Müslümanlar Ateistlere Neden Putperest Diyor?

Ateizmde bir şeye tapma gereksinimi duymak gibi bir şey yokken

Islamda kabe tavafı ve seytan taslama gibi ritueller varken

Muslumanlarin ateistere "putperest" demesi bana cok ironik geliyor.

0|2
12|32

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü Ateistleri de kendileri gibi Putperest sanmaktalar o yüzden olsa gerek.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende Müslümanım ama Ateistlere putperest demeleri bana cahillik gibi geliyor. Ateist zaten tüm dinleri reddediyor, puta tapması mümkün mü? :D

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Bence şu anda MÜslümanlık uygulanmıyor ki. Resmen putperstlik var.. Ateist gidip duvarlara, mezarlara yüz sürmüyor, sirkeli bilemem neli, ekmek yemiyor.. Yine söylüyorum''Ahlakı , fazileti, vicdanı, merhameti ve Allah korkusu olmayanın dini ve imanı olmaz.''Bu nosyonu olmayan kişi milyon kere camiye gitse kaç yazar.. Kul ve yetim hakkı yiyenler bence putperstlerden bile daha kötü..

1|0
    0|0
  • Ben bir deistim.
    Sen mevzunda haklısın tabii ki fakat ben senin gibi sadece "İslam" dinini taşlayanlarıda anlayamıyorum.
    Ama artık bunu tek bir sebebe bağlıyorum.
    Diğer dinleri iyi araştırmamış olmanız...
    Çünkü diğer dinlere dair hiçbir şey bilmiyorsunuz.
    "Hah hazır İslami bir ülkede yaşarken nasılsa zihniyeti, yaşayış biçmini, görevlerini biliyorum dur bir taşlayayım."
    Bence diğer dinleride taşlayabilmeli. Yoksa hiç konuşmamalı
    Hristiyanlar, Ortodokslar, Yahudiler, Budistler nasıl ritüellerde bulunuyorlar araştırdın mı hiç? :D
    http://i.hizliresim.com/kvpklJ.gif

1|0
    0|0
    • 2ay

Neden Ortodokslar diye bir ayrıma gittiniz.

• 2ay

Butun muslumanlar demedim. Bir cok muslumandan duydum. Muslumanlar kelimesi tum muslumanlari genellemiyor. Dil bilgisini ben mi ogreteyim?

Hic mi sevmediler seni?

• 2ay

Ben yabancıların hiçbir zaman bu tür yobazlıklar yapıp rezil olduklarını görmedim görüş sahibi.
      Ve bu ülkede Hristiyanlığı, Yahudiliği bilen var mı ki onlarla eleştireceğiz? Onu da geçtim, zaten bir ülkede çoğunluk din hangisi ise onun hakkında konuşulur. Bu doğal bir durumdur. Alakasız sorular sorma.

• Buradan tüm müslümanlar görsün, Allah'ınıza ve peygamberinize meydan okuyorum, evet okuyorum. Hadi bakalım hodri meydan. Sizi tanımıyorum, gücünüz yetiyorsa da beni cezalandırın hemen şimdi. Eğer gerçek bir tanrı olsaydı bu dediğimi duyduğu anda beni cezalandırırdı, doğaüstü bir şekilde, mucizevi bir şekilde çarpsın hadi bakalım beni. Ben eğer bu sabah sapasağlam uyanırsam bu dininizin safsatadan ibaret olduğunu gösterir.

3|0
    0|0
    • 2ay

Ulan canım firavunda aynısı söylüyordu bak şimdi parisde cesedi secde etmiş şekilde sergileniyor. ALLAH hemen cezalandırmaz ceza günü var o gün elbet cezasını alırsın.

• 2ay

@ByToRo kusura bakma yanlışlıkla sana yazmışım.
      @duygusaldelikanli bu şahsiyetsize yazmıştım aslında

• 2ay

düsünce ozgurlugu var birakin konussun oteki tarafta zebaniler popona demir sokarkende beni varsaniz cezalandirin diye bagirir artik 😂😂😂

• Boş verin takmayın onları kendi çaplarında yorumlar yapıyorlar işte, olmayan bilgilerini sergilemek için.

1|0
    0|0
  • Bunu diyen bir kişi bile görmedim ^^

1|1
    1|0
  • Müslüman'ım ama Müslümanlar'ın Ateistler'e putperest demesi benim de komiğime gitmiştir hep 😅 Sonuçta bütün dinlerde tapıılan bir varlık var. Ateizmde ise böyle bir şey yok 😅

1|0
    0|0
  • ikimiz de ayni muslumandan muzdarip olmusuz (enezz). degisik hir cehalet seviyesi ama bana guzel bir ornek verdi.

1|0
    0|0
  • Ateist ve deistlerin de müslümanlara sataşması yanlış bence. İnancın ne olursa olsun insan olmayı başarabilirsek hayat daha çekici hale gelir.

1|0
    0|0
  • Garip insanlar..

1|0
    0|0
  • Görçök Öslöm Bö dögöl ciler gelmeden

2|0
    0|0
  • ateistlere putperest demiyorum ki birkaç kişiden uyduruk şeylerle genele yayıyorsun evet sana aptalsın diyebilirim çünkü bu aptallığa girer. çünkü akıllı ve mantıklı bir insan ateistlere laf bile etmez hayır uğraşıcak kaale bile almaz. eskiden antik yunanda dinsizliğin sonu ölümdü, siz biraz tarihe biraz geçmişe biraz öğrenmeye şevk ediyorum. böyle tutarsız 1-2 kelime insanın dediklerine bakıp genele yayarak aptallığı zirvede yaşıyorsun, lakin şu bir gerçek, herhangi bir tanrının olmadığını iddia etmek? bu saçmalık değil bu ikiyüzlülüktür. çünkü böyle bir şey imkansız. Aristo, Sokrates, Platon hepsi bunlar her yunan olduğu gibi tanrıya inanıyor bir yaratıcıya inanıyorken anlamıyorum müslüman bir ülkede doğan insan nasıl olurda inanmıyor, bu ikiyüzlülüğe girer, herneye.

1|0
    0|0
  • Tek bildikleri o olduğu içindir. Ama bütün müslümanları genellemek yanlış.

1|0
    0|0
  • 😁😁😁😁 muslumanlar dunyadaki inanclari islam ve diger sacmaliklar olarak algiladiklari icin islamin tanrisina tapmayan herkesi ayni gorurle. Cok esitlikci bir yaklasim

1|0
    0|0
  • Öyle demiyorum

1|0
    0|0
  • Bilgisizliklerinden

1|0
    0|0
  • 1 - Ben hiç bir müslümandan Ateislere putperest denildiğini duymadım. Ateistlik ayrıdır putperestlik ayrıdır. İşkembeden sallama.
    2 - Kabe tavafının ne olduğunu, imanı yönünü ve mana yönünü bilmeden orda insanların ne amaçla döndüğünü bilmeden yorum yapmak anca senin gibi beyinden yoksun kişiler yapar
    3- İslamdan önce kabede putlar vardı demişsin. Kabenin tarihini bilmeden konuşma. kabeyi ilk kim hangi amaçla ne zaman yaptı iyi araştır kabe deki Hacerül-esvet taşının ne olduğu bil ondan sonra konuş.

YANİ DEMEM O Kİ BU SİTEDE ZIR CAHİLLER TOPLANMIŞ İSLAMA LAF SÖYLEMEYE ÇALIŞIYORLAR AMA İSLAM HAKKINDA EN UFAK BİLGİLERİ YOK. KENDİ DÜŞMANLIKLARINI YAYMAYA ÇALIŞIYORLAR SADECE.

TAŞ ATMADAN ÖNCE OKUMASINI ÖĞRENİN

1|0
    1|1
  • ahahshsjsjdndlv

1|0
    0|0
  • başka ne diyecekler ya da ne bekliyor sun

1|0
    2|0
  • çok bilgililer ger haltı biliyolar ondan

1|0
    0|0
  • Yo akli basinda hic bir insan put perest demez ben direk allahsız diyorum

1|0
    0|0
  • cahiller

1|0
    0|0
  • valla biz demiyoruz. bunuda ilk defa duyuyorum. olmamis bu soru

1|0
    0|0
  • demiyorum

0|0
    0|0
  • aynı ironiyi sen yaptın. tavaf etmek ne zamandır putperestlik ritüeli. böyle yapınca putperestliktir diye öğretisi olan kaç din var? yoksa sen kafandan mı uydurdun :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Kàbe islam oncesi put eviydi ve benzer ritueller yapilirdi. Tarih okumuyorsan fikir beyan etme bari.

