Günaydın.. Sizce çocuğum neden böyle yapıyor?

Günaydın .. Sizce çocuğum neden böyle yapıyor ?Uyurken filan da battaniyesini böyle emiyor gibi yapıp uyur onsuz asla uyumaz mümkün değil.. Bu alışkanlığı kötü mü vazgeçirmem gerekir mi?

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bu alışkanlık kötü değil bebeğin bununla huzur buluyor bırak huzuru nasıl buluyorsa öyle yapsın

0|0
    0|0
    • 2ay

Peki emzik alışkanlığı da yok ama bunu seviyor daha çok

• 2ay

Bebekler daha küçük biz büyükler bir şeye sarılmadan ya da hep rahat ettiğimiz yöne dönmeden uyuyamıyorsak onlarda öyleler. En çok huzur bulduğunu sever ve sevdiğinde daha çok huzur bulurlar. Etrafına bakarsan her bebeğin çeşitli huyu var kimi emziksiz kimi oyuncaksız kimisi başka en çok sevdiği eşyasız durmazlar.

En İyi Kız Görüşü

• Daha çok sarıl bazen birlikte uyuyun uyandığında seni görsün yanında güven ve şefkati daha yoğun hissetmek istiyor battaniyesini saklama takip ettiğini hissettirme zamanla bırakır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• O yaşta oluyor böyle şeyler, büyüyünce bırakır.

Çocuklarınıza iyi bir ebeveyn olmak istiyorsanız bazen çocuğu rahat bırakıp herşeyine karışmamanız gerektiğini anlamanız lazım

0|0
    0|0
    • 2ay

Karışmıyorum ki sadece iyi bir alışkanlık mı kötü mü onu öğrenmek istedim.. Genelde karışmam istediği gibi yer oynar

• Bütün çocuklarda vardır bu sarılacak koklayacak birşey isterler uyurken ya anneye sarılacak ya da battaniyeye...

0|1
    0|0
  • Birçok çocukta olan normal bir durum dert etmeyin. Benim küçük kardeşimde ve yiğenimde de aynı şey vardı, battaniyeyi sahipleniyorlar:)

0|0
    0|0
  • süttten yeni kesildiyse dicem de o yaşı da geçmiş; aliskanlik olabilir zamanla birakmazsa mudahele et

0|0
    0|0
  • Yeğenimde parmağını emerdi sürekli. Normal. İleride vazgeçer.

0|0
    0|0
  • büyüdükçe geçer. bizim çocukta yapıyordu

0|0
    0|0
  • Kardesim de kucukken oyleydi :) onun kokusuyla alakali bir durum. :)

0|0
    0|0
  • bırak çocuk kendince mutlu olduğu şeylere sarılsın kısıtlama yapma

0|0
    0|0
    • 2ay

En iyisi öyle sanırım evet

• 2ay

Hiç karışmamayım o zaman nasıl seviyorsa öyle yapsın

• 2ay

karışacağın durumlar olacaktır ama bu konuda üsteleme

• Lolıpop ver

0|0
    0|0
  • çocuğun adının linus olma ihtimali var mı

0|0
    0|0
    • 2ay

Hayır M ile başlıyor iki isim koyduk ayrıca

• Hayir. zamanla vazgecer zaten benim kuzenim de boyle battaniyesi olmadan uyumuyor

0|0
    0|0
    • 2ay

İyi madem teşekkür ederim

• ısırıyor mu

0|0
    0|0
    • 2ay

Ağzını açmadan emiyor gibi

• 2ay

kendiliğinden de bırakır bir süre sonra ama bırakmazsa engel ol bence

• 2ay

Yani çünkü koca çocuk olunca böyle yapsın istemem

• Benimde vardi tukuruo emince tadi guzel oluyor

0|0
    0|0
  • anne sütünü az veya fazla almış olabilir tahminimce içgüdüsel olarak bişeyler emmek istiyo gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Aynısı tıpatıp aynısı ben bebekken yaparmışım kahverengi battraniyem varmış ölürümde onsuz uyumazmışım köye gitmişiz lacivert battaniye getirmişler yırtmışım kendimi uyumamışım taaa yengemlerden kahverengi battaniye alıp kandırmışlar ağzıma böyle alıp uyuyomuşum bu ben 4 yaşına kadar devam etmiş...

0|0
    0|0
  • Bu yaşta çocuklar bu tarz eşyalarına bağlanırlar. Çok sıkıntı yapacak bir durum yok ama yinede kesin olarak emin olmak istiyorsanız birlikte psikiyatriye veya bir sosyal hizmet uzmanına görünüp daha kesin bilgiler alabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Her çocuğun garip alışkanlıkları oluyor. Benimkide birşeylere sarılıp kendini sıkmayı seviyor mesela büyüdükçe geçer problem etme..

0|0
    0|0
  • Oha küçükken bende öyleymişim, dudağıma sürte sürte uyuyormuşum ve battaniyemle dolanıyormuşum hep

0|0
    0|0
  • Kuzenimde yapıyordu zamanla bıraktı.

0|0
    0|0
  • vaz geçir

0|0
    0|0
  • Benim yeğenimde battanıyesiz uyumaz. Onsuz asla. Dişlerini kaşıyor olabilir mi? Yani kaç yaşında

0|0
    0|0
    • 2ay

Ağzını açmaz hiç kapalıyken emme hareketi yapıyor

• 2ay

Konuşuyor mu peki. İlgi istiyor olabilir. ya da sadece çok sevdiği için yapıyor.

• 2ay

Ve ayrıca oğlun yandan bakınca bilene tatlı çok şapşik yerim onu ben 😌😌

• Alışkanlık edinmiş onu

0|0
    0|0
  • Hayır bende küçükken annemin tülbentini hic bırakmazmışım elimden alınınca deliye dönüyomuşum ama gel gör ki şimdi hatirlamıyorum 😂😂🙈

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla kötü

0|0
    0|0
  • Annem burnuna bak tospiki ısırasım geldi maşallah. Dişleri mi kaşınıyor acaba

0|0
    0|0
  • Birakir SEN ypma dedikce inat yapar ilgilenme birakir😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...