''Türk Milleti'' hangi değer altında, bölünme tehlikesinden bir bütün olarak çıkabilir?

Yenikapı Mitingi ile başlayan ve, her ne kadar bazı siyasi politikalar ile sekteye uğratılmış olsa da, halkta ciddi bir bilinç sağlayan Millet olma sürecimiz, bir bütün olma sürecimiz tamamlanabilir mi?

Önümüzdeki bölünme, parçalanma, Sevr tehlikesi duruyorken, sizce hangi değerler Türk Milletini bütünleştirir, ayrışmayı engeller?

0|0
9|21

En İyi Kız Görüşü

• 15 temmuz cunta girişimi gibi küçük bir savaş bizi birleştirir. bayrağımıza yapılan ihanetın sonucundakı beraberlık dısında baska turlu bır butunluk goremıorm. zor yanı.. ne yazıkkı

0|1
    0|1
    • 2ay

Bıçak kemiğe dayanınca değil, kemiği parçalayınca ancak yanisi? :/
      Öncesinde şansımız yok mu?

• 2ay

kesınlıkle mıllıyetcılık. lafı suslemeye gerek yok. uzatmaya uzun cumleler kurmayada gerek yok.

• 2ay

<3 Milliyetçilik milleti olmayana faşizmdir <3

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni kapı mitingi millet olma mitingi değildi.. Eğer orada Türk milleti fertleri toplansaydı Türk bayrağının üstüne basmaz, üzerinde yemek yenmez, ve mitingden sonra çöpe atılmaz.. Ama gördük ki sıkma başlı vediğer yandan sakallı poturlular bayrağı bir yaygı niyeti, ne kullandı.. Tarikat ve cemaat şeytanları iş başında idi.. Artık Türkiye bitmiştir. Çünkü ABD nin istekleri bitmiyor ve yakında büyük olaylar çıkar ve ABD gelir Diyarbakıra çöreklenir.. Zaten Diyarbakırdan hava üssü kalksın diye bastırıp duruyor..

1|1
    1|0
    • 2ay

Katılmıyorum sayın hocam. O mitingde doğru bulmasak da 3 farklı siyasi fikir vatan dedi. Amerikanın yaptığı bir girişime karşı duruldu. Belki dediğiniz gibi ne yazık ki daha önceden bildiğimiz AKP'nin bayrak saygısızlıkları yaşanmıştır.
      Ama yiğidi öldürelim hakkını verelim. Geçmişe baktığımız zaman, şüpheye düşmemiz normaldir ama, geldikleri noktayı takdir etmemekte ayıptır.
      Daha dün Türk demeye utananlar bugün Türk Milleti lafını ağzından düşürmüyorsa, Atatürk'e saldıranlar Tayyip Erdoğan devrimcidir Atatürk'ten sonra millet diyen milli diyen gibi yalan olduğunu bildiğimiz ama en azından Atatürk'ü kabullenmeye başladıklarını gösteriyorlarsa Dün elele kolkola girdikleriyle o ya da bu sebepten ayrılmışlar ise...

Doğru eleştiriler her zaman yapılır. Ama hakları da verilmeli.

Sorumu tekrar soruyorum izninizle.. Biz eğer bir millet olacak isek, bu milletin temeli ne olur?
      Hangi değer bizi bölmez, birleştirir.

• 2ay

Onlar beraber yürüdüler ve beraber ıslandılar.. Biz görevimizde kandırıldık deseler bizi kabak açacağınla oyarlardı.. Ne istediler de vermediler.. Deyyus köpek savcıyı dışarı im kaçırdı.. Ordu da , eğitimde ve her yerde Fetocu varda siyasilerde nedense yok.. kargalar bile gülüyor.. Bunların kitabında kandırmak için her şey mubahtır sözü vardır.. Türkiyede sanayi bırakmayan tarımı Yahudinin tohumuna terk eden eğitimin içine sıçanlar ben değilim her halde.. Oraya gelen partili dediklerinin hepsi koyun.

• 1ay

Teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 8

• Buradaki birlestirme gorevinin cogu aslinda tayyibe dusuyor geri kalan bizlere ama zor yani..
    Tayyibi sevmem fakat birlesilmesi de gerek yani.

0|0
    0|0
  • Herkes bir yerden tutmuş ipin ucunu herkes ayrılmış bir şekilde ki bahsi geçen darbe olayı bile partilere mal edildi liderler çıktı piyasaya bilinçli her Türk zaten bir bütündür yeterki oraya buraya çekilip etiketlenmesin azınlıklar boyun eğip itaat ederse liderler de cikarsiz davranış sergilerse yeterli bnce

0|0
    0|0
    • 2ay

''azınlıklar boyun eğip itaat ederse ''
      Türkiye'nin azınlık sorunu yoktur. İşte bu söylediklerin Sevr'de dayatılıyor. Azınlık, azınlık, azınlık.. Atatürk'ün dediği gibi..
      Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye Ahalisine Türk Milleti denir.
      Azınlık gibi sorunumuz yoktur. Bizim vatandaşlarımızdır.

