Osmanliya ecdat diyenler, siz Türk musunuz?

Attığım linki okuduktan sonra cevap verin

http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turk-tarihi/osmanli'da-turk-dusmanligi/?imode

Ve
soruyorum, siz Türk müsünüz?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yazıyı yazan, cahilmiş çünkü osmanlı arapça konuşmazdı resmi dili Türkçe'dir. Arapça zannettiğiniz o alfabe fars alfabesidir. Cami hocanızı alın osmanlı nın bir camisine, bir çeşmesine gidin arapça bilen; hocanız okuyabilecek mi bakalım? Madem Türk değilse vatikan kaynaklarında neden Türk imparatorluğu geçiyor? Mesala serv anlaşmasının üzerinde neden Türkiye yazıyor?

im.haberturk.com/.../...e09215db9de3b94f695a77.jpg

zaten osmanlıyı biz kullanıyoruz selçuklununda adı osmanlının da adı avrupada Türkiye'dir yani Türklere ait vatan.

0|0
    0|0
    • 2ay

Yazıyı tam anlamıyla okumadigin belli. Bunu orada da belirtmişler. Türklük bizim için bir semboldur demişler. Okuyun lütfen

• 2ay

arapta, arap diyen cahil biri yazmış Fatih sultana laf atmış ama, bu Uygur alfabesiyle ferman gönderen; Fatihi bilmiyor demek.!

www.mehmetdilbaz.com/.../

Türklük zaten Tamgalardan oluşan bir isimdir; fransızca sembol dediğinin Türkçesi Tamgadır, Göktürk anıtlarında Tamgalardan türemiştir. Türk olan Türklüğün sembolünü tabiki kullanacak; Devlet nişanı bile padişah tuğundan gelir; Tuğ dikmekten at kuyruğundan olur bunu hangi arap yapmış? Arap, Arap yazmış; osmanlı Arabı 16 yüzyilda görmüş ayriyetten mencimadık savaşında Yavuzla! Hocaları, Din alimleri bir Türