Sizce Türkiye dış politikada hangi devletlerle ilişkilerini geliştirmeli müttefiklik ilişkilerini sorgulamalı?

Haricinde önerileri olanlar da yorum olarak belirtebilirler.

• Nato bünyesinde ABD ile stratejik ortaklığını daha da güçlendirmeli bu anlamda AB'den ayrılan İngiltere ve ABD'nin desteğini her zaman alan İsrail ile iyi ilişkiler kurmalı
    22% (2)12% (1)18% (3)Oy Ver
  • ABD den ziyade AB üyeliğine önem vermeli ve fasılların açılmasına odaklanmalı
    22% (2)25% (2)24% (4)Oy Ver
  • Shangay İşbirliği örgütüne girilmeli Nato ve AB sorgulanmalı
    0% (0)25% (2)12% (2)Oy Ver
  • İslam ülkeleri ile beraber hareket edip yeni ve güçlü bir oluşum kurmalı (Mehzepsel)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İslam ülkeleri ile beraber hareket edip yeni ve güçlü bir oluşum kurmalı (Mehzep önemli değil İran'da dahil olabilir)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Türki Cumhuriyetlerle ittifakını sağlamlaştırmalı bu desteği sağlayan her ülke ile stratejik ortak olmalı
    44% (4)25% (2)35% (6)Oy Ver
  • Denge politikası izlemeli hiçbirisi gerçek dostumuz değil zaten
    12% (1)13% (1)11% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Benim bu konudaki görüşüm devlet politikasının farklı olaylara ve koşullara göre değişebileceği ve bu anlamda tüm devletlerle duruma göre iyi ilişkiler geliştirilebileceği yönünde yani devlet menfaatlerini öne çıkaran bir denge politikası. Ama bu noktada düşüncemin temeli hepsi nasıl olsa bizim düşmanımız fikrine değil politikanın gereğinin bu olduğu fikrine dayanıyor.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın geleceği artık batı değil, doğu'dur. Amerika günden güne erirken, Çin her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Türkiye bir an evvel Shangay beşlisinde yerini alıp, Rusya, Çin, İran ve bilimum Türk devletlerinin ittifakına katılmalıdır. En geç 2020 yılında dünyanın yeni süper gücü Çin olacak, Avrupa ve Amerika egemenliği son bulacak diye ön görüyorum. Bilhassa Donald Trump seçilirse, bu dediğim 2020'yi bile bulmaz.. Amerika devri yavaş yavaş kapanıyor, Türkiye'nin bunu öngörmesi ve güçlünün yanında olması gerekiyor..

1|0
    0|0
    • 2ay

abi çin in büyümesinin sebebi ucuz işçilik, çin bence abartılıyo

En İyi Kız Görüşü

• puan almak icin yaziyom soru hakkinda yorum yapmiycam 😄

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Direk Türki ülkeler ya da İslam devletlerine yönelemez fakat ben yıllardır diyorum AB-NATO artık bitti Shangay bizim için en ideali ve doğrusu..

1|0
    0|0
  • Türki cumhuhuriyetleri yanima alirdim hisdistan ve pakistan da olabilir bunlarin yaninda buyuk bir ekonomi birligi olustiruldum ve büyük bir ordu

1|0
    0|0
  • Çıkarımıza göre hareket etmeliyiz. Nerde çıkarımız varsa onalara göre işimize geldiği gibi davranmalıyık

1|0
    0|0
  • Ben çin ile ilişkilerimi geliştirmeye bakardım

1|0
    0|0
  • amerikada cumhuriyetçilerle iyi geçinsin
    suriyede esadla barışıp
    teröre destek vermeyi bırakmalı
    iran konusunda tarafsız davransız
    yani sadece ticari ilişkiler.
    ırak hükümetine destek verip işide karşı savaşında yardım etmeli

0|0
    0|0
  • Sadece İsrail.

0|0
    0|0
  • cok uzun yazilari okumak istemiyorum ama senin icin bir rastgele oy kullanicam :)

0|0
    0|0
  • tabiki ilk hedefimiz uygarlaşmak olmalı ama nerde öyle hükümet? bunların amacı araplaşmak

0|0
    0|0
  • bence f

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...