Güçlü kadın farklı kadın mıdır?

Yani güçten kastım ekonomik özgürlüğünü eline almış, artık kendi ayakları üstüne basan kimseye muhtaç kalmadan kendini iyi idare edebilen, kültürlü kadındır bu türden kadınlar sizce güçlü müdür?

4|1
96|135

En İyi Erkek Görüşü

• Güçlük parayla pulla olmaz
    Güç meselesi karakter meselesidir
    Gece zil zurna ağlayıp ertesi gün hiçbişey yokmuş gibi davranan kadın güçlüdür

11|0
    2|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir kadını güçlü yapan en büyük etmen çektiği sıkıntılar, acılardır. Güçlü kadın ayakta durmak kadar etrafındakilerin de ayakta durması için çaba sarf eder para=ekonomik güç olarak algılanırsa o zaman Demet Akalın neden 'Para var, huzur yok' diye bir söylemde bulunmuştur ve şu an aynı kadının evladı en büyük zaafı en büyük gücü, dayanağıdır onu elinden alsalar bakalım güç kalıyor mu yerinde aynı şekilde Sabancı'nın hanımı konu engelli kızından açıldığında kadını tanıyamıyorsunuz bana göre güçlü kadın annedir, evlat acısı çekmiş kadındır yoksa her kadın istediği an kendini geliştirip para kazanabilir hatta erkeğine meydan okuyabilir bu onu diğer kadınlardan farklı kılmaz...

4|0
    0|0
    • 2ay

Ne guzel anlatmissin

• 2ay

@SchrödingerinKedisi1 ben onun yazisindan senin anladigini anlamadim bilakis benim dusuncemle dogru oranti hakli

• 2ay

@yendimkızbaşıma Sen öyle anlamamış olabilirsin ama ben öyle anladım yazısından özellikle de son cümlesinden:

''güçlü kadın annedir, evlat acısı çekmiş kadındır yoksa her kadın istediği an kendini geliştirip para kazanabilir hatta erkeğine meydan okuyabilir bu onu diğer kadınlardan farklı kılmaz''

Bilakis kadın her istediği an kendini geliştirip para kazanamaz hele ki belli bir yaştan sonra daha da zor. Ve bir kadının çalışı kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi, erkeğinde muhtaç olmaması onu diğer kadınlardan farklı kılar.

Erkekler Ne Diyor 134

• Bunlar o kadar da güçlü olunduğuna delalet değil. Bunlar sıradan insan özellikleri, bunları yapan erkek çok mu güçlü yani?

Halletmekte cidden zorlanacağı sorunla başedebilen insan güçlüdür.

Öyle okul okudum, para kazanıyorum kafasındaki değil. Kültürlüye hiç girmiyorum, bizde birçok kadın kendini acayip kültürlü falan sanıyor ama sabun köpüğü oluyorlar genelde.

4|0
    0|0
  • güçlü kadın zekasını kullanan kadındır. Fotodaki bayan ise daha çok bedeniyle ön plana çıkmaya çalışmış..

7|0
    0|0
  • Güçlü kadın zor kadındır
    Cazip gelir ama uğraşması sıkıntılıdır
    Baskınsa bide uzak durması gerekilen kadındır

3|0
    0|0
  • Güç iç huzurla mutlulukla alakalı birşey 160 boyuyla 600 beygirlik jeeplerde mutsuz mytsuz gezınen cok hatun var guç sadece para degıldır

4|0
    0|0
  • para tabiki bir güçtür bu para ile herşeyi yapabilirsin ama fakir ile zengin kadınlar arasında bana göre tek fark giyim kuşam onun harici hiç bir fark yok. biri bir çanta alır 15000 2000 bin tl verir diğeri çakma alır 50 100 lira verir ama fark tek olarak budur. eğitim kültür bilgi herşey ise parasızca halledilebilir.

1|0
    0|0
  • Parasal güç önemli tabi ama asıl önemli olan gerektiğinde yükselip gerektiğinde ortalığı kontrol edecek manipulatif güce sahip kadınlar. İşte o kadınlara hayran oluyorum...

3|0
    0|0
  • Ekonomik özgürlük güçlü kadın olmayı sağlamaz. Güçlü kadın doğru kararları alan ve uygulayabilen kadındır. Bir ev hanımı da güçlü kadın olabilir.

