Bir çıplak gördüm sanki? Çıplaklık neden bu kadar abartılır oldu?

Konu çıplaklık : fikrimce ilk insanlar güneşten soğuktan vb. korunmak için giyindiler, amaç korunmaktı kısaca. Ama sonra her insan giyinmeli diye bir kural çıktı, yazısız toplumun genel bir kuralı, bilirsiniz işte :) Şimdi çıplak birini görsek ayıplarız, ama neden :) bir şeylere aykırı olduğu için, şimdi düşünüyorum bir çocuk çıplak dolaşmak istiyorsa onu giydirmeye zorlayan basma kalıbımızı Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

1|0
4|43

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumsal yerleşmiş kalıplar hep..

insan doğuştan çıplak gelir tek hakilat boş bir bedenden ibarettir.. Eğer aksi olsa idi zaten doğarken desenli falan dogardik yani o et parçası gizlenmek için neden yok..

Şu an giynik olduğu için herkes.. o giysilerin altindaki bedenler için tecavüz ediyorlar birbirlerine.. Çünkü algi çekiciliği artıyor alt psikolojide çıplak olsa idi herkes böyle bişey olmazdi zira.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 42

• Ben şu şekilde düşünüyorum ; İnsan hepimizin bildiği gibi çıplak yaratıldı ve hala çıplak yaşayan kabileler var. Giyinmek yaşadığı coğrafyaya göre değişen doğanın bedenimiz üzerindeki Zararlarını minimize edip korunmaktır. Fakat günümüzde varlık ile yokluk arasında kalmıştır Türk toplumu. Bir yandan çarşaflı Arap kültürü bir yandan kendi kültürümüz yazmalı şalvarlı bir yandan Moda'nın esiri olmuş Avrupa. Toplumumuzun bir kısmı cinsel obje olarak görülen yerlerin kapatılması taraftarı , bir kısmı sadece kadınlsr olarak el ve yüz hariç her yerin kapatılması taraftarı ( Arap kültürü ) Ben ise en uygun giyim biçiminin ( sadece toplum içerisinde ) Kuran'dan detaylı bir şekilde anlatılan Nur suresi 30-31 e uygun olması gerektiği taraftarıyım. Fakat bu görüşümde renk , Moda , marka asla göZ etmem ve kimseyi yadırgamam. Bunun dışında insanlar özgürce çıplak olabilmeli bu öZgğrküğü tadabilmeli ( kişinin kendisine özel insanlardan uzak yerlerde ) .

1|0
    0|0
  • hayatımızın büyük çoğunluğu öğretilerden oluşuyo. Bu da öyle bir şey ve amacından fazlasıyla saptırılmış...

1|0
    0|0
  • Tek düşüncem çıplak geldik çıplak gidicez kefen hikaye

1|0
    0|0
  • oleyy hadi çıplak dolaşalım :D

1|1
    0|0
  • bazı cahiller kendilerini ifşa etmeye başlamış. sen evinde beslediğin kedinin popona mi bakıyorsun? eğer herkes çıplak olsaydı ki adaptasyondan biz de tüylü olacaktık birbirmizin popona bakmazdık. yüz güzelliği kıymet kazanır doğallığımızı örten saten örtülerden kurtulurduk.

0|0
    0|0
  • senin gibi düşünen kızları topla ve bence soyun insan idealist olmalı

1|0
    0|0
  • "İnsanları kandırmak, onları kandırıldıklarına inandırmaktan çok daha kolaydır.

1|0
    0|0
  • İnsanlar bu dünyaya ait değil, bu dunyaya ait olsalardı ona göre olurdu vücut yapıları, orangutan gibi kıllı olurdu mesela. İnsan oğlu aklı ile adaptasyon sağlayabilmiş dünyaya. Dünyadaki başka hangi canlı soğuktan korunmak için üstüne bişey giyiyor?

1|0
    0|0
  • iyi zihniyet değil millet çıplak gezse ben yine giyinir gezerim böyle saçma bişey hiç bir zaman olmadı neymiş güneşten soğuktan korunmak içinmiş zaten dünyada güneşten ve soğukttan başka bişey vardıda o zaman çıplaktılar

0|0
    0|0
  • napalım şimdi dal teşekkür sokağamı çıkalım.

