Neden Atatürk'ü Allah'tan daha üstün tutuyorsunuz?

Şöyle etrafıma bakıyorum da Allah ve İslam dini ile mizah yapılınca gülüyorsunuz karşı çıkanlara yobaz gerici diyorsunuz ama Atatürk ile ilgili mizah yapılınca küfürler savuruyorsunuz ağıza alınmayacak hakaretler ediyorsunuz. Bence Allah, Din ve Atalarımız ile ilgili mizahi paylaşım yapmak terbiyesizliktir. Haksız mıyım? ( Bir kaç arkadaşımız gelip Atatürk düşmanı falan diyecek ama Atatürk'ü sizden daha çok seviyorum emin olun).

• Haklısın
    64% (16)42% (10)53% (26)Oy Ver
  • Haksızsın
    36% (9)58% (14)47% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Edit: Soruda tüm insanları kast etmiş gibi oldum ama tutanlardan bahsediyorum sadece herkes yapıyor demiyorum.

0|0
5|17

En İyi Kız Görüşü

• Atatürkü çok sever ve saygı duyarım ama müslümanların allahtan daha üstün tuttuğunu düşünmüyorum. bence böyle görülmesinin nedeni allahı sorgulamazsınız veya allah böyle böyle yaptı iyi değil bu şeklinde allah tarafındna yapıldığına inandığınız şeyleri tartışmazsınız. sevmek ya da sevmemek arasında ikilemde kalmazsınız. koşulsuzca sever ve emirlerine uymaya çalışırsınız.
    ama gel gelelim ki Atatürk bir tanrı değil tanrı da sanılmıyor Atatürk'ün yaptıkları verdiği mücadele ( tabiki da Fevzi Çakmak, Kazım Karabelir, Çerkez Ethem, İsmet İnönü gibi isimleri de dahile diyorum) aşırı büyük ve muhteşem. Ama o dönemde bile din adı altında ingilizlerin ülke içinde tuttuğu adamlar Atatürk kafir din düşmanı şeklinde yaygara kopardı bunun sonucunda isyan basıtırıldı ve bazı kelleler gitti ardından da Atatürk türbanlıları öldürdü hocaları astı kuranı yaktı şeklinde iftiralar attılar. Şuanda da hala bu hipnoz içinde olanlar bunları eleştirip duruyorlar bu yüzden de sürekli dile geliyor allahtan çok Atatürk ü tartıştıklarından yani.
    Not: allah a sı nedne büyük değil de Atatürkün A sı büyük gibi, şeyler demeyin allaha inanmadığımdan genel isim niteliğinde yazdım.

0|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• ispanyada oldugu gibi turkiyede de conversoslar vardir... ataturkcu gibi gozuken ataturk kimligi altinda turk milletinin milli ve manevi degerlerine saldirirlar.. bunlarin hicbir zaman ben turkum dedigini duymaz gormezsin... ataturkun inkilaplarini dogmatik hale getirmisler ve dinamik düsünen bir insan olan ataturku statukocu bir hale sokarlar... isin ilginc tarafi turkiyelilik kavraminida cikaranlarda bunlardir... ataturkun hep laiklik ilkesininden ibaret tanitirlar... hic turkcu tarafindan bahsetmezler cunku kanlarinda turk kani akmaz.. isine gelen kismindan bakarlar... cunku ataturk ne araplara bakmis.. ne farslilira bakmis ne de baska bir diyara... turk milletine aklini kullanmasini gostermis... hic bir dine dogmatik olan hicbirseye turk milletinin yolu olmadigini hem nutukta hem de İzmir iktisat kongerinde hem de meclis konusmasinda.. ilim ve fen yolu oldugunu gostermis.. dini inanci vicdanlarina ve akillarina birakmis ama bu tipler bunlara hic deginmez... aslinda ataturk bunlarla da savasmis bir insandir ama ne yazik ki omru yetmemis.. o asilan hoca kilikli arapci tiplerden sonra sira bunlara gelecekt ne yazik ki sukur saracogluda denedi ama basaramadi.. bunlarda iste onlarin soyu...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Atatürk tarihin en büyük adamı... Tapmıyoruz, sevgimiz ve saygımız sonsuz...
    Nur içinde yatsın.
    🇹🇷

0|2
    0|0
  • Resmen böyle düşündüğünüz için şirk koşuyorsunuz.
    7 ceddim Atatürkçü bir tanesinin bile böyle saçma bir kıyaslama taptığını görmedim.
    Nedense kendini iliklerine kadar müslüman sananlar böyle saçma bir kıyaslamaya giriyor.

0|1
    0|0
  • öyle bişey yaptığımız yok.. yani yapanlar var tabiki ama ben deyil

0|0
    0|0
    • 2ay

Yapanlara diyorum yani. genel olarak bütün insanlar yapıyor demek istemedim.

• ALLAH'tan üstün tutmuyoruz minnet duyuyoruz. Asıl sen akpli geri kafalılara bak erdoğanı peygamber bile ilân edenler varken bizim ATATÜRK'ü sevmemiz mi rahatsız etti?

0|1
    1|0
    • 2ay

AKP li değilim. Ayrıca rahatsız etmedi detayı okursan. Ben genel olarak konuşmadım.

• 2ay

Akplisin demedim. ATATÜRK'ü sevmediğin ortada şayet sevseydin böyle dusunup bu soruyu sormazdın

Erkekler Ne Diyor 16

• Sen olayı yanlış anlamışsın kimsenin Atatürk e taptığı felan yok, bizim sevgimiz saygımız o kadar büyük ki ona bunu anlayamayanlar tapıyoruz sanıyor. neden bu kadar çok sevdiğimizin kanıtı ise, Irak, Suriye ve diğerleri onlarda müslüman neden onları imanları kurtarmadı? İşte bizim farkımız imanımız değil o ülkelerden zira o adamlarda bizim kadar müslüman ama bizim farkımız Atatürk idi. Bu saygı sevgi de buradan gelir. Şimdi soruna gelelim, ülkede kutuplaşma çok yüksek artık, bunun nedeni ise, siyasiler bu nedenle de insanlar daha sertleşiyor zira Atatürk seven bir insan isen onun ne kadar müslüman olduğunu bilirsin. Ama adamı neredeyse dinsiz ilan ettiler, tam tersi diğer bir cenah da peygambere 9 yaşındaki çocuklar ile evlendi diyecek kadar ahlak yoksunu. Ülke bam teline döndü gerilmekten umarım bir gün kopmayız ama müslüman olan kimse Allah ın üstünde kimseyi tutmaz ama müslüman olmayanlar için ise, saygı göstermemiz gerekir zira insan istediğine tapar. Bunu sorgulamak da doğru değil.

0|0
    0|0
  • Din konusu geçtim ama aslında tarihimiz onlarca başarılı liderlerle dolu olmasına rağmen ağzına bir kere bile onların ismini almayan insanlar sözde Türkçü, vatan millet sevdalısı kesiliyolar. Mustafa kemali kullanmalarının sebebi tamamen çıkarları için olduğunu düşünüyorum ben. Zira bugün Mustafa kemale tapanlar heykellerini öpenler, Allah tan daha çok ismini ananların Mustafa kemalden başka savunucakları hiç bir şeyleri yok. Bu yüzden tutunucakları tek dal o.

0|0
    0|0
  • Hayır, o sadece bir idoldür. Gerçeklikten çıksa bike

0|0
    0|0
  • Şöyle diyim. Türk olup müslüman olmayanlar var. Türk olmak müslüman olmayı gerektirmez. Ama senin dandik allahın ve sapık peygamberin bizim umurumuzda değil ama atatürk umrumuzda gayet. Bu ülke dincilerin değil. Müslümanlarında değil. Atatürkün. Şimdi defol

0|1
    1|0
  • İnsan hayatında pek çok sevgi-saygı nedeni vardır. Bunları bir biriyle karşılaştırıp biri diğerine üstün kılmaya çalışırsan sapkınlığa düşersin.
    Allah'a karşı duyulan sevgi elbetteki sonsuz olmalı. Ama bu ananı-babanı, ülkeni kuranı, arkadaşını sevgilini sevebilirsiniz. Önemli olan bunları hepsini kalbinde nereye koyduğun. İşte mesele kısaca bundan ibaret.

0|0
    0|0
  • İki imizah türünden de örnek verseydin keşke...

0|0
    0|0
  • Erdoğanı eleştirenlerin kafir ve vatan haini ilan edildiği bir ülkede bu soruyu sorman garip

1|0
    0|0
  • ''Atatürk'ü Allah'tan daha üstün tutuyorsunuz'' sorusunda kasıt ararım! Ayrıca keşke gizli sormasaydın. Bu ara çok çoğaldı bu tarz gizli sorular.

0|0
    0|0
  • Akplisin belli Erdoğan'a tapanlara ne demeli o zaman? Herife peygamber bile dediniz yani. Hocalar bike peygamber dedi adama ya

0|0
    0|0
  • Üstün çünkü.

0|0
    0|0
  • ben tutmam Atatürkü severim ama o siyasetciyi peygamber medhi ilan eden daha fazla kıyaslarsak

0|0
    0|0
  • Atatürkü severim ama Tayyibide seviyorum kıyaslayamam bunları. Ama ikisinide eleştirmek gerekirse eleştiririm çünkü demokrasi var bu ülkede.

0|0
    0|0
  • Her turlu espri mubahtır bence

0|0
    0|0
  • kardeşim Atatürkü yaradan Allah nasıl Atatürkü daha üstün tutalım?

0|0
    0|0
  • adamsın kekoooooooooooooooooo atatürk denen o iblisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

0|0
    0|0
    • 2ay

Asıl Atatürk olmasaydı iblisler senin annecini düzüyordu ve bu site ozamanlarda olsaydı babam kim 😔 sorusu soruyordun bunun yerine.

• 2ay

Sen babanın kim olduğunu öğren yazmayı öğrenmek kolay daha fazla konuşmicam senin gibi şeref yoksunu varlıkla hadi kolay gelsin arayışında.

• 2ay

@ism1905 şeriat geline anana türban yakışıcak kudur köpek ağla

• hangi islamdan bahsediyoruz? Yobaz islamı mı gerçek islam mı önce bunun farkına varın günümüz islamı hurafeler dinidir hiç kimse islam diye çıkmasın karşıma sakallıların dini onların olsun ben almayım. Atatürke gelince ben olsam bitane hoca bırakmazdım memlekette bak bıraktıda noldu bugün ziktiler ülkeyi iki büyük mafya çatışması gibi devlet birbirine girdi. Hani bunlar müslümandı? Hani Hocaefendiyi noldu ak beyinler hoca efendinize söverken ben beni linç edeceklerde noldu bugün godoşlar sizi

0|0
    0|0
Yükleniyor...