3|0
    0|0
  • Evlenmeye gerek yok, aynı evde yaşarız diyorsa tam benliktir.

1|0
    2|0
  • Her kadın güçlüdür, yeter ki destek olmasını bilelim.

4|0
    0|0
  • Para kazanan kadına erkek bir bardak su isterse hayatım şu getirirsin lütfen der
    ev hanımın yani parayla sadece harcın kadına heyyýyyy şu getiren sagirmisin der aradaki farkı gör gücü gorursun

1|0
    0|0
  • En sevdiğim kadim çeşididir

1|0
    0|0
  • Guclu kadin kesinlikle farklidir. Hayata karsi durusu olan, ayaklarinin ustunde duran kadin hayran oldugumdur, net..

3|0
    0|0
  • Bu tür bir kadın olması gerekendir artı bir şey değil diğer türlü zayıftır

1|0
    0|0
  • Tabikide güçlüdür. Farklıdır.

1|0
    0|0
  • Ülkemizin tüm ataerkilliğine ve otobüste kadınların kafalarına uçan tekmelere rağmen hayata tutunmak için bir şansı var denebilir...

1|0
    0|0
  • Gücünü poposundan alan kadın bence farklıdır <3

1|1
    1|0
  • kadinin guclu olmasi dista onemli degil evinde kocasini idare edeip o adami adam kalmasini sagliyorsa en guclu kadin o dur.

2|0
    0|0
  • Herkes farklı olmaya çalışıyor, o halde herkes aynı olmaya doğru ilerliyor yani doğal olan güçlü kadındır.

#HadiHepBeraberBirÇılgınlıkYapıpSalonaGeçelim

2|0
    0|0
  • Güçlü kadın olabilmek için yukarıda sıralamış olduğunuz kazanımlar sadece güçlülüğün bir parçasıdır. bunlara ilaveten ailesine çevresine ve ülkesine faydalı olabilmek, kurmuş ya da kuracağı yuvasında da önder olabilmek v. s gibi şeylerde eklenirse %90 lara varan bir güçlülük elde etmiş olur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Yani çalışıp maaş alan kadınların hepsinin ayaklarının yere sağlam bastığını kimseye muhtaç olmadığını diyerek neyi kasdetmeye çalışıyorsunuz? O zaman bu mantıkla erkeklerin ezelden beri kimseye ihtiyacı yok. Hayır tam tersi erkeğinde kadına kadının da erkeğe sonuna kadar ihtiyacı vardır. Ama malesef bizim toplum yobazlıktan çıkma ile çıkmama arasında hala bocaladığı için bu da yıllardır ezilen kadının bir işte çalıştığında kendini süper kadın olarak görmesini sağlıyor. Ekonomik özgürlük falan bunlar boş laflar ne özgürlüğü allah aşkına 1500 TL maaş almakla ekonomik özgürlük mü kazanılırmış ya. Bırakın bu algı operasyonunu artık. Çalışan kadın kimseye muhtaç değildir diye alttan alttan empoze ettiniz kadınların beynine erkek düşmanlığını.

0|1
    0|0
  • Hayatlarında biri varsa daha güçlü olurlar. Ama yalnızlık, dışardan değil içerden zayıf hissettirir.

1|0
    0|0
  • Ben kendim yaparım diyen kadın bir adım öndedir^^

1|0
    0|0
  • Bana göre güçlü kadın herşeye zırlamayan, her halta ağlamayandır.

1|0
    0|0
  • Resimdeki pek tanım ile uymasa da evet söylediğin gibiler için kullanılır güçlü kadın kelimesi

1|0
    0|0
  • Kot şortlu kadın harijadır

1|0
    0|0
  • Ekonomik özgürlüğü almak, zeka, kültür ve görgüyü yanında getirmiyor..

4|0
    0|0
  • değildir

1|0
    0|0
  • Altın dişi olanlar güçlüdür.

1|0
    0|0
  • fotodaki kadınmı senın güçlü anlayışın

1|0
    1|0
  • Bir erkekle aynı seviyeye -ekonomik anlamda- gelebilmiş ise güçlü olmaz, adalet yerini bulmuştur. Bir kadının ekonomik özgürlüğüne kavuşmuş olmasına "güçlü" diyebilenler sayesinde kadın-erkek eşitliği olması gereken seviyeye gelmekte hep gecikmeye uğrar... Bir ülkede kadın, "fikren" özgürse ve istediği hayatı istediği şekilde yaşayabiliyorsa o toplumdaki kadın güçlüdür!

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    104

Kızlar Ne Diyor 95

• Ekonomik özgürlüğünü eline almış, kendine yetebilen her kadın güçlü kadın değildir. Güçlü kadın olmak maddiyat değil, maneviyat işidir daha çok. Güçlü kadın en zor durumda dahi bir yolunu bulur, kendini kimseye muhtaç etmeden, ekmeğini taştan çıkarır, çocukları varsa doyurur. Kimseye mecbur yaşamaz, mecbur hissetmez. Kişiliğinden ödün vermez. Hayata ve insanlara karşı sağlam durur. Ne kadar acı çekerse çeksin, ne yaşarsa yaşasın savaşmayı bilir, asla teslim olmaz. Ağlamaktan, yaralarını göstermekten çekinmez, insanlardan kaçmaz. Zorlukların üstüne gider, yılmaz. Kendinden ve Allahtan başka hiç kimseden, hiç bir şeyden korkmaz. Böyle bir şey güçlü kadın olmak.

3|0
    0|0
  • Hayir bununla ilgili yazilar okudum ve fikirlerim var asla maddiyat ozgurluguyle ilgili degil sadece.. guclu kadin duygusal yonden kendi kendine yetebilen biridir.. mesela ornegin benim annem cok guclu bir kadin goruyorm babam yok calisti calisiyor dik durmaya calisiyor ama tamamen tukenmis bir durumda yorgun gonlu ruhu yorgun o isterdi ki esi olsun yaninda arada bile olsa nefes alabilcegi.
    Maddiyat hersey degil.. her yasta paraya ihtiyac duyabilirsin hic belli olmaz o blve belli bir yastan sonra calisamazsin gucun yetmez hani nerde gucun? hani guclu kadindin? guc bununla olculmez kisacasi.. ne kadin erkeksiz ne erkek kadinsiz yapabilir

2|0
    0|0
  • Hayır güçlü değildir. Güçlü bir maskesi vardır. Farklılığı dışardan gözle görülürse de zor zamanlar yaşayıp baş etmedikçe güçlü sayılmaz. Şöyle düşün bir kız özel okuldan mezun olmuş varlık içinde büyümüş. Güzel bir iş yerinde çalışıyor, hatta açmış, ailesinden ayrılıp ayrı evde yaşıyor. Ekonomik özgürlüğü var kültürlü ayaklarının üzerinde duruyor. Sence bu kız güçlü mü?

1|0
    0|0
  • Bu konumdaki birini kadın/erkek diye ayırmadan ele alırsak. Güçlü insan kendi kendine ayakları üzerinde durabilendir. Dertlerini kendi başına yardım almadan da çözebilir. Yardım alacağında da kime danışacağını çok iyi bilir. Kültürün çok da bu konu ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Kültür insana başka türlü bir bakış katıyor. İnsanı güçlendirmiyor belki ama kıymetlendiriyor.

1|0
    0|0
  • Bana 2016 yilinda artik hala birine muhtac olmak isteyen kocayi ustun goren kocaya kacanlar farkli geliyo.

1|0
    0|0
  • "Ekonomik özgürlük" tanımını yapan ve savunan bir kadın güçlü ve özgür olamaz, zira özgürlük alanını bile kendi kısıtl amış oluyor.

2|1
    0|0
  • Bazi mavili yorumlari okuyunca gulmekten öldüm bu kadar cahil ve medeniyetsizin yorumlarini okuyarak ibret aldim yok erkek güçlüdür yok kadin erkegin kanatlari altina girmeli birbirinden alakasiz berbat yorumlar bu yorumlari okudukca sinirleniyorum da çünkü ben bu derece medeniyetsiz insanlara tahammül edemiyorum üstelik ülkemizde sayilarinin bu kadar fazla olmasindan utaniyorum kadin hicbir zaman erkegin kanatlari altina girmedi kadin her zaman güclüydü ekonomik özgürlüğü olmasa da cocuklarini en çok o önemsedi o unutmadi bana inanmayan annesine baksın..

1|0
    0|0
  • Yaanii, ama normali bu. Demek istediğim kadınların okuyup çalışması öyle büyütülecek "Vay be güçlü kadın" denilenbilecek bişey değil. Zaten olması gereken bu.
    Bu arada farklı olmak başka bişey. Farklılıkla hiç ilgisi yok.

