Hayvanlara ve onların haklarına saygımız gerçekten var mı sizce?

Ne yazık ki bir köpeğin başına gelenleri duymuşsunuzdur.. ayrıntıya girmek istemiyorum çünkü gerçekten bu acımasızlıga yürek dayanmıyor
Ne yazık ki dünyayı paylaştığımız canlılara yapılmayan kalmadı insanın insana bile acıması kalmamış hayvanlara neler yapmazlar ki.. Çok acı çok.
Bu yüzden hayvan sevgisi kadar hayvan saygısını da aşılamalıyız kendimize.
Peki bunu nasıl başarıya çevireceğiz?

0|2
6|34

En İyi Erkek Görüşü

• geçen gün, bir ses duydum tüfek sesiydi, ve ardından çığlık çığlığa köpek sesleri, (Evimiz Ormanlık Alanda Sayılır, şehirden uzak) o an içim nasıl cız attı anlatamam. Evimde ki köpeğimi düşündüm, gittim okşadım başını.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır yok maalesef insanlar çok acımasız ben elimden geleni yapıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• http://i.hizliresim.com/jBrA1D.jpg
    Bu zaatı şahaneyi gördükten sonra pek emin olamadım.

Yarım saatte zar zor yaklaşabildim, hayvanın biri durduğu yere doğru çöp atınca kaçtı 😔

1|1
    0|0
  • bence cogu ınsanın yok

0|1
    0|0
  • Kişisel olarak benim var =)

1|0
    0|0
  • İnsan insana neler yapıyor. Hayvana öı saygı duyulacak. Dünya da hayat yok

1|1
    0|0
  • Var ve bizim toplumumuzda hayvan kedi ve köpekten ibaret mesela ben evimde kedi besledim sıpa balkondan aşağı düşmüş biz işteyken aradık taradık bulamadık, şimdi piton beslemek istiyorum bu fikrimi paylaştığım zaman sanki analarına sövmüşüm gibi yüzüme bakıyorlar ulan oda hayvan.

0|1
    0|0
  • Hayvanların savunmasız ve saf varlıklar olduklarını biliyoruz, kandırması çok kolaydır kuzucukları dolayısıyla zarar vermek de çok kolay oluyor, yiyecek vereceğinizi seveceğinizi kaşıyacağınızı sanarken siz ona sözü edilen vahşilikleri yapıyorsunuz. Şimdi böylesine bir canlıya hiç zorlanmadan bu vahşiliği yapabilen insanın kendi türüne neler yapabileceğini bir düşünün... Hayvana eziyetin cezası direk ölüm olmalı...

0|0
    0|0
  • Çocuğum olursa bir yavru daha sahiplenicem.
    Zamanında çok üzülmüştüm

1|0
    0|0
  • aynısını o köğeğemi o adamamı deseler o adama yapılmasını isterdim hayvanları insanlardan daha çok severim kendi evime çıkarsam kedi alıcam iyi anlaşcağını bilsem bitanede beagle alırdım

0|0
    0|0
  • vard tabiki

1|0
    0|0
  • yok olan da abartiyor

1|0
    0|0
  • Hayvanları çok severim...
    Sadece insanın hayvan olanı sevilmiyor :)

0|0
    0|0
  • Ben şahsen hayvanlara karşı çok merhametliyimdir

1|0
    0|0
  • Var da yok

0|0
    0|0
  • Birde kırıkkaledeki köpek var. :(

0|0
    0|0
  • Evdeki haşereleri besleyip kağıtla alıp asansörle aşağıya indirip bahçeye koyan biri olarak bu soruyu gönül rahatlığıyla evet diyorum.. Onların hiçbir günahı yok hepsi tatlı hepsi can benim için yılanından tut karafatmaya kadar kıyamam.

0|0
    0|0
  • Vegan ve vejetaryenler dışında ki insanların hepsi hayvansever değil, hayvanseçerdir. Ben dahil.

0|0
    0|0
  • oda güzelde 9 aylık bebge tecavüz edilen bir dünyada insanlara ne hak verebiliyoruz ki hayvanlara sıra gelsin diyede düşünüyorum :S :S

0|1
    0|0
  • Küçüklükten evcil hayvan beslenmeli evde

0|0
    0|0
  • Daha bu hafta labaratuvar hayvanlarınin yasal haklarini işledik derste
    Genel olaeak hayvanlarin hakki cok ama ihmalde ondan cok

0|0
    0|0
  • Maalesef onlara saygi duyulmuyor. Bu dunya sadece bizim icin yaratilmadi, onlar bizim dostlarimiz, benim icin oldukca onemliler ve de. Onlarsiz bir hayat dusunemiyorum..

0|0
    0|0
  • Saygılıyım...

0|0
    0|0
  • daha insan haklarına saygı duyulmuyor herkesi İNSANSEVER olmaya davet ediyorum

0|0
    0|0
  • Doğanın dengesi bu. büyük balik küçük balığı yer keser biçer

0|0
    0|0
  • sineklere acimam

0|1
    0|0
  • Cocuk, erkek, kadin, hasta yani kisaca insan haklari yok ki hayvan haklari olsun.

0|1
    0|0
  • dünyada her canlı yerini bilmeli insan hayvanlaşır hayvan insanlaşırsa düzen bozulur

0|1
    0|0
    • 2ay

yüzdeyüz haklısın en iyi hayvanseverlik onlara evlere mahkum etmemektir

• Nolmis

0|1
    0|0
  • Köpuşlerden korkarim
    Ama elimden geldiğince kedi papağan balık kopek gibi beslerdim :)

0|0
    0|0
  • Benim var

0|0
    0|0
  • Paranın bittiği yerde saygı başlar çünkü burası İzmir dfjgnmö

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...