• 2ay

skinti da bu zaten itaat burda başlamalı sen devleti milleti kullan ama sonra kendine özel yargı kural karar hüküm işte vatan iste ve bunların üzerine gel birlik ol 😒

• 2ay

Kızılderili dostlarımızı bırakalım :D
      Konuya odaklanalım :D :)

İçimizdeki komünist sosyalist dindar muhafazakar milliyetçi ülkücü vs.. bunların bir araya gelmesi nasıl sağlanacak?
      Onu soruyorum.
      Hangi çatı sence bizi kapsar?

• Kürt ve Türk milliyetçiliği olmasa halk bütünleşir. Hani milletini sevme, kim olduğunu anlama demiyorum, sadece kendinden başkalarını da aşağı görüp nefret besleme olmasa her şey yolunda gider

0|0
    0|1
    • 2ay

Aslında Türk Milliyetçiliğinin gerçekten bu halka anlatılması gerekir.

Türk Milliyetçiliği, Milletçiliktir. Toplumculuktur.
      Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye Ahalisine Türk Milleti denir.
      Yani bu ülke kurulurken Kürt mü destek olmuş Arap mı Ermeni mi tamam kardeş hep beraber Türk Milletiyiz diyoruz.

Halk dediğin şey bir yöre ahali insanıdır.
      Millet ise o halkların bütünleşmesidir.
      Irkı olmayan Amerika bile kendisine Amerikan der. Amerikan Milleti'dir.

Kürt Milliyetçiliği dediğin Millet içerisinde sadece bir HALKIN etnik milliyetçiliği iken,
      Türk Milliyetçiliği bir ulusun milletin bütünleşmesidir.

Geçmiş yıllarda adının yanlış kullanılması ile yanlış tanınmasından dolayı haklı olduğun tepkin mevcut.
      Gerçekten bu halka anlatılması gerekir.. :/

Peki soruyu tekrarlıyorum.
      Ne olmasa değil,
      Hangi değerimiz, hangi çatı bizi bütünleştirir

• 2ay

Ben müslüman değilim.
      Ve islam çatısında olmak istemiyorum..

Sence dindar insan dini kendine saklasa daha iyi olmaz mı?

• 2ay

Şimdi İslamı şeriat acısından demedim. Hani Müslümanız deyip Türk Kürt ayrımı yapmama adına dedim.
      Dini kendine saklama ne zaman oluyor biliyor musun? Mesela ben Isveçte yaşıyorsam, o insanların kültürlerine sayğı duyarak dinimi kendimde yaşarım. Ama İslami toplumlarda din artık bizim yaşam tarzımıza, yaşantı halimize dönüşmüşse, bunu kendimize saklıyamıyoruz. Olmuyor zor.
      Mesela benim için fark etmez. İran'da da, Sudi Arabistan'da da, Japonya ve Amerikada da yaşarım. Her topluma sayğı duyarak yaşarım

• insanlık değeri altında, ama bazı ırklarda (k ile başlıyor o ırk) bak ırk ismi vermiyorum modlar kaldırmayın bu görüşü, bazı ırklarda bu vasıf olmadığı için bu değerde işe yaramaz

1|0
    0|1
    • 2ay

Kahkaha attım, kızsın diye küfür yazamıyorum :/ :( :D :(
      İnsanlık değeri?
      ''Kızılderili'' (!) değilim ama anlamadım :(

• 2ay

Troll müsün?

• 2ay

He kardeş he.
      Hadi uza artık.

• Çıkmaz , ordakilerin yarısından çoğu vatan için değil birilerinin lafına, birilerine yaranmaya meraklı insanlardan oluşuyor 😒

0|1
    0|0
    • 2ay

Niyet analizi yapmak bütünleşmekten çok ayrışmaya yol açar.
      Seninle yaptığımız CHP tartışmalarında da o insanlardan daha beter yobazlık gösterdin. Körü körüne, ki Atatürk'e ihanettir bu, biat gösterdin.

Eğer memleket ayakta duracaksa, o şu bu demeden bir bütünlük sağlanmak zorunda.

Bu bütünlük için şart ne?
      Hangi çatı altında sen de bir başkası da ölüme gider o değer uğruna?

• 2ay

Ne amaçla sorduğun belli.

