Camilerde artan tabure popülasyonu ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Camilerde artan tabure popülasyon ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

2|2
11|46

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadas tmamda yasli dayilar keyfinden oturmuyor tabureye adamlar oturamiyor otursada kalkamiyor saglik acisindanda bakmak lazim. Ayrica hic kilmamaktanda iyidir demi

1|0
    0|0
    • 2ay

Sağlık açıdan sorun yoksa doğru değil Başar, ama dediğin gibi sağlık problemleri varsa doğrudur. Görüntü olarak kilise gibi ama

• 2ay

Olabilir Başar, dinç yaşlılarda var 😏

• 2ay

Haklisin.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 45

• Bununla ilgili diyanet işleri başkanlığı açıklama yaptı, kulaklarımla duydum hatta ramazan ayı idi. Teravih namazı öncesi yaptılar bu açıklamayı ama sorun şu millet dinlemiyor, yaşlı populasyon gençlerden daha sıkıntılı aslında söz dinleme konusunda o nedenle de cami hocalarına iş düşüyor, tabi onlarda pek sallamıyor bu konuyu bence. Yerde oturarak kılınması gerekiyor. Sadece oturmaya çok engel durum olması halinde tabure en son seçenek ama anlatmak zor tatlıcan, bu ne ki geçen gün birine bu sitede kur -an dan ayet koydum adam bana hadis anlatıyor düşün seviyeyi.

1|1
    0|0
  • Normalde sagligi el verenler tabureye oturarak kiliyor. Ama namaz disinda tabureye oturulabilir ve namaz aninda tabure kenara cekilebilir.

2|0
    0|0
  • Yakında kiliseye döner camiler

1|1
    0|0
  • Kılarken yanlış olduğunu, normalde ayakların uzatılarak kılınması gerektiği söylenir. Tabure sadece vaaz dinlerken işe yarayabilir. Geçen cuma vaaz dinlerken ayağım uyuştu ve bayağı sıkıntı oldu benim için.

1|0
    0|0
  • Uzun uzun bitmeyen ve genel olarak gereksiz konuşma yapan bir imamdan vaaz dinlerken ayak tabanı sakatlanması yaşamış birisi olarak belki namaz sonrası fena olmaz

1|0
    0|0
  • diyanet açıklama yaptı.. çok normal değildi zaten..

2|0
    0|0
  • Bunu asla ve asla doğru bulmuyorum.
    İslâm'da namaz kılma şekli bellidir.
    Kiliselerdeki sıralari andıran bu görüntü; doğru da değil, normal da değil. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Girmez

1|0
    0|0
    • 2ay

... GÖRMEZ, bir ara bu tabure meselesine dair genelge yayınlayip, camileri bu nahos görüntüden temizlemisti.

• 2ay

Tabikide hayir kanka 😂

• 2ay

Anladım kanka sen günahsız olanlardansın 😂😃

• tekrarlanmış paylaşım..
    geçen hafta aynı resimle sordum =))

1|0
    0|0
  • dizler de kireçle var dizler ağıryor dizler bükülmüyor

1|0
    0|0
  • Yanlış bir davranış lâkin ciddi anlamda rahatsızlığı olanların tabureyi kullanmasına (oturarak) ibadetlerini yapmasının bir sakıncası yoktur fakat yorulmamak için böyle bişeyin yapılması dine ve allaha saygısızlıktır

1|0
    0|0
  • Güldürdü :D

1|0
    0|0
  • Rahatsız olanlara müsâde kılındı ama artık herkes zikine göre takılıyor. şunlara baksana kilisede oturur gibi.

1|0
    0|0
  • Namazdan sonra vaaz dinlerken iyi oluyor oturmak bence faydalı

1|0
    0|0
  • bisiklete binerken gördüğüm komşu camide sandalyade ilginç

1|0
    0|0
  • yanlıştı. diyanet el koydu bugün itibariyle

1|0
    0|0
  • birazcık ayagı agrıyan bile
    ben namaz kılamıyorum diye tabureye oturuyor
    ama onun şartları var hani..
    öyle olmaz

0|0
    0|0
  • yas ortalaması yüksek camilerde gerekli

1|0
    0|0
    • 2ay

Gerekli değil işte diyanet fetvası var zaten çok elzem olmadıkça caiz bir durum değil. Diyanet işlerine durumu sorabilirsiniz dini açıklaması mevcuttur ama ben burada girmek istemiyorum.

• Azaltmak lazım

1|0
    0|0
  • Sandalyede namaz olmaz ki eğer bir kişi sakat olmadıktan sonra... Bizim millet de zaten pokunu çıkartmayı çok sever. Uyuz bir millet olduk çıktık

1|0
    0|0
  • Az bisey biyeri ağrıyan tabureci oluyor ama ginede camiye gidiyorlar ya muhim olan o :-D

1|0
    0|0
  • Artık millet annını secdeye bile koymuyor

1|0
    0|0
  • güldüm :D :DS:GdF:g:DF:G

1|0
    0|0
  • Benim de ihtiyacım var doğrusu

1|0
    0|0
  • Yakinda kiliseye donucek camiler.

1|0
    0|0
  • Tamamiyle yanlış. Diyanet bu konuda yazı bile yayınladı. Sandalyede namaz olmaz diye

1|0
    0|0
  • Olum yaklasiyor😕

1|0
    0|0
  • beni ilgilendirmiyor

1|0
    0|0
  • Artsın benim için sıkıntı yok :D Sponsor olurum :D

1|0
    0|1
  • Yaş ortalaması artmış

1|0
    0|0
  • 1000 sene sonra ayakda kılınır

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 10

• İlk defa gördüm şaşırmadım ama.

1|0
    0|0
  • Bncede tabureyle safta durmak yanlış ya bağdaş kurarak ya da ayağını uzatarak kılmak doğru diyorlar :)

1|0
    0|0
  • yakında oturma grubu getirecekler :D

1|0
    0|0
  • ülke insanımızın ortalama ömrünün arttığının ama sağlıklı yaşama sürelerinin kısaldığının bir göstergesi bence.

1|0
    0|0
  • Bence cok yanlis birsey

1|0
    0|0
  • Olabilir bir çok insan eğilemiyor yaşlandıkça zorlanıyorlar

1|0
    0|0
  • Kimseyi ilgilendirmez resimdekilerin hepsi yaşlı kişiler sağlık problemleri olmadı cok normal benim de annemin dizlerinde sıvı kaybi var gidemiyor secdeye Allah buna izin vermiş sonuçta problemi olan bu şekilde kılabilir. Bizde kimin ne sağlık sorunu olduğunu bilemeyiz. Genclerinde camiiye ugramadigini düşünürsek bu konuda yorum yapmak cok sacma

0|1
    0|0
  • Rahatsız olanlar kılabilir bence

1|0
    0|0
  • Yeni trend

1|0
    0|1
  • Ayakta kilamayanlar neyse de oburkuler yaomasin

0|0
    0|0
Yükleniyor...