Nasıl bir hayat yaşamak ve yaşatmak istersiniz?

Merhaba sevgili K. S üyeleri;
Bu dünyayı ve hayatı bir çok insan adaletsiz olarak nitelendirir. Kimileri kadere bağlar, kimileri şansa.
Oysa Aile seçimi, doğum yeri/zamanı ve ölüm sadece kaderin getirdikleridir, geriye kalan herşey kişilerin kendi seçimlerinden ibarettir. Bu seçimlerin ve yapılanların her birinde kendi üzerimize düşen sorumluluklarımızı hiç düşündünüzmü? Dürüst olmak gerekirse bir çoğumuz günü kurtarmanın hesabını yapar ve karşımızdakilerin ne hissedeceklerini umursamadan bencilce bir tavırla egomuzu tatmin etmenin hesabını yapıyoruz.. Siz nasıl bir hayat istiyorsunuz?
Sevgilerimle...

0|1
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Aslında can alıcı nokta burada'Karşımızdakilerin ne hissedeceklerini umursamadan bencilce bir tavırla egomuzu tatmin etmenin hesabını yapıyoruz..' Genel olarak metinde bunu üzerinde durulmamış ama kıyısından geçmiş :) Fikir ayrılıkları bu sebepten, gelişimin (Toplum) önüne engelde olabilir. Öyle bir toplum ki değerlerin yok, itibarsız olduğu toplum içerisindeki buna benzer kirlilikler;gelişmişliğin kabul görmüşlüğün, yaratıcılığın, uyanışın, gücün önünde set kurabiliyor.

0|1
    0|0
    • 2ay

Elimden geldiğince burada ve diğer sosyal medyalarda yol gösterici yazılar paylaşıyorum.. Önemli olanın da kirli suya bir damlada olsa temiz bir damla su kazandırabilmektir amacım. Teşekkür ederim güzel yorumun ve yaklaşımın için..

• Kardesim ben artik insanlarin dusunceleriyle hareket etmekten bu karmasadan sacmaliklardan sıkıldım zaten günümüz kisilikleri bana yapima uymuyorda ben kalabaliktan uzak mugla tarafinda deniz ve orman manzarali dag evi kapida arazi aracim somine karsisinda otururken sazimi caliyim ne biliyim birsey yapayim kopegimde ayagimin dibinde olsun guzel guzel yasarim

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu senin kurtuluşun, peki ya diğer kişiler ve canlılar?

• 2ay

Diger kisilere gucum yeterse elbette dusunulur ama o guce sahip oldugumdada bu hayaller olmaz secimler meydana gelir o surecte bu zamana kadar kendi disinda hep baskalarini dusunmus bir kisi olarak sanirim vermis oldugum kisisel kararlarim gayet normal kacar cunku insanoglu hep daha fazlasini istiyor sen el uzatiyorsun kolunla birlikte aliyor

• 2ay

Hayat sistemi hep ilericidir ve ister kabul et ister etme her zaman yapmadıkların ya da yapamadıkların ile yüzleşir durursun. Taki o sorumlulukların yerine getirilene kadar bu devam eder durur. Bence bir kez daha düşün!!

• Doğru diyorsun kardeşim ama şöyle bir laf vardır kötü olmasa iyinin kıymeti olmazdı

0|0
    0|0
    • 2ay

Kötülük hep olacaktır zaten bunun önüne geçmek mümkün olsaydı onca peygamberler gelmezlerdi sonrada bu kadar yasalar ve bürokrasi sistemleri kurulmazdı.. Benim sorum kişilerin kendi farkındalıklarıyla alakalı...

Yükleniyor...