İmam nikahina inaniyor musunuz?

İmam nikahina inaniyor musunuz? Ben muslumanim ama pek inanmıyorum. İmamin kiydigi nikahla zina meşru oluyor..

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• İnanmıyorum saçmalık

0|1
    0|0
    • 2ay

bence inanmaman sacmalık ozaman allhada ınanmıyorsun (haşa)

• 2ay

@gamze14 ona inanan buna da inanir.

• 2ay

alakasız ben ınanmıyrm

En İyi Erkek Görüşü

• dostum bu devirde imam in kendisine inanamiyoruz ki nikahina inanabilelim :D

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Sadece resmi nikahı olanlar zina işliyorlardır Allah katında. Ayrıca imam nikahının şartları vardır nikah duyurulmalı kimsenin haberi olmadan kıyılan nikahın geçerliliği yoktur (ergenler arasında moda olduğu için belirtiyorum)

0|3
    0|0
    • 2ay

Anladim. Duyurulmasi lazim demek. Kiz arkadasim istedi neyse

• 2ay

Aynı evde bu kadar yaşamış olmanıza rağmen zina olduğu yeni mi gelmiş aklına! Neyse hayat sizin.

• 2ay

Bu zamana kadar zina olmamisti çünkü

• Ya artık zaten resmi nikah önce sonra imam nikahı kıyılıyor he bide sırf zeki sefa için günah olmasın diye gidip imam nikahı kıydıranlar var oyüzden dediğim gibi yapıldı

0|1
    0|0
  • Ben tek nikah kıyılsada geçerli diye biliyorum 😐 herkes imam nikahı şart falan diyor saçma resmi nikah kıyınca Allahın haberimi olmuyormuş

0|1
    0|0
  • Müslümansan inanmalısın kardesim asıl gerçekci Allah katında imam nikahı gecerlidir resmi nikah devletin sadece kagit ustunde evli olduklarini belirtmek icindir ama imam nikahsız zina oluyor iki nikahta cok onemlidir tabi resmi nikahta bir o kadar onemlidir ikisi olmadan kimseyle evlenmeyin derim

0|1
    1|1
  • Imam nikahina inaniyorum , ama onunda uyulmasi gereken kaideleri var. kimsenin haberi olmadan imam nikahi mi olur.
    Allah katinda evleniyorsun , asil obur turlusu zinaya giriyor.

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum. Yapmam da

0|2
    0|0
  • Aman işte formalite

0|2
    0|0
  • Müslümansın ve inanmıyorsun. İnancını bir gözden geçir.

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum

0|1
    0|0
  • tabıkıde alllhın emrı zaten normal nıkahla dınen haram oluyo ımama nıkagı olması sart

0|1
    0|0
    • 2ay

İmamin kiydigi nikahla Hayda iyi o zaman ben nikahla 4 kadin alayim, nikahima ne saçma yahu. Sonra bosol bosol bosol bitti gitti ne alaka memleket 😂

• 2ay

Nikah tüccarlar arasındaki akit gibi bir akittir.

Erkekler Ne Diyor 15

• Esselumu Aleyküm,
    Sevgili arkadaşım öncelikle iki şeyi birbirinden ayırmalıyız. İmam Nikahı zinayı meşru kılmıyor aksine buna bir sınır getiriyor imam nikahını hakkıyla tam olarak Allah (c. c) istediği şekilde yapanlar ve bunu kendi hevalarına yani nefislerine göre aslı astarı olmayacak şekilde dediğin gibi zinayı meşru kılmak amacıyla yapanlar. İmam Nikahının bir usulü, erkanı, edebi var. Eğer imam nikahını kıldıran hoca gerçekten hoca ise bu düşündüğün kadar kolay bir nikah olmayacaktır. Çünkü: Evlenmeye niyet eden kişilerin belli başlı İslam kurallarını bilmeleri gerekmektedir ve görevini yapan imam bunu para için değilde; Allah (c. c) rızası için yapıyorsa o halde samimi olmalıdır ve soracağı suallere istediği yanıtları almak durumundadır. Örneğin bunu bir misalle taçlandıralım: Üniversite mezunu veya herhangi bir tahsili olan iki kişi evlenmeye niyet etseler ve imam nikahı kıyılmasını isteseler gelen hoca da bu kişilere İslam'ın şartını, İman'ın şartları ya da 54 farzı sorsa ve istediği cevapları alamazsa o halde ne düşünürsün? Değerli arkadaşlar bu yazdıklarım Müslüman olarak kendini nitelendiren İslam dinine inanan arkadaşlara yöneliktir herhangi bir tartışma ortamı oluşturmak gibi niyetimiz yoktur. ve son olarak soruyu soran arkadaşım Müslümanım ve pek inanmıyorum demek sakıncalı bir durumdur senden ricam tam bilgiye vakıf olmadığın konularda o konu hakkında gerekli bilgiye sahip olmadan yorum yapmamandır tabii Müslüman olduğun için böyle yazıyorum yani senin iyiliğin için. Selam Dua ile.

0|1
    0|0
  • Nikah herkesin şahit olması demek. yani imam ya da resmi farketmez. millet sahitse nikahlı esin demektir

0|1
    0|0
    • 2ay

yinede imam nıkahı sart dınen sart enazından islam dininde sart

• 2ay

ya tamama ama ımam nıkahını saymamanız sacma of banane ya :D

• 2ay

@gamze14 saymayan yok ki yapan yapsın

• Dini nikahin sarttir. ve resmi nikah olmasa da dini nikah olsa sahihdir. Ama bu resmi nikahi yok saymak demek değildir ona da ihtiyaç vardır. Ancak dini nikah şarttır. Nikah duası vardır. İnkâr edilmese güzel olur. Insanin bağlılığı zayıflar yoksa

0|1
    0|0
  • ne imam nikahı ne devlet nikahı
    kızı büyüten ailenin rızasını alınca
    o kızla evlenmiş oluyorsun
    diğerleri biri din görevlisi öteki belediye memuru

0|1
    0|0
  • Inanmiyorum

0|1
    0|0
  • Yobaz nikahı 😂😂😂😂

0|2
    0|1
  • Dini olarak bu zorunlu. müsmanlığa inanıp kuralına inanmamak garip değil mi

0|2
    1|0
  • Helalin oluyor zina nasıl meşru olsun?

0|1
    0|0
  • Ben deistim ama eşim istedi diye yaptık

0|1
    0|0
    • 2ay

Benimki de istedi ayni evde yasiyoruz. Düğün nikah yazin olacak. Komsular sussun falan diye bir nikahla kari değişti 😂

• İnanmıyorum

0|1
    0|1
  • zinayi mesrulastirabilmek icin mutq nikahi var. islam kolaylik dini.

0|1
    0|0
  • İnanıyorum...

0|1
    0|0
  • evet :D

0|0
    0|0
  • Ister inan ister inanma ama dini nikah kıyılması için 32 farzı bilmek gerekiyor. Bazı hususlar daha var. Günah olmasın dini nikahı kıyıyım iş bitince boş ol boş ol boş ol. Öyle bir şeyde yok. Sen anca kendini kandırırsın bu kuralları koyan senin ne niyetle yaptığını bitmiyecek mi ya da onu mu kandıracağını sanıyorsun?

0|1
    0|0
  • ınanıyorum ben

0|1
    0|0
Yükleniyor...