• 2ay

Amacım ne imiş? :S

• Öyle bir değer kalmadı bu ülkede

0|0
    0|0
  • bilemeyiz hayırlısı diyelim

0|0
    0|1
  • Türkleri gaza getir yeter

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Kuvayi Milliye ruhu. ancak bu ülkede kürtçülük ve ümmetçilik denen iki tane zehir var.

1|2
    0|1
  • Birlik olmanın tek bir çatı olmanın önünün açılması için sorumluluğun büyük bir kısmı cumhurbaşkanına düşüyor eğer cumhurbaşkanı olması gerektiği gibi o parti bu parti diyerek halkı ayrıştırmaz ise mevcut rejimin dışına çıkılmaz ise refah düzeyide yükselir, halkta bütünleşir, Atatürk'ün söylediği gibi muasır medeniyetler seviyesinede ulaşılır...
    Millet olma blilinci vücut bulur...

0|0
    0|0
    • 2ay

Sorumluluk büyük oranda kendisinde ki son 1 yıldır ve özellikle 15 Temmuz sonrası, demokratik anlamda olmasa da politika ve ideoloji olarak ''dün ile kıyaslandığı zaman'' daha kabul edilebilir noktada.

Pekala, bu zamana kadar ayrışmış halk, hangi temellerde birleşebilir?

• 2ay

Laikliğin önemli bir etkisi olacağına inanıyorum. Ama tek başına yeterli olduğunu düşünmüyorum teşekkür ederim :)

• 2ay

Rica ederim :)

• Hiç bir ülkede a partisi b partisi yoktur. Hiç bir parti kalkıpta aylar önceden heryere bayrak çekip araçlarla boş ses çıkarmaz. Bu hükûmeti destekliyorum ama yinede dört dörtlük değil. 15 temmuz çok güzeldi milletimizin yakınlık açısından. Ama ne yazık ki şerefsiz her zaman şerefsiz. Şimdi yok şort giyinen kadına tekme atıldı işte şort giyip gelin ; yok ne bileyim metrobüse köpekle binmek isteyen kadına güvenlik tarafından darp... Bizi yine ayırmaya çalışıyorlar ki başarıyorlarda. Hatta 15 temmuzda her saat başka yorum (tiyatro, kafa kesme vs.) Yaptılar. Ona inananlarda oldu. Makarna almaya gidenlere lafım yok onlar zaten belli ne oldukları..

0|0
    0|0
  • Türk halkının geleceği hakkında hep bir umudum olmuştur hala var bunun için yapılması gereken açık ha ben formülü söylerim siyasiler uygulamaz orası ayrı tüm kitlelere eşit yaklaşmalıyız devlet dine karışmayacak, alevilere karşı uygulanan ambargoya son verilecek örnek cem evleri yasallaşacak devlet tüm cemaatlere eşit yakşalacak yani hiç biri devlette hizipleşemez ne feto ne iso ne nakşo hiçbiri, devlet kademelerine tamamen liyakate göre seçim yapılacak orduda aynı şekilde %10 barajı kaldırılacak, tüm partiler chp gibi ön seçim yapmaya (adı her neyse) mecbur olacak parti için demokrasi esas olcak (partisinde demokrasi olmayanın ülkesinde demokrasi olmaz) suriyeliler kademeli olarak sınır dışı edilcek.

0|0
    0|0
  • Bahçelinin de dediği gibi kalbi vatan için atan herkes aynı soruyu soruyor. şafak ne zaman sökecek? Ben fok yakın görüyorum. en kısa sürede kemalist ulus devlet ayarlarına geri dönülecek.

0|0
    0|0
  • Bizim insanlar birleşse, düşmanı yense ondan sonra tekrar ayrışır hiç merak etme. Acı ama gerçek. Din altında birleşemez, mezheplere çok bağlılar. Diğer inançlardan bahsetmiyorum bile. Türk adı altından birleşemez, Türk'üm diyemeyen var. Ancak genel bir amaçla birleşebilirler, bu vatan bizim diyerek ki; kavgamız bunun içindir ama çoğunluğu bu kadar bilinçli değil. Kısaca fikrim bu.

0|0
    0|0
  • azınlık görülen sessiz teröristler olan hristiyan yahudi yezidi zerdüşt ermeni rum ateistleri ülkeden kovarak gerekirse 2. kurtuluş savaşını vererek zafer kazanır. Çünkü bunlar yüzünden iç işlerimize müdahale ediliyor ki zaten koskoca Osmanlıyı yine bunlar yıktı.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bütünleşmekten söz ediyoruz, bölünelim ayrışalım diyorsun.

