Kimler Askere gider?

Arkadaşlar ben ülkemizde bayanlara temel askerlik eğitimi verilmesinden yanayım. Ülkenin hali malum , Sadece bu sebepten dolayı da değil aslında biz Osmanlı Torunlarıyız bence böyle bir sistem getirilmeli belli yaşa ulaşmış kızlar için de askerlik zorunlu olmalı 2 3 ay kadar bir süre veya daha fazla bana farketmez ama kesin olarak eğitim verilmeli
Siz ne düşünüyosunuz bu konuda?

0|4
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bende profosyonel ordu kurulmasından yanayım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Zaten özel harekatta calismak istiyorum asker ol deseler olurum ya hemde cok isterim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Askeriyede verdikleri eğitimin insana hiç bir katkısı yok bana göre. İlk okulda verdikleri sağ, sol, hazır ol, rahat kadar basit bir eğitim süreci olduğundandır belkide.

1|0
    0|0
  • Valla iyi olur esasında. İyi düşünmüşsün...

1|0
    0|0
  • Askerde savaş eğitimleri verilmiyor ki komutana hizmetcilik yapıyorsun o kadar. Doğuya gitmiyosan tabi

1|0
    0|0
    • 2ay

Hiç mi silah eğitimi vs vermiyo bu ülke arkadaş kastettiğim şey yarın bigün savaş çıkması halinde oturup ölümü beklememek katılmak.

• 2ay

Çoğu asker 1 kere bile atış yapmadan askerliği bitirir. Saçma sapan 1 sistem var Türkiye de. Tamamen nöbet ve savunma üzerine kurulu. Özel hareket olmasa bittik

• 2ay

Savunma da bişeydir en azından ama atış yaptırılmamasına karşıyım ordu ne kadar sağlam olursa millet o kadar dik durur bişeyler yapılmalı

• Zorunlu olan her şeye karşıyım.
    Gönüllüluk esasina tabi olmali, askerlik de.
    Ciddi, disiplinli ve uzman bir ordu ile,
    Bitse de gitsek zihniyetli bir ordu...
    Aynı değildir...

1|0
    0|0
  • Bu kadar şeyi okudum tam geçecektim. Osmanlı torunuyum deyince durdum. Helal olsun. Şanlı Osmanlının Şanlı torunu :)

1|0
    0|0
  • helal olsun kız sana. Düşünceni sevdim geçmişinden ecdadından kim olduğunu bilen insanın düşünceleri önerileri de mantıklı oluyor. Ve katılıyorum böyle bir madde kanun getirilmeli .

1|0
    0|0
    • 2ay

Bişeyler yapılmalı bence de yakın zamanda ama adım atılmayacak gibi bu konuda.

• 2ay

önemli süreçleden geçiyoruz ne yazıkki hala bazı şeyler yarım bırakılıyor açıklama yaparak getirilecek olan bazı maddeler kanunlar halinde resmi olarak kesinleştirilemiyor yani zaman alıyor ALLAH ın izniyle şu zor zamanları atlatırsak bir çok şey olur inşallah.

• Helalin var adamsın

1|0
    0|0
    • 2ay

Herkes senin gibi düşünse keşke özel görüşten öyle karaktersiz cevaplar geliyo ki Allahım ne günlere kaldık diyorum.

• 2ay

Özel görüşü kapat bir dahaki sorularında. Suistimal ediyorlar

• Her türk asker doğar

1|0
    0|0
  • git tayyoşa sor

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...