Kadınlar mı daha zeki Erkekler mi?

evet arkadaşlar hangi cins daha zeki

Güncellemeler:
2ay Hadi açıklayın gereksizce yorum yapacaklar yapmasın uslüp bozmayın

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• Kadın mı zeki, erkek mi zeki tartışması dünyanın en anlamsız
    tartışmasıdır. Elbette ki, kadın daha zekidir. Arada belki istinai durumlar vardır ama genel geçer kural kadının daha zeki olduğudur. Aklım başıma tam olarak gelmeden önce zaman zaman evde bunun tartışmasını yapardık eşimle. Klasik "sen zekisin-ben zekiyim"' tartışması. Bir gün öyle bir laf etti ki, o gün bugündür bunu tartışmıyoruz. Ancak kadınların daha zeki olmasının sebebi şu: Onlarda IQ, artı EQ var. Bu ikisini toplayıp ikiye böldüğünüz zaman kadınların bariz bir
    üstünlüğü oluyor. Çünkü erkeklerin EQ'su kadınların o kadar altında ki, erkekte IQ daha yüksek bile olsa toplamda kadınlar fark atıyorlar. Evde biri 9 yaşında olan iki karşı cinsle birlikte yaşıyorum. Açık söylemek gerekirse zekâ üstünlüğünü her şekilde hissediyorum. Çevreme baktığım zaman da, yani arkadaşlarımın hayatlarında da aynı şeyi görüyorum. Kadın eğer toplum baskısı, töre denilen saçmalık, aile yapısındaki bozukluk, kültürel zorlamalar söz konusu değilse yani bunlarla baskılanmamışsa erkekten daha zeki olduğunu ortaya koyabiliyor. Zaten kadına yönelik baskının altında da erkeğin bunu bilmesi var.
    Zekâ olarak baş edemeyeceğini bildiği kadını zor kullanarak, töreler,
    gelenekler icat ederek aşağı çekmeye çalışıyor. Geçmişe gittiğiniz zaman bu daha net görülüyor. İlkel toplumlarda kadın daha önde. Erkek avlanıyor ama erkeği seçen kadın. Erkeğin güç gösterisi kadın tarafından seçilmek için. Kadın
    zekâyla seçiyor. İslamiyet'i seçinceye kadar Türklerde de kadın çok ön planda.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 9

• Genel itibariyle bence erkekler

0|1
    0|0
  • Bence erkekler.

0|1
    0|0
  • Erkekler..

0|1
    0|0
  • İkisinde bin beter. Birbirinden g. erizekali

0|0
    0|0
  • Bu soruyu soranın aklından şüphe ediyorum şu an... :|

0|0
    0|0
  • Kadınlar

0|0
    0|0
  • Zekanın , rahatsızlık dısında, herkeze eşit verildiğine inanıyorum asıl mesele calışmakta

0|0
    0|0
  • Kadınların şeytani bir zekası vardır erkeklerin normal bir zeka bence😒

0|1
    0|0
  • kadınlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...