• 2ay

Osmanlı Türkler dışında ne yazık ki evet dediğini yaptı.
      Ancak unutmayalım ki gün olup geldiğinde yazılan İstiklal Marşı okunduğunda bile bir ermeni imzası çıkmıştı bestede.
      Yani salt şu iyi bu kötü demek doğru değil bence.

• 2ay

ben ırklara değil zihniyete düşmanım. Sen iyi olsanda onların niyeti kötü anlıyor musun?

• Ümmetçilik
    Eğer ümmetçilik yerleşecek kadar da Turk halkı bilinçli musluman olursa gayri muslumlere de kolaylık sağlar

1|1
    1|1
    • 2ay

Müslüman değilim.
      Hadi sen daha yapıcı davrandın aşağıda ama görmüşsündür Ümmet diyeni.
      Dini inancı yok diye vatan sevgisinden şüphe edilirken bu çatıda buluşmak ne kadar mümkün?

İslam alemi umrumda değil.
      Beni ilgilendirecekse bir müslüman, benim vatandaşım olan müslüman ilgilendirmeli.
      Ümmet dediğin ülkelere bak.. Hangisi siyonizm etkisi dışında?

• 2ay

Kafami bozma toplama kamplarında atarım seni :p
      Şaka bir yana gerçekten saygı şart

• 2ay

Ha sen saygı duyuyon seviyon Hitler'i :D
      Garip adam vessellam :/
      Tanımıyom daha.

• Turkculuk dusuncesi altinda tabiki. Her Turk Turklugu yuceltmek icin fedakarlik yapip isini en iyi sekilde yaparsa cikar yerine millete hizmeti on plana cikarirsa birlesiriz.

0|0
    0|0
    • 2ay

Türkçülük fikrinin bu millete anlatılması gerekiyor abim.
      Sen bana kızıyorsun ama Atsız ile bütünleşmenin ötesinde ayrışmalar yaşanacağının sen de farkındasın. Belki desteklersin ayrışalım dersin.. O zaman da Atatürk'ün Gökalp'lerin milleti olamazsın. Sevr'e mahkum yaşarız.

• 2ay

Karşılaşmadım öyle bir şey ile. Başka bir yerde 7 göbek 3 göbeğe indi gibi bir şey okumuştum.

• 2ay

Makale simdi yanimda degil ama nette ararsan bulursun. Okumadigim yazisi kalmadi nerdeyse.

• O %50 den bir bok olmaz hiçbişey beceremez o sığırlar

1|0
    0|0
  • millet çabuk gaza geliyor öncelikle dikkat etmen lazım

0|0
    0|0
  • Ümmetçilik

0|1
    0|2
    • 2ay

Müslüman değilim.
      An itibariyle ayrışma yaşanmadı mı?

• 2ay

Hayır

• 2ay

Japon intihar havacıları.
      Ateist olan japonlar.

• Bütünlüğün ne olduğunu anlayınca.

0|0
    0|0
  • Antitayyibizm 😛

0|0
    0|0
  • sevr tehlikesi?

0|0
    0|0
    • 2ay

Aksini mi iddia ediyorsun?
      Ermenistan başta olmak üzere doğu sınırını küçük çaplı da olsa tanımayan ülkeler mevcut.
      Suriye'den sonra koridor sırası Türkiye'de Kürdistan için.
      Daha uzatılabilir de kısaca..
      Aksi durum mu mevcut?

• 2ay

tamam ama.. sevr anlaşması feshedildi. osmanlı devleti yıkıldı ve türkiye cumhuriyeti bu anlaşmayı kabul etmedi biliyorsun değil mi?

• 2ay

Peki sence masaya oturduğumuz devletler için Sevr sona erdi mi

• Kendimizi, kendinizi sadece övmekten çıkıp bilim fen ilim ve din yönünde çalışıp geliştirirsek bu ülkenin hiç bir sorunu kalmaz

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu ülkenin gelişimi için gerekli bir durum.
      Ya bütünleşme?

• 2ay

Cümlemde kadın geçmediki butunleşme konusunda Kuran ahlakı olmalı gayri başka çaresi yok

• 2ay

Kuran ahlakında kadın?

• 15 temmuz ruhu

0|0
    0|0
    • 2ay

15 Temmuz Ruhu hakkında çok sert eleştiriler yapılabilir ben yazmış olsam da sorumda ama.. niyet okuması yapıyorum ve iyi niyetli olduğunu düşünerek katılıyor hak veriyorum, bazı noktalarda..
      Teşekkür ederim :)

• Sen beni nasıl görüş belirtmeye çağırdın. Seni tanıamm etmem+ Birde siyasi konulardan nefret ederim

0|0
    0|0
  • milli birlik ve beraberlik bütünlüğü içinde

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...