Evlenmek istiyoruz ama?

Ben üniversite son sınıfta okuyorum.3 yıldır birlikte olduğum bir kız arkadaşım var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Benim ailem çok muhafazakar insanlar, sevgilim de açık ama mini dekolte vs. giymez, ibadetlerini yapmaya çalışır ve baya uzun bir süredir namaz kılıyor annesi de ibadetlerini yapar o da açık öyle alışmışlar. Ben kapanması için baskı yapmayacağım, dindar olması kafi benim için. Sizce ailem bir sorun çıkartır mı böyle bir durum yaşayan olduysa tecrübelerini ya da düşüncelerinizi almak isterim.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Selamun Aleyküm kardeş,
    Evlenecek olan sensin dolayısıyla kararı verecek olanda sensin tabi ki görüş alınır büyüklerle oturup konuşulur lakin uzun bir hayatı sürecek olan sensin... Kimse dört dörtlük değildir biz neyiz ki neyi arıyoruz? Kapanmak hususu nasip meselesi bak demişsin ki ibadetlerini yapıyor pekala ne güzel işte nereden malum kapanmayacağı? Hüküm ALLAH (C. C) aittir. Sen kalbini müsterih tut ve en doğru kararı ver mühim olan senin ne düşündüğündür. Allah hayırlı mübarek etsin İnşallah. Selametle.

0|1
    0|0
    • 2ay

Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim görüşlerin için Allah hepimize en doğru kararı verdirsin :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Eyer ailen geri kafalı değilse bence bişey olmaz bide kiz namaz kiliyo falan hic bir şey olmaz geri kafalı değilseler benim ailem geri kafalilardir yani (yanlış anlama haaa nasıl dicemi bilemedim ondan öyle dedim )

0|0
    0|0
    • 2ay

Hahahah :D yok ya bence değillerdir benimkiler yani kendi ailem olunca öyle bir ayrımda zorlanıyorum ama annem git küpe piercing tak saç uzat nasıl gençsin falan der arada :D

• 2ay

Teşekkürler Allah herkese nasibini versin :)

• 2ay

ne demek, amin

• örtü sadece bir yerlerini kapatmak degildir. örtü oldumu kendini kötü herseyden uzak tutmaktır. örtü bunun için bir adımdır iyi düşün derim. ama sakın baskı yapma kendi istegi ile kapanırsa baki olur

0|0
    0|0
    • 2ay

Örtünmek konusunda haklısın ama bu zamana dek ne kadar kapalı insanla muhattap olduysam %90ının yüzünde bir ton makyaj etekler ağızlarda sakız hatta bunların yarısından fazlası namaz kılmıyorum diye kendileri bana söylemişti gelip. Yanlış anlama senin, gereğini bilen insanlardan olduğunu anladım söz meclisten dışarı. Böyle kapan desem sanki bir şeyler bozulacakmış gibi geliyor hani o kadar tatlı ki. Belki de karşılaştığım insanlardan dolayıdır Allah hayırlısını bilir teşekkür ederim yorum için :)

• 2ay

gönlü kapalı olsun

Erkekler Ne Diyor 4

• Niye cıkarsin okul bitsin evlenin bir ellilik takmaya geliriz ;)

0|1
    0|0
    • 2ay

Eyvallah yüreğine sağlık :)

• Yobazlık ve Muhafazakarlık arasında ince bir çizgi vardır o çizgiyi korumuşsa ailen (helal olsun onlara o zaman ) bisi demez senin mutluluğunu düşünürler.

Amaaaa herşeydır önce sağlam bir iş bul paranı kazan aile ondan sonra gelir ;)

0|0
    0|0
  • Bunu ailen ile konuşsana be kardeşim kafana takma

0|0
    0|0
    • 2ay

Doğru diyorsun ama önce sizlerle bir fikir alışverişi yapmak istedim :)

• Yapmazlar bence benimkilerde öyledir mesela ama annem aman düzgün olsun da der açık kapalı farketmez

0|1
    0|0
Yükleniyor...