İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'un ben de Osmanlı Torunuyum sözü hakkında düşünceleriniz?

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'un ben de Osmanlı Torunuyum sözü hakkında düşünceleriniz?
İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Osmanlı döneminde Damat Ferit Paşa hükümetinde bakanlık yapan ve İstiklal Mücadelesi'ne karşı tavrıyla bilinen, Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Kalfat köyünden Ali Kemal'in torununun oğlu. Temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Johnson, dün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüş, ardından ortak basın toplantısı düzenlenmişti. Johnson, basın toplantısının ardından bakanlıktan ayrılacağı sırada, bir gazetecinin "Çankırılı mısınız?" sorusuna "Kalfat" yanıtını vermişti.

Kimdir Ali Kemal? Damat Ferit Paşa hükümetlerinde kısa bir süre Maarif ve Dahiliye nazırlığı yaptı, bu esnada Milli Mücadele aleyhine sert tutumlar gösterdi. Kurtuluş Savaşı'nın zaferinden sonra İstanbul'da tutuklanarak İzmit'te Nurettin Paşa'ya bağlı askeri birliklerce linç edildi. Ermeni yanlısı olarak görülen bazı yazılarından dolayı düşmanlarınca 'Artin Kemal' şeklinde adlandırılır. Mustafa Kemal'e ve Milli mücadeleye karşı düşmanca tutumu ve ağır hakaretleri nedeniyle pek çok insan tarafından “hain” olarak damgalanmıştır. İngiliz Muhipleri Derneği kurucu üyeleri arasında yer almış ve linç edilerek öldürülmüştür.

Güncellemeler:
2ay Aynı zamanda bu kişi en iyi çamaşır makinesini Türklerin yaptığı tezine dayandırmış İngiltere-Türkiye arasındaki ticaret anlaşmasını :D

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• ERDOĞAN'A HAKARET YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK

Eski Londra Belediye Başkanı olan Johnson, aynı zamanda The Spectator tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "hakaret yarışmasını" kazanmıştı.

The Spectator, Erdoğan'a hakaret eden bir şiir yazan Johnson için, "bir İngiliz siyasi liderinin" yarışmaya katılmasının "harika bir şey" olduğunu ve İngiltere'nin "Ankara'daki sözde halifenin önünde eğilmeyeceğini gösterdiğini" öne sürmüştü.

Yarışmanın kazanını duyuran açıklamada, "Erdoğan Türkiye'de muhaliflerini tutuklayabilir. Şansölye Merkel Almanya'da Erdoğan'ı eleştirenleri tutuklayabilir. Ancak İngiltere'de hala özgürce yaşayıp nefes alıyoruz" denilmişti.

Yarışma Erdoğan'ın kendisine hakaret eden Alman mizahçıya tepkisinin ardından yapılmıştı.

www.birgun.net/.../...johnson-saray-da-129534.html

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu durumda Osmanlı torunu olmuyor zaten ermeni tohumu oluyor :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Zaten su son zamanlarda Avrupadan Turkiyeye gelen Osmanli torunuyim diye ortaya cikan baldiri ciplaklaklari gorunce acaba gercek osmanli torunlarini oldurup yerine ingiliz piclerimi gecti diye dusunmustum.

0|0
    0|0
  • Bir insan soyunun bozuk olmasıyla nasıl onur duyar hiç anlamıyorum. :):

0|0
    0|0
  • Yarın bu adamı çıkarmazlarsa işten benim de adım ihsan değil

1|0
    0|0
  • Elin İngilizi bile bunu gururla soylerken bizim milletimiz Osmanli torunu olduklarini inkar ediyor ya, neyse.

0|0
    0|0
  • Evet öyle ama yaptıkları 2. wilheim in torunu gibi ondan önemi yok

0|0
    0|0
  • Evet laf sokup engelleyen 24 yaşında geç ergenlik dönemi yaşan @rodin denen it. Telefon numaranı ver fiyatını söyleyeceğim kaç para istiyorsun

0|0
    0|0
  • hıyar herif! Babasini da sevmezdim:)

0|0
    0|0
  • Keşke osmanlı torunuyum demeyle olsa o iş aklı sıra şirinlik yapmış herifçi oğlu

0|0
    0|0
  • gavurdan dost olmaz😂😂yarısı türk olsa bile

0|0
    0|0
  • Hay osmanlının ben

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet devşirmeler belli oluyor

• 2ay

@CykaBlyat59 tarihiniz rezilliklerle dolu. Osmanlı dediğin zaten bir ailedir. Osmanlının torunları hayatını yaşarken, sizin gibi garibanlar osmanlıya sahip çıkıp berbat bir hayat yaşıyor.

• siyaset tiyatrodur

0|0
    0|0
  • Osmanlı hainlerle dolmuştu son zamanlarında zaten..

0|0
    0|0
  • Adam ikiyüzlünün teki hemde olimpik derecede

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu iki yüzlülük buna alet olan basın ne oluyor bu da ayrı bir soru.

• 2ay

Türkiye ab ye girmesin diye yırtındı durdu buraya gelince ab için destekçiniz diyor..

• Biplersin gevur dölü

0|0
    0|0
  • Sen asimile olmuşsun derim

0|0
    0|0
  • helal olsun adama

0|0
    0|0
  • Tarih bilmeyen okumayan anlamayan ne cok insan var ya
    yaşadıgı ili bile dogru düzgün tanımayan bilmeyen
    anlamsızca sallayan dolmuş

0|0
    0|0
  • O değil de dünyanın yarısı öyle.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hala osmanlıyı istioruz diyenler iyi okusun. Adamın tipine bak sapsarı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...