1|0
    0|0
  • Ekonomik özgürlük ile kültür veya güç elde edilmez sadece köprü görevi yapar.
    Kadinj güclu yapan şey hayata olan duruşudur.

3|2
    0|0
  • Burdakilerin guclu ve ozgur kadina tahammulu yok bacim. Guclu kadin gozlerinde seksomanyak ipe sapa gelmez manasina geliyor burda djdgsb

1|0
    0|0
  • Ben hep güçlüyüm 😂😂

1|0
    0|0
  • Mesleğini eline almış bir kadınla bir mesleğe sahip olmayan kadın farkşı oluyor mishal bunu çevremdeki iki kadınla anlatayım kapı komşumuz Almanca Öğretmeniydi kocasıda subaydı adamın psikolojik sıkıntışarı vardı ve ayrıldılar. İkinci örnek ise Mesleği yoktu koca parasına mecburdu iyi bir evliliği yoktu ama boşanamadı. Yani kadınların ayaklarının üstünde durması önemli.☺

1|0
    0|0
  • Kültürlü ise evet güçlüdür de. Çünkü neyin ne olduğunu bilir.

1|0
    0|0
  • evet guclu candir her eve lazim :)

1|0
    0|0
  • güçlü insan özgür ve kendi ayakları üstünde durabilen insandır.

1|0
    0|0
  • Bu saydığın özellikler her kadında bulunması gerekenler güç göstergesi değil yani

1|0
    0|0
  • Güç sadece ekonomik özgürlüğünü eline almak değil aynı zamanda seni üzen aldatan ilgisiz saygısız insanlara tahammül etmemektir hayatından çıkarmaktır. Böyle bir kadın tabiki farklıdır türkiyede bulmak zor.

1|0
    0|0
  • Evet de neden güçlü kadın gösterilirken bile vücudu vücudu öne çıkıyor?

2|0
    0|0
  • Tam öyle değil. Ekonomik özgürlük çok çok önemli ama her işi olan kadın güçlü değildir

Güçlü olmak kararlerının arkasında durmaktır
    Kendini iyi ifade etmektir
    Sorunlarla başa çıkıp onları çözeblimektir
    Dayanma sabretme çıtasının yüksek olması
    Geniş bir bakış açısına sahip olmak

Güçlü olmak sevdiğin gibi yaşamaktır başkaları beğensin diye değil;))

1|0
    0|0
  • Niye o resimle eşleştirdin? bizim köyün kadınlarını görsen evin reisi gibiler çok güçlü duruyorlar

1|0
    0|0
  • Güçlü kadın; "kadın" tanımına uymak zorunda olduğunun bilincinde olan kadındır.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle güçlü kadınlardır. Onları yıkmak zordur. Herşeyi tek başına yapabilen bir kadın özgüvenli ve güçlü insanlardır.

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Ekonomik özgürlugunu eline almis hicbirseyden korkmayan ve yasanilan en kotu seylerin bile karsisinda saglam ayaklarinin ustunde durabilmektir gucluluk

2|0
    0|0
  • Tabii ki öyledir. Her kadın da olması gereken özellikler bunlar. Bakma sen buradaki yobazlara, çoğunun sahip olamadığı özellikler olunca haliyle bir kedi ciğer hesaplaşması kaçınılmaz.. Şahsen benim hayatım boyunca tek idealim buydu, sonunda da başardım. En büyük önceliğiniz her zaman bu olsun kızlar! Kendinizi kimseye ezdirmeyin!

1|0
    0|0
  • Evet özellikle de duygudan çok mantigiyla hareket ediyorsa olacağım kadın tam

1|0
    0|0
  • Elbette güçlüyüz 👍

1|0
    0|0
  • ekonomik özgürlük, is guc sahibi olmak, para bunlar kısmen güçlü yapar.

asıl irade si ve duygularını kontrol edebilen mantıklı düşünebilen insanlar güçlüdür bence

1|0
    0|0
  • En sevdiğim, hayran kaldığım kadın tipi.

1|0
    0|0
  • Güçlü olmanın ekonomik özgürlükle bagdaştirilmasindan yana değilim. Bir ev hanımı da güçlüdür. İllaki bankadan maaş almasına gerek yok.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    65
Yükleniyor...