Ateist/deist insanlara neden hakaret ediliyor?

Ateist: Yaratıcıya ve dine inanmayan
Deist: Yaratıcıya inanıp sadece dinlere inanmayan
Dine neden inanmadığını sorup cevap alınca neden hakaret küfür ediliyor? Ya hiç sorma ya da saygı duy. Bir insan Müslümanım diyebiliyorsa Ateistim ya da Deistim de diyebilmeli. Neden bu saldırganlık?

3|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Gecen biri "deist degil misin ateistsin iste " demisti. Sonra anladim ki bu Muslumanlara sadece "evet haklisin ozur dilerim " demenin beni mutlu edecegini...

1|0
    0|1
    • Kesinlikle laftan anlamıyorlar. Diğer cevaplara bak göreceksin😂

• Aynen oyle oluyor. Birak elhamdulillah de gec. Nasil olsa bunu diyen herkesin cennete girecegini saniyorlar 😅 Eig icin tesekkur ederim 😇

• Rica ederim😊

Erkekler Ne Diyor 36

• insanlara dinin ne, namazın var mı, oruç tutuyor musun? gibi Allahın soracağı sorular sormayacaksınız! insanlara aç mısın, ne ihtiyacın var, bir sorunun var mı? gibi kulun kula soracağı sorular soracaksınız

2|1
    0|0
  • Cahil önce konuşur, sonra dinler; Alim önce dinler, sonra konuşur. İnsana saygı kalmamış ki, inançlara kalsın. Hele bu sitede.

3|0
    0|0
  • İnsanlar kendilerinden farklı olmayan.. herkese karşı tepkiliydi
    bu Dinlerin var oluş döneminden beri var yani..
    Hristiyanların Haçlı Seferleri Müslümanlar Cihad anlayışısı gibi. durumlarda göstergesi

2|0
    0|0
  • .. İster saygı duysun ister duymasın bir agnostik olarak ben de zaten onların hiç bir değerine saygı duymuyorum. Ve bundan büyük keyif duyuyorum.

2|1
    1|0
  • Kendi düşüncesinin yalan olduğunu ve veya doğruluğunun sorgulandığını görünce saldırganlaşır insanlar. halbuki o düşünceye kattığı hiç bir şey yoktur. tamamen bir başkasının sunduğu fikirlerdir. benimsemiş ve hayatı pahasına savunmaya başlamıştır. saçmalık.

Yani müslümanım diyen insan nasıl bana hakaret etmiş olarak saymıyorsam.. Ben ateistim dediğimde de bir müslüman kendisine ve dinine hakaret edilmiş saymamalı.
    Sayıyorsa kişiliğinde bir bozukluk vardır.

2|1
    1|0
  • etmem hiç bir zaman onlarda insan saygı duyulmalı.
    bizim dinimiz aslında herkesin görüşüne saygı duymak için var o tarz insanların cahil olduğu ortada.

2|0
    0|0
  • Ben saygı duyarım kişinin özgür iradesi var herkes kendinden sorumlu :) istediği gibi ibadet edebilir

2|0
    0|0
  • din denen şeyi anasından babasından duyduğu cümlelerle öğrenmiş bir nesilden bahsediyoruz. okumadan etmeden araştırmadan asan kesen bir nesil. ne bekliyorsunuz ki bu ezberci toplumdan?

2|0
    1|0
  • Ateistleri Deistlere göre daha mantıklı buluyorum

2|0
    0|0
  • Çünkü saygı yok 😉😉😉

2|0
    0|0
  • Saygi varsa istedigi dusunceye mensup olabilir. Küfür felan yobaz kisilere uygun.

2|0
    0|0
  • biz insanları sadece,
    iyi insan & kötü insan olarak,
    ayırabildiğimizde, mutlu olacağız..

2|0
    0|0
  • Bende deistim bana da hakaret eden insanımsılar illa çıkıyor

2|0
    0|0
  • Kendi dinlerinde saygı duyulması söyleniyor halbuki?

2|0
    0|0
  • Bunlar hep hoşgörüden asddadaddad

1|0
    0|0
  • Cunku ulkemizde goruslere saygi yok.

