Yaşadığım hayat ne kadar zor olsada haz alarak yaşamam mümkün mü evetse nasıl?

Aile problemlerim bitmiyor babam yok kardeşlerim ve annemle kalıyoruz maddi sıkıntılar oluyor ama çalışıyoruz şükür.

İstemediğim bir bölüm okuyorum sırf iş garantisi var diye bu son senem sürekli okul bitince ne halt edeceğimi düşünüyorum çünkü çalışma hayatından korkuyorum ve sevmediğim meslek

Ve sorun şu ki benim hayatımı değiştirme lüksüm yok okulu bırakamam başka iş yapamam para lazım yani tek seçeneğim bu ve benim alışmam lazım nasıl mutlu olabilirim feci şekilde gelecek kaygısı yaşıyorum geçmiş ve gelecek arasında sıkıştım anı yaşamaktan başka her şeyi yaşıyorum tavsiyeniz var mı?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• İyi bir evlilik seni kurtarır. Ama ailen kendi başına kalınca geçinebilir mi bilmiyorum. Her halukarda para kazanmak insanı mutlu eder kim ne derse desin. Ben de ehli olduğum işi sevmediğim için iş değiştirdim eğitimini aldığım mesleği yapmaya çalıştım olmadı farklı sektörler denedim olmadı 2 senedir kenera para atamadım şu sıralar eski işime dönsem mi diye düşünüyorum. bunu niye anlatıyorum olaya sevmediğim iş yapmak istemiyorum dememeni temenni ettiğim için aşağı yukarı hepsi aynı bk.

0|0
    1|0
    • 2ay

Aynen doğru bildin diyorum ki iyi bir evlilik yaparsam mutlu olurum belki ama yok ailem sorun ben evlenirsem onlar ne olacak zaten evlenecek insan bulmak sorun çok kişi olabilir ama ben böyle bir ailede büyüdüm nasıl olacak en önemlisi karakter sahibi bir erkekle evlilik yapmayı isterim ama yok öylesi ile evlenme daha iyi iş konusu hepten sıkıntı bana ne tavsiye edersin

• 2ay

O eskidendi biliyor musun ya da senin dönemin insanları kadınlar seçer ama şimdi İstanbul da yaşıyorum ve kadınların çoğu bekar mesela çünkü adam gibi adam bulmak mesele yoksa her türlü evlenilir de benim babam da değişik bir model anlatmayayım öyle bir adamla evlenme daha iyi ve şimdiki erkekler hep o model sorumsuz tembel erkeklik vasfından yoksun kadın gibiler

Tavsiyelerin için teşekkür ederim umarım sende mutlu olursun şu an aşk acısı çekiyorsun muhtemelen ama kader kısmet bu işler kendim için çok araştırdım böylesi daha iyi demekki üzülme

• 2ay

Yok aslında düşünebileceğinden daha iyiyim. Beni bırakıp giden için üzülmem suçlu değilsem ki dediğim gibi ne ben ne o bir yanlış yapmadık yani suçlu değilim gidene yanmam. Otururum sessiz sakin bir köşede yakarım sigaramı Allaha yakınrım sen herşeyi görensin diye. Kimseden bir şey beklememeyi bende 10 lu yaşlarımda öğrendim benim aile de berbat bir halde :D Hayırlısı dediğin gibi cidden evlilik konusunda ne kadar da büyütmüşüm diyeceğini düşünüyorum. Kendi ailesinden görüp ders alanlar daha temkinli senin için de hayırlısı olur inşallah

• biriyle sıkıntılarını paylaşacaksın

0|0
    0|0
    • 2ay

Anlatmak istemiyorum denedim ama kimse anlamıyor çünkü çevremdeki insanların benim gibi sıkıntıları yok bu kadar en azından aile problemi yok

• 2ay

Teşekkür ederim ama istemiyorum yazıp tekrar hatırlamak veya seninde muhtemelen anlamayacağını da biliyorum

• 2ay

sen bilirsin. soru açınca yazmak isteğin olduğunu sandım

• Hayata bakis acini degistirmek en basta

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...