Suriyelilere 100 tl'lik özel kart?

Suriyelilere her aile ferdi için kızılay 100 tl'lik
Özel kart verilecek bir ailede 5 kisi var ise 500 tl gibi
Bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Suriyeliler hakkında bir soruya ilk defa yorum yapıyorum. Çünkü Artık yapma gereği duydum.

Öncelikle ülkelerinde savaş bitince gitmelerini istiyoruz hepimiz bu konuda hemfikiriz. Ama savaş hâlâ devam ederken onlara bakmak bizim insani görevimizdir. Çünkü müslüman bir ülke ve zamanında bizim topraklarımızdı Suriye. En önemlisi de onlar da bizim gibi birer insan. Gelelim para konusuna. ABD 25 milyon euro yani 90 milyon Türk lirası civarı bir yardımda bulundu. Ayrıca Avrupa ülkeleri aralarında para toplayıp 3 milyar euro yardım yapacaklarını söylediler. Ve bu paranın bir miktarını ödediler. Devamını da zaman içinde ödeyeceklermiş. 3 milyar euro da 10 milyar Türk lirası civarı ediyor. Yani onlar için bize verilecek para onların ihtiyacını fazlasıyla karşılar.

Aslında onlara üzülmemiz lazım. Çünkü ülkemizdeki karaktersizler onları çok az bir para karşılığı çalıştırıyorlar. Yani sırf karın tokluğuna çalışıyorlar. Kısaca biraz daha hoşgörülü ve vicdanlı olmaya davet ediyorum sizleri.

Başta da belirttiğim gibi ülkelerindeki savaş bitince gitmelerinden yanayım.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Helal olsun

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• O değil de sgk primimi tavandan öderken beş para etmez devlet hastanesinde tek kuruş prim ödemeyenle aynı sağlıksız sağlık hizmetini almamı bana mantıken kimse açıklayamaz.

1|0
    0|0
  • devlet suriyelilere yatırım yapıp uzun ve kısa vadede ne kazanacak çok merak ediyorum.
    ülkede üretime ve sanayiye dair hiçbirşey yokken birde başımıza bu işsiz güçsüz ordusu kaldı...

ulan bana ne? ben zaten 5 içinde yokum buralarda...

1|0
    0|0
  • Türklere sakın birşey yapmasınlar

1|0
    0|0
  • onlar mı misafir biz mi ben anlayamadım daha

1|0
    0|0
  • Turkiye doydu, refahta, tamam ya, sira onlarda..
    Kim getirdi, kim aldi, kim bizim paramizla onlari doyiruyorsa allah belalarini versin..

1|0
    0|0
  • Oy kazanmak için gayet mantıklı politika. Sanki iyilik için yapıyorlar, tabiiki çıkar için.

1|0
    0|0
  • Allah belalarını diyorum ordan sen anla ama suriyelilerin değil he

1|0
    0|0
  • ülkenin fakirlerinin vergileriyle suriyeli beslemek. ne kadar bir mantıklı hükümete sahibiz

1|0
    0|0
  • verilsin, yani en azından düzgün bir süreç içinden geçene kadar yardım edilmeli, onlarda müslüman.

1|1
    0|0
  • versin banane

1|0
    0|0
  • verilsin sonuçta mağdurlar

1|0
    0|0
  • Yazın sahile bir gittim burası benim memleketmi diye düşünürken iki dakika şalter indi ondan sonra koca yaz sahile inmedim nede olsa benim memleket değil benim misafir A. yav

1|0
    0|0
  • Yardım edeceğiz diye eşeğin şeyine su kaçırmadıkça sorun yok.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• türk öğrencisine bir gram burs vermezler ama, yazıklar olsun, kendi ülkemizde acı çekiyoruz

1|1
    0|0
Yükleniyor...