Onu da gectim bir objenin etrsfinda dönmek baska ne sekilde aciklanabilir? Komik.

• 2ay

Bence sen tarih okumuyorsun. Kabe nin tarihini bilmeden konuşma. Kabe ne zaman yapıldı. ilk yapılış amacını ve kabedeki Hacerül esvet taşının ne olduğunu öğren. kabe ilk yapıldıkdan sonra zamanla insanlar tarafından amacından saptırıldı ve putlar yerleştirildi ama daha sonra gerçek amacına geri döndü. (kısaca geçiyorum ne burası yeter bu tartışmaya ne yazıyla anlatılır )

• 2ay

@marliymWomanson sen Kâbe yi tarih kitaplarından okuyarak anlayamazsın aklın ermez aç bir kuran oku dönme dolap😂

• her din ve inanışın mensubu önce insan olmayı ve ayrım yapmamayı gerektirir... ayrım yapanların çok büyük bir bölümü sadece kendi inanışını kabul eder ve DİĞERLİERİ gibi terimler kullanır... bunun tabi eğitim seviyesi ile alakası büyük ölçüdedir...

0|0
    0|0
  • Dese nolur, demese nolur,

0|0
    0|0
  • diyen yoktur bence

0|0
    0|0
  • demiyoruz zaten dinsiz gavur Allah hidayet versin diyoruz genelde budistlere diyoruz putperest diye

1|0
    1|1
  • Kes sesini dinsizz imansızz

0|0
    0|0
  • Bunu diyenler cahil.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 11

• müslümanların ateistlere
    putperestler dediğini ilk defa duyuyorum
    müslüman olmayışımla
    bir kez daha gurur duydum
    hani bir mantıkla düşünürsek
    müslüman olmayan herkesin
    şeytana uyduğu veya
    şeytana taptığı düşüncesiyle
    öyle bir sonuca ulaşmış olabilirler diyeceğim ki
    bir gülme geliyor
    sonra vazgeçiyorum

1|0
    0|0
  • Ben yüce fsm ye taptığım için diyorlar sanırım :D

1|1
    0|0
  • Atatürk çü sanıyorlardır bütün dinsizleri. 😄

1|0
    2|0
  • Kimsenin bişey bildigi yokta ondan

2|0
    0|0
  • Ateistlere putperest diyen Müslümanlar olduğunu şu an bu soruda okudum ilk defa.

0|0
    0|0
  • İnancı var ya da yok diye kimseyi eleştirmem iyi insan olsun ona bakarım

1|0
    0|0
  • Ben öyle demiyorum demek ki her Müslüman demiyormuş o, o Müslümanın bilgisizliğinden kaynaklanıyor olabilir

0|0
    0|0
  • Canları öyle istiyor.
    Müslüman değilim ama şu "bakın ben ateistim " paylaşımlarını çok saçma buluyorum.
    Neden putperest diyorlar, cahil oldukları için. Buna başka ne gibi bir cevap bekliyorsunuz ki?

0|0
    0|0
  • Genellemelerinizin...

0|0
    0|1
    • 2ay

Elhamdulillahci abla. Muslumanlarin dedim. Her muslumanin demedim.

• 2ay

Her musluman diyor mu? Her musluman oruc tutmuyor bile bunu yapsin :D eger ne dedigimi anlamak icin ekstra bir kelimeye ihtiyac duyuyorsan problem senin beyninde.

• 2ay

Okumuyorsun sanırım yazdıklarımı ya da algilamiyorsun o yüzden daha fazla yazıp kendi parmağımıda ve senin beyninide yormaya gerek yok zaten saygısı ve uslubu olmayan bir insanla tartışmaya girmek yersiz hata bende iyi günler 😊

• Budistlikle aynı sanıyorlardır.

0|0
    0|0
  • Böyle bir şey dendiğini düşünmuyorum

0|0
    0|1
Yükleniyor...