Evlilik fikrine sıcak bakamyorum. Nasıl değiştirebilirim bu düşüncelerimi?

Yaş 30 A geldi. Arkadaşlarım birer birer evlendi. Birkaç tane kaldı benim gibi bekar. Onlara bakınca evlilik güzel görünüyor. Ama işin detaylarını düşündükçe kafayı yiyecek duruma geliyorum. Ev lazım, para lazım. Ev almak istiyorum alamıyorum. Fiyatlar uçuk. Kıçı kırık bir ev için bir ömür boyu borç ödeme fikri boğuyor beni. Üstüne düğünüydu, eşyasıydı, takısıydı, ıvırı zıvırı yine ekstra kredi çekmek lazım. Hadi gözümü kararttım girdim bu borçların altına, çocuk olacak ileride. Maddi kaygılardan dolayı tek çocukta kalmaktan korkuyorum. Çünkü ben tek çocuğum, asla böyle bir eksikliği evladıma yaşatmam, aile olacaksam en az 2-3 çocuk olmalı. Kalabalık olmalı. Dediğim gibi maddi olarak yetersiz kalmaktan korkuyorum. Ve tek çocuk olacağına hiç olmasın benim düşüncem. Çocuk olmayacaksa evlenmenin ne anlamı var? Böyle bir kısır döngüde, ailenin, çevrenin baskısı, benim gelecek kaygım, iyice boğulmaya başladım. Bulamıyorum bir çıkış yolu. Ne yapmam gerekir yardımcı olun lütfen.

Güncellemeler:
2ay Güncel...
2ay Hâlâ güncel...

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• evlilik temel olarak iyi birşey
    hayatını birisi ile paylaşmak
    ama uzun vadede bir sürü masraf ve evlenecegin hanımı ailesini memnun etme çabaları
    günümüzde kız anneler ailesi sanki kızlarının mutlulugundan çok iyi bir hayat yaşaması için bastırıyorken
    evlenmek fikri korkutucu

0|1
    0|0
  • bende 30 yaşındayım evlilik beni ilgilendirmiyor bence sende takma

0|1
    0|0
    • 2ay

Bende takmamaya çalışıyorum da nereye kadar? Bekar arkadaş kalmayınca ne yapacam? Esas yalnızlık o zaman vuracak?

• 2ay

Arkadaş ben yalnızlıktan korkmuyorum bırak benim yaşımdaki evleneni benden kaç yaş küçükler evlendi bekarlık özgürlük veriyor bana

Yükleniyor...