Mutluluk nedir? Nasıl mutlu oluruz?

Aristoteles "Mutluluk kendi kendine yetenlerindir." diye tanımlamıştır. Çaglar boyunca bir çok filozof, şair, yazar mutluluğu resmetmeye çalışmıştır. Peki sizce MUTLULUK nedir?

0|1
6|23

En İyi Erkek Görüşü

• Aaa aristodan konuşan aydın bir üye. Bunu görmek ne güzel. Mutluluk insanın kibrini ve olgounu doyurduğu veya terbiye ettiği iki uc noktadan birisidir. Her iki halede vücut bulur. Müsade ederseniz takipte olmak isterim

1|0
    0|0
    • 2ay

Aa Fyodor Dostoyevski yi profiline koyacak kadar benimsemiş bir uye) Bunu gormek te guzel. Gorusunuz oldukca aklî, mutlulugu ikili iliskilere baglamadan ozgun bir yorumda bulundugunuz icin tesekkurler..

• 2ay

Cok tesekkür ederim. Bir kez daha onurlandırdınız beni.

• 2ay

Rica ederim.. Sorunun ruhuna en uygun cevap sizden geldi.)

En İyi Kız Görüşü

• Mutluluğumuzu sadece beklentilerimiz inşa eder.. aslında hayattaki asıl oyun şu ; beklenti beraberinde mutsuzluğu getiriyor, fakat ona ulaşmak için çaba göstermek mutluluğa atılan ilk adım.. oyunu kuralına göre oynarsan mutluluk her an seninle olabilir..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Mutluluk, aklını kurcalayan bir sürü şey olduğu halde o an gülümseyebilmek ve o anlarda tüm dertlerini bir kenara bırakabilmektir. Bunun içindir ki dertli insanlar mutluluğun kıymetini daha çok bilir.. Ben genelde mutlu olurum ve öyle görünürüm, çoğu şeye rağmen..

1|0
    0|0
  • Annemin gülüşü der susarım :)

1|0
    0|0
  • Mutluluk mutlu etmek bence sevdiğin birinin mutlu olması kişiyide mutlu eder ama bencillik yapıp mutluluğu kendine mülk edinmeye çalışırsa umursamaz davranarak yakınında ki kişileri üzebilir Ki: mutluluğun sadece bir kişide olduğu bir çevredeki olumsuzluk kişininde mutluluğunu emip tüketebilir mutlu bir çevre ise kişideki negatifligi emip asimile edebilir diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • bu duyguyu geldiği gibi kabullenebilmektir

1|0
    0|0
  • küçük bir cocugun gülen gözleri

1|0
    0|0
  • Aristo orta yolcudur. Aristonun insanı ahlakçıdır sınırlara yaklaşmaz sıradan ve sade bir hayat yaşar. ama sıkılıyor aristonun insanları

1|0
    0|0
  • o ne yeniliyomu dicek derecede bana uzak bir kavram oldundan bişey diyemicem

1|0
    0|0
  • Gerçek mutluluk herşeyi terk edip aşkı yaşayabilmektir...

1|0
    0|0
  • Mutluluk kumar gıbı bırsey bulması zor kaybetmek kolay

1|0
    0|0
  • şükr edenlerdir demek istemiş
    kendi başının çaresine bakanlardır
    mevcut durumun üstesinden gelmeye çalışmaktır

0|0
    0|0
    • 2ay

Kendi kendilerine yetenlerin ; yani mutlulugu baska bir insana ya da varliga baglamamak. Biz kendi mutlulugumuzu baska birsey uzerine ne kadar cok inşa ediyorsak o kadar mutsuz oluyoruz. Çünkü ipler "onun" elinde oluyor..)

• 2ay

ipleri onun eline vermemek gerekir yaa ister istmez insan tek kalmak istemiyor sen yine elinden geleni yap iyisini iste sürekli olumsuz olacak die bir kaide yok sevgililk paylaşmaktır kafana göre birileri elbette çıkacaktır karşınaa

• Mutluluk bence imkansız birşey çünkü insanlar yetinmiyır hiçbirşey için

1|0
    0|0
  • bence mutluluk guzel ıcın guzelı aramaktır :)

1|0
    0|0
  • olunmaz

0|0
    0|0
  • Polyana'yı dağa kaldırmışlar. "ay dağ havası da nasıl iyi geldi" demiş.

0|0
    0|0
  • sigara x türk kahvesi tabiki

0|0
    0|0
  • O duyguyu hiç tatmadım

0|0
    0|0
  • Aristoteles denen hiyar mutluluğu evrenselleştirmeye çalışmış Yok öyle bişey mutluluk çağın gereksinimlerini karşılayabiliyor ve yaşatabiliyorsa mutluluk oluyor bence

0|0
    0|0
    • 2ay

Yani meta ya bağlı? Çagin gereksinimlerinden uzak yasayan, farkli farkli hayat şartlarinda yasan insanlarin mutlu olabilmeleri icin icsel bir neden yok mudur sizce?

• 2ay

"Mutluluk felsefi bir olay." Kesinlikle katiliyorum. Tesekkur ederim gorusleriniz icin)

• 2ay

Rica ederim iyi geceler 😊

• ve mast icat edildi :D

0|0
    0|0
  • Olamayız.

0|0
    0|0
  • mutluluk;= insanların tüm nihai hedeflerinin sonucudur

0|0
    0|0
  • Çokkolat ye mutlu olursun

0|0
    0|0
  • hayalın gerceklesınce mutlu olursun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Mutluluk yürekli olana yakışır der bir şair

1|0
    0|0
  • Mutluluk ego tatminidir. Huzurdan yanayım.

0|0
    0|0
  • Şans güvercini gibi bir kere gelir yakaladın yakaladın onu

0|0
    0|0
  • Mutluluk kişiden kişiye değişir ekmeği olmayan ekmek bulunca sevinir altını olmayan altını olunca. Ee ne demişler kiminin ekmeği bayat kiminin pırlantası ufak !

0|0
    0|0
  • Gerçekleşen hayallerin)))

0|0
    0|0
Yükleniyor...