2|0
    0|0
  • Çünkü ateistler çok seksi onları çekemiyorlar . s

0|1
    0|0
  • Çünkü belli bir dini bilgisine sahip olmadıkları için maalesef. Tabbi ateist ya da deistlerin de İslam'a hakaret etmemeleri gerekir.

1|0
    0|0
  • Yobaz insanlar olmadığı zaman bu ülke gelişecek.

2|0
    0|0
  • Hakaret etmem ama bir sempatide duymam mümkün degil

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 17

• Abi ne saldiricaklar. Düşüncesi ne olursa olsun Müslümanlık dinininde sorgulama doğruyu bulma dini olduğunu unutmamali insan. Ateist deist önemli değil sonunda ya inanır ya da inanmaz bizi ilgilendirmez önemli olan iyi insan mı kötu insan mı. Çok müslüman gördüm kediyi tekmeleyen tecavüz eden çokta ateist gördüm yerde ona ait olmayan çöpü bile kaldırıp çöp kutusuna atan. Herkes vatana millete hayırlı insan olsun gerisi sonrada çözülür

2|0
    0|0
  • Ben saygi duyuyorum ama üç dinden olmadiğim için heralde.. üç dinden olanlarin çoğu saygi duymiyor.. bıktim artik ceheneme gideceksin sözünden.
    Birde lütfen artik kedi kesiyor musun diye sormayin.

1|0
    0|0
  • Bana da pek mantıklı gelmiyor. Bir insanı inandığı şeyler yüzünden yargılamak, aptall*k bence

2|0
    0|0
  • Düşük beyinlilerle konuşma sen de. Deistim, ateist arkaşlarım da var, aşırı dindarlar da ve hiçbiriyle inanç konusunda polemiğe girip, saygısızca konuşmadık şimdiye kadar. Din ve inanç çok hassas konular. Algısı kıt insanlar anca birbirlerine hakaret eder bu kişi ister ateist olsun ister müslüman ister hristiyan.

2|0
    0|0
  • Neden edilsin? Haklısın edilmemeli.. Zira benim inandığım hesap gününde herkes kendi bacagından asılacak.. Yermek manasız.

1|0
    0|0
  • İki tarafın da yaptığı din ve inançsızlık sömürüsünden artık bıktım. Din konusunda bu ülkede kimse bence konuşmamalı.

1|1
    0|0
  • İnsanlarla inanışlarına ya da en ufak saçına, kaşına göre değil kişiliklerine bakarak iletişim kuruyorum.. Tamam, dinim İslam ama ateist bir sürü arkadaşım var. Önemli olan kişilik bana göre, herkese (bana hakaret etmediği sürece...) saygım var.😊

1|0
    0|0
  • Saygısızlıktan. Herkes herkesin inancına düşüncelerine saygı duymalı.

1|0
    0|0
  • Saygısızlarda o yüzden. Her zaman uzak dururum o insanlardan. Etrafımda bulunmalarına lüzum yok.

1|0
    0|0
  • Ateistler de müslümanlara saldırıyor bence insan olmakla ilgili inanç değil

1|0
    0|0
  • Küfür edenler kendini bilmez hadsiz insanlar vir muslumab

1|0
    0|0
  • Herkesin kendi görüşü beni ilgilendirmez. Cehennemde birlikte yanmayacağız nasıl olsa

1|0
    0|0
  • Bir müslüman olarak saldırganlık yapılmasını doğru bulmuyorum

2|0
    0|0
  • saygısız olanları çok kuran Allah a küfür edenler bile var. saygı olduktan sonra kimse durduk yere küfür etmez

0|0
    0|1
    • Küfür hakaret etmesen de bazıları saldırıyor malesef

• cahil insanlara bakıp böyle konuşma o halde.. o kişiler herkese kendi kızına bile küfür ediyor. birileri aptal diye herkes öyle düşünüyor demek değil.

• Ateistlere ne o zaman muslumanlarin dinine kufedip asagiliyorlar. Inanmiyo diye inananlari hor goruyorlar

0|0
    0|0
  • Toplumda cahil istemiyoruz bro

0|0
    0|0
  • Ben hakaret etmem ama dinimizi öğretmeye çalışırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...