Ben dini tartışmak zorunda mıyım?

Deistim ve sonradan oldum. Ülkenin çoğu gibi müslümandım. Neden deist oldum, neden dinleri reddediyorum bunları anlatmaktan yoruldum. Artık inanmıyorum dediğimde insanların beni sorgulamasından bıktım! Kendi dinlerini zerre sorgulamayanlar gelip benim dinleri neden red ettiğimi sorguluyor. Açıklama yapmak zorunda değilim dediğimde de inanmıyorum diyorsan açıklamak zorundasın diyorlar. Değilim. İster deist olurum ister ateist, ister kemalist olurum ister devrimci... Benim tercihlerim sizi ilgilendirmez. Birşeylere inanmak hayata bir anlam koymak bunlar önemli konular ve ben çevrem böyle böyle doğdum korkuyorum cennete gidip sonsuz mutluluk yaşamak istiyorum deyip kenara çekilmek yerine 3 yılımı verip araştırdım sorguladım bu sitede takılmış asosyallerin olmayan fikirleriyle tartışmak yerine gidip ilahiyatçılara profesörlere aklıma yatmayan şeyleri sordum mantıklı cevaplar aradım. Benim bu olmamın bir sebebi var yani. Eğer birşeyler sorgulamak istiyorsanız kendi dininizi kutsal kitabınızın mealini okuyarak sorgulamaya başlayın. Tuttuğunuz partiyi sorgulayın, kendinizi sorgulayın. Kendiniz harikaymışsınız gibi başkalarının size ters fikirlerine saldırmayın. Hakkınız yok.

Güncellemeler:
Dini tartışmak zorunda değilim dediğim halde benle din yarışına girip sonra da engelleyenler boşuna yorulmayın benin paylaşımıma cevap yazıp beni susturmaya çalışmayın başaramazsınız. Azıcık zekası olan insan zaten bu yazımdan sonra benle din dalaşına girmez. Ha size gelsem allahınızın varlığını kanıtlayın desem bana çocuk hikayeleri anlatıcak olanlar hele hiç konuşmasın. Benim inançsızlığıma müdahele edeceğinize kendi inancınızın doğruluğunu sorgulayın.

0|6

Erkekler Ne Diyor 52

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

Yükleniyor...