Not: insanlar buzul çağında kıyafet giymeye başladılar.

0|0
    0|0
  • çıplak olmayımı savunuyorsun yani

0|0
    0|0
    • 2ay

Öylesine bir fikirdi, tarafsızım
      Farklı yaklaşımlara açığım. Nasılım? Fal bakan var mı? Neden sevgilim yok? Sorularından daha iyi oluduğunu düşündüm

• 2ay

bence sen düşünme.

• Çok güzel...

0|0
    0|0
  • En sondaku kuzda ne fizik var. d

0|0
    0|0
  • mesela benim çıplak oturduğum belediye otobüsü koltuğuna sen de çıplak oturabilir misin. ya da metrobüste sen çıplakken benim de arkanda çıplak olmamdan rahatsız olmaz mısın. çıplak merdiven çıkarken mesela benim arkamdan yürüyebilir misin?

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu hep böyle olsaydı sorun olmazdı
      Fakat, hijyen konusunda hemfikiriz
      Iy 😊

• Soyunun millet

0|0
    0|0
  • Senun düsüncen insanlar ciplak olsaydi diyorsun demi hanfendi ya biri sana gelipte ciplak götünce tecavuz etse ne olur yani normal deyil bence ciplaklik

0|0
    0|0
  • Soyunun ✌

0|0
    0|0
  • Zihniyet ve düşünce kötü olduğu için bu mümkün değil

0|0
    0|0
  • Hadi soyunalim

0|0
    0|0
  • Bu ne uç bir düşüncedir

0|0
    0|0
  • Hoş değil bence

0|0
    0|0
    • 2ay

Hayatında ki herkes giyinik olduğundan böyle düşündüğün kanısındayım. Yine de hoş mu? Tartışılır, estetik açıdan

• Hz. Adem dünyaya gelirken her şey öğretilmiş diye biliyorum. Yani bu en baştan beri böyle

0|0
    0|0
  • Uykum var birsey dusunmuyorum

0|0
    0|0
  • cok filozofik.

0|0
    0|0
  • Sen çıplak gez bize uyma

0|0
    0|0
  • herkes çıplak olsa çok kötü olurdu ya yağ tulumları kıllılar vs uhh. :/

0|0
    0|0
  • ınsanlar sevıyor cıplaklıgı

0|0
    0|0
  • Pidenin kuyruğuna girmiş ümmet gibiler

0|0
    0|0
  • Giyinmek içgüdüsel bir harekettir. Ne korunmak ne de başka bir şey. Sadece utanmadan gelir

1|0
    0|0
  • beyin özürlüsümüsün gerizekalimisin nesin

0|0
    0|0
    • 2ay

Bilmem öyle miyim?

• 2ay

E, açıklama yap ikna et beni ahmakligima, hakaret etmekten başka birşey yapmıyorsun ki 😄

• 2ay

allah akil fikir vermis kullanin diye bukadar sacma düsünce olurmu düsüncesizlik aklini kullanamak bu, insani hayvandan ayiran özellik akillilik suurlu olmak, hayvanlar bile edepli kendi dereceleri seklinde yaratilmis kuyruklari bu yüzden kalin derileri yünleri bu yüzden var avret haya ve ayni zamanda insanin özel ve degerli bedenleri tipki hassas organlari kapliyan muazzam örtüde ic deri gibi aklen kapatilmasi insanin adapte saglamasina ruh ahirette gerektigi güzel edebi örtüsüyle kaplanicaktir, insanlari allah üstün yaratmistir dünyayada insanlari hakettigi yerleri degecek yerlerle onurlandirmak icin göndermistir insanlar ayrilacak iclerindeki cikicak cehennemlikler ciplak maymun bürüyetinde cehenneminde dahada cirkin cehennemine atilcaktir kötülerin yeride layik oldugu yere, iyilerde layik oldugu kendileri iyi yerlere layiktir yaratici bu sekilde dünya ahiret düzenini kurmustur, sana ateistmisin derken bu yüzden sordum simdi sacmalarsin yine diye

12 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Mantıklı.

0|0
    0|0
  • Çok saçma bence sen düşünme

0|0
    0|0
  • Yaşasın nüizm asdfgh

0|0
    0|0
Yükleniyor...