İnsanların giyim tarzına bakıp yaşam tarzı hakkında yorum yapabilir misiniz?

Karakter demiyorum, yaşam tarzı diyorum. Mesela sokakta cübbeli ve sarıklı bir adam görseniz muhtemelen dinine bağlı biri olduğunu düşünürsünüz. Aynı şekilde dekolteli giyinen bir kimsenin de rahat bir yaşam sürdüğünü öne sürebilirsiniz.

Birileri sevmediğiniz kıyafetler giydiği zaman sığ görüşlü olmaz. Herkesin istediği kıyafeti giyme özgürlüğü vardır. Fakat bu bazen zamansal değişikliğe uğrayabilmekte. Örneğin; Laikliği Mustafa Kemal getirse de inkılapları içerisinde bizzat Laikliğe ters düşenler de vardı.

Kısacası bu zamansal aşınma toplumun zihniyet yapısıyla mı alakalı? Zamansal değişiklik özgürlüğü kısıtlayabilir mi?

4|1

En İyi Kız Görüşü

• Evet. Ama bu yaptığımın yanlış olduğunun da farkındayım. Açık olup namaz kılan, duayı elden hiç bırakmayan da var. Kapalı olup içki içen de. Toplumun zihniyet yapısıyla alakalı, kabul etmek gerekirse çok önyargılı bir toplumuz.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar, görünüşleriyle karşılanır..
    Fikirleriyle uğurlanır..

Bunu kimse tutturamaz..
    Kimi insan kendini kamufle ediyor da olabilir..

Hip-hop giyinip dindar olanı da bilirim..
    Cübbe sarık giyinip ateist olanı da..

#Vesselam

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Az çok bir insana baktığımda onun hakkında çoğu şeyi çözebilirim.

0|0
    0|0
  • Eskiden yapardim ama artik düsüncem degisti. mini etek giyip 5 vakit namazini kilan, erkeklere takilmayip kendi halinde olan var.. disardan bakip, woow ne güzel tam tesettürlü diyip, nargilecide kankeytos erkeklere fink atani, namazdan bir haber yasiyan var... ya da disardan bakinca, tehlikleli, züppe gibi duran, ama basina birsey gelse ilk yardima kosan insanlar var..

1|0
    0|0
  • Evet mesela ayakkabısına bakıp rahatliği benimsemiş insanları farketmek zor değil. ya da kadinliğini farketmek isteyen bir kadının seksi giyinmesi.

1|0
    0|0
  • dekolte giyen insanlardan da 5 vakit namaz kılanlar çıkabilir bence görüntü yanıltır.. ama şöyle bir şey de var Kleist'ın dediği gibi "kıyafetleri insanlar yapıyor sanıyorduk ama aslında insanları kıyafetler yapıyormuş..."

0|1
    0|0
  • Yapamam
    Açık giyinen namaz kılanlar var mesela giyimine baksan hiç öyle bir tipi yok dersin

1|0
    0|0
  • Yuzune bakin, gulumsemesinden anlayin. Nasil giyindigine bakarak anlayamassjnjz.

0|0
    0|0
  • yapma yaparım da uğraşmam düşünmekle banane yani

0|0
    0|0
  • Hayır çünkü bu onun yaşım biçimini yüzde Yuz göstermez

0|0
    0|0
  • Zor ya ters köşe insan cok var

0|0
    0|0
  • yapabilirim de üşeniyorum

0|0
    0|0
  • Hayır tabi ki, kimsenin de yargılamaya hakkı yok.

0|0
    0|0
  • Direk çözerim ne olduğunu

0|0
    0|0
  • Yapamam.

0|0
    0|0
  • Hayir yapamam dusunmemde zaten

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yorum yapabilirim ama o yorumum doğru olduğunu asla emin olmam

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • elbette yapılabilirrr

0|0
    0|0
  • Evet çünkü insan içinden geçeni yüzüne vurduğu gibi elbisesine de vurur :)

0|0
    0|0
  • "Damlaya damlaya göl olur" şöyle bir bakınca anlamsız oldu

0|0
    0|0
  • ne insanlar gördüm üstünde elbise yok ne elbiseler gördüm içinde insan yok
    Hz. Mevlana

0|0
    0|0
  • Bu zamanda mi çok zor

0|0
    0|0
  • çok fazla göz onunde bulundurmuyorum

0|0
    0|0
  • yapamam

0|0
    0|0
  • %70 yorum yapılır bence istisnalar olsa bile ama

0|0
    0|0
  • yorumlayamam oyle

0|0
    0|0
  • Hayır kıyafete göre yorum yapamam. Bu arada Atatürk'ün hangi inkilapları laikliğe ters?

1|0
    0|0
    • Sadece giyimi baz alırsak en basitinden şapka kanunu.

• Açıkçası şapka kanunun saçmalığını savunanlardanım. Fakat Laikliğe ters geldiği konusunda katılmıyorum sana.

• O sapka da dini bir simge , yahudilere ait. Ataturk'un asil kokenleri de yahudi zaten olaya bak ;)

Yükleniyor...