • Tamamen düşmanlık başka açıklaması olamaz.

0|0
    0|0
  • Hasta olan kişiler ilk önce doktora gidiyor doktorun bilgileri tedavi çeşitleri çok farklı😊

0|0
    0|0
  • cahiller de cahillik yapmasın.

0|0
    0|0
  • Onlarında hocaları vardır

0|0
    0|0
  • Hepsi yalan din tüccarları

0|0
    0|0
  • evet açıklayın. :D Bu zibidileri bilge yapan insanlar var aman aman :D

0|0
    0|0
  • Bu hocanın muska yazacak bir karakteri olmadığını çogu kişi biliyor. Tanımayan haksızlık eder misali..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yav şifa için muska satan sahtekarla Ahmet hoca bir mi? Her hoca bir mi? Gerçekten saf mısınız yoksa bu kadarda kasti düşman mısınız?

0|0
    0|0
  • meccaya

0|0
    0|0
  • Din tüccarlığı çok kârlı bir iş ya.

0|0
    0|0
  • Elbet gitcek bir yer bulurlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...