Nöroloji Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. M. S. bir köpeği bıçaklaması nasıl bir olaydır?

İddiaya göre, 11 Eylül günü Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan lojmanlarda yaşayan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. M. S.’nin evde beslediği kedisi dışarı çıkınca, başıboş köpekler tarafından boğuldu. Prof. Dr. M. S. lojmanın önünde bir köpeği bıçaklayarak öldürdü. Yaşanan olay tanık olanlar Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği’ne şikayette bulundu. Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği olaya tanık olanları dinledikten sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne şikayette bulundu. Dernek, köpeğin ölümüne sebep olması nedeniyle M. S.’nin cezalandırılmasını istedi.

BİR ANLIK REFLEKSLE OLDU

M. S. köpeğin kendisini ısıracağını sanarak hayvanı bıçakladığını belirterek, "Kendi beslediğim kedi ve köpeğim var. Olay gecesi yaklaşık 5 aydır beslediğim kedimin kapımın önünde boynu dişlenmiş, öldürülmüş bir şekilde buldum. Mutfaktan bıçak aldım. Lojman çevresindeki köpekleri kovaladım. Evime girmek üzereyken havlayarak önümü kesen bir köpek ayağıma temas edince paniğe kapıldım. Beni ısıracağını zannederek insani refleks gösterdim. Çok korkmuştum, olayın şokuyla da kendimi korumak için bıçakla bir kez vurdum. Çok üzüldüm aslında, böyle biri değilim. Kedimin öldüğünü görünce bir anlık kendimi kaybettim. 8 yıldır lojmanda oturuyorum. Şahitlerim var. Kendimin de köpeği olduğu için sokak köpeklerini de zaman zaman besliyorum. Lojmanda birçok kişi köpeklerden rahatsız olup şikayetlerini belirtmesine rağmen ben bir kez bile şikayet etmedim. Çünkü kendim de köpek besliyorum" diye konuştu.
kaynak: mobil.hurriyet.com.tr/profesor-basibos-kopegi-bicakladi-40232252
https://youtu.be/2VhTjgRCp54

siz bu konuda ne düşünüyorsun?Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda görevli Prof.Dr. M.S. bir köpeği bıçakladı?


0|1
212

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 20

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...