İş yerinde sıkıntılar yaşıyorum acilen işten 3-4 gün kaçmak için bahane lazım yoksa işten kovulacam yardım edin?

İyi günler, iş yerinde tartışmalar çıkıyor ve üzerime oynuyor herkez, yeni elemanlar geldi müteahhitin asıl adamları, bende 1 senedir çalıştıgım için tazminat ödemesi lazım beni çıkartırsa, bu yuzden yeni elemanlar benim yerime geçecekler ama bunun için beni bezdirip istifa ettirmeye çalışıyorlar. gerekli yerlere durumu anlattım ama hayla bir şey yapmadılar bu durumda. dayanacak gücüm kalmadı, ellerinden geleni yapıyorlar ve dün tartışma çıkdı gene ve hemen telefonla birilerine şikayet ettiler. Tipimle, yaptıgım işlerle- oturuş pozisyonuma bile laf attılar en basitlerinden ama en çok koyanda tipimle alay etmeleriydi. Demek istediğim bana acil bahane lazım ki kafamı dinlemeliyim. yoksa kavga çıkacak ve istedikleri olucak. dayanamıyorum artık 2 gecedir uyuyamıyorum yardım edin adam gibi bir bahane lazım cenaze haric

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Sağlık raporu al

0|0
    0|0
  • Aklıma bişi gelmedi ama Allah kolaylık versn

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İşveren, iş yerinde çalışan bireylerin ruh ve vücut dokunulmazlığını koruma altına almakla yükümlüdür. Patronun yanına gidip sana mobing yani psikolojik taciz uygulandığını, bu durumun bir an önce son bulmasını, aksi halde Borçlar Kanunu ve Türk Medeni Kanununa göre maddi, manevi ya da kötü niyet tazminat davası açabileceğini söyle. Ayrıca Mobbing nedeniyle işten ayrılma, iş akdinin haklı nedenle feshi kapsamında değerlendirilir. Yani sözleşmeni haklı olarak feshedebilir, yine de kıdem tazminatını alabilirsin. Son olarak da psikolojik tacize maruz kaldığını belgelendir bir şekilde. Son olarak da 4857 sayılı kanunun 24. maddesini incele.

0|1
    0|0
Yükleniyor...