Nöroloji Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. M. S. bir köpeği bıçaklaması nasıl bir olaydır?

İddiaya göre, 11 Eylül günü Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan lojmanlarda yaşayan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. M. S.’nin evde beslediği kedisi dışarı çıkınca, başıboş köpekler tarafından boğuldu. Prof. Dr. M. S. lojmanın önünde bir köpeği bıçaklayarak öldürdü. Yaşanan olay tanık olanlar Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği’ne şikayette bulundu. Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği olaya tanık olanları dinledikten sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne şikayette bulundu. Dernek, köpeğin ölümüne sebep olması nedeniyle M. S.’nin cezalandırılmasını istedi.

BİR ANLIK REFLEKSLE OLDU

M. S. köpeğin kendisini ısıracağını sanarak hayvanı bıçakladığını belirterek, "Kendi beslediğim kedi ve köpeğim var. Olay gecesi yaklaşık 5 aydır beslediğim kedimin kapımın önünde boynu dişlenmiş, öldürülmüş bir şekilde buldum. Mutfaktan bıçak aldım. Lojman çevresindeki köpekleri kovaladım. Evime girmek üzereyken havlayarak önümü kesen bir köpek ayağıma temas edince paniğe kapıldım. Beni ısıracağını zannederek insani refleks gösterdim. Çok korkmuştum, olayın şokuyla da kendimi korumak için bıçakla bir kez vurdum. Çok üzüldüm aslında, böyle biri değilim. Kedimin öldüğünü görünce bir anlık kendimi kaybettim. 8 yıldır lojmanda oturuyorum. Şahitlerim var. Kendimin de köpeği olduğu için sokak köpeklerini de zaman zaman besliyorum. Lojmanda birçok kişi köpeklerden rahatsız olup şikayetlerini belirtmesine rağmen ben bir kez bile şikayet etmedim. Çünkü kendim de köpek besliyorum" diye konuştu.
kaynak: mobil.hurriyet.com.tr/profesor-basibos-kopegi-bicakladi-40232252
https://youtu.be/2VhTjgRCp54

siz bu konuda ne düşünüyorsun?Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda görevli Prof.Dr. M.S. bir köpeği bıçakladı?

0|1
21|2

En İyi Kız Görüşü

• bak ne düzel demiş fuzuli

Mey biter saki kalır,
    Her renk solar haki kalır,
    Diploma insanın cehlini alsada;
    Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkenin akıllısı da huur evladı a q

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Cocugunu oldureni olduren ebeveyn gibi bir sey olmus bu..

0|0
    0|0
  • güzel kardeşim.

0|0
    0|0
  • Sacma olan şu; eline bicak almasi.. degnek tarzi uzun bir cisimle saga sola savurup hayvanlari korkutabilirdi. Ama neden bicak? Korkutmak degil de kesmek istiyorsan alirsin zaten. Sanki bicakli mahalle kavgasina gidiyor beyfendi

0|1
    0|0
  • Ayol bu memleketin profesörü psikopat olamaz mı

1|0
    0|0
  • Neresi ilginç insanlara izin versin birbirlerini deşerler işin kötü tarafı bir hayvanin konuşacak durumu yok sana ne zararı var ki kardeşim herif..

0|0
    0|0
  • Bıçakla niye korkutuyo canım başka şey mi yokmuş yazık ya o kendini koruyamaz senden aciz nasıl kıyıyorsun

0|0
    0|0
  • Şok mu.. biz ona toplum içinde cinnet geçirmek diyoruz ama şok da iyiymiş. Okumuş olunca sanırım üstü kapanıyor.

0|0
    0|0
  • İzlemiştim bu haberi hatta o adam halen bulunamamış

0|0
    0|0
  • İnsanların bıçaklandığı bir dünyada hayvanların bıçaklanması garip gelmiyor bana.

1|0
    0|0
    • 2ay

dünya desek biraz genelleme almış olyoruz, çünkü dünyada türünün tek örneğidir bizimki prof dr bıcaklı köpek kovaladı, bence bu toplum perdüvitese girmiş.

• 2ay

selamlar 😆😆😆😆
      devam ediyor.

• 2ay

Unutma ben cevap vermem soru sorarım birini hatırlatmıştır bu sana :D Aslında şu an denek sensin :D

• ... çocuğu ms! Allah onu kahretsin!

0|0
    0|0
  • Çok yanlış yaptığı, kedisinin ölümünün üzüntüsünden yapmış olmalı.

0|0
    0|0
    • 2ay

ne olursa olsun allahın verdiği canı alamazdı ki. bence bu cinayet niteliğinde ülkede hayvanları koruyan yasalar olmalı ve insanlarla aynı haklara sahip olmalılar.

• 2ay

Doğrusun bir şey diyemem. Ama anlık reflekslerin profu/ilk okullusu olmaz. Samimiyetsiz ve pişman değil o yüzden bu adamı yargılamaları lazım.

• 2ay

kesinlikle yargılanmalı çünkü bu bilinçli cinayet. farzet köpek yerinde insan olsun, adam tam eve girerken biri saldırdı ve prof onu bıcakladı bu kendini koruma refleksi. ama gitmiş mutfaktan bıcağı almış ve lojmanın etrafında evsiz insanları kovalamış olsa bu bilinçli yani onları öldürmek amacıyla yapılmış eylem oluyor. şimdi olayı anladın mı? bu kesinlikle suçtur!

• canilik

0|0
    0|0
  • O cocugu. Insana yapsa neyse de hayvana yapılır mi be o masum canlilara...

0|0
    0|0
  • Gece gece kötü oldum

1|0
    0|0
  • Sende bir nörolojiye görünsen iyi edersin

0|0
    0|0
  • okumaya üşendim ama yazıkyani

0|0
    0|0
  • herhalde köpeğin beynini hastaya nakil edecek

0|0
    0|0
  • Bence her ne kadar, ıssıracak olsada canilik bu yinede

0|0
    0|0
  • Empati kuruyorum 5 aylik kedi ya daha minacik ama o kedinin disarida ne isi var araba carpa bilir calina bilinir hersey ola bilir ve daha minicik...
    Kizginligini anliyorum ama yaptigi yanlis yinede...

0|0
    0|0
  • Umuttepe de saldırgan köpek dolu ya hoca haklı bence.
    Not: Hayvan düşmanı değilim umuttepede okuyanlar bilir oradaki durumu

0|0
    0|1
    • 2ay

o zaman da şöyle yapalım, son zamanlarda halk saldırgan olmaya başladı halkı da biolojik silahla katledelim?

• 2ay

Umuttepede okuyorum. Hakli falan yok asil hak yasama hakkidir

• 2ay

yo umuttepe köpekleri saldırgan demekle zaten boş konuşuyor, sanki oranın köpekleri özel.

Erkekler Ne Diyor 1

• daha neler gorecegız

0|0
    0|0
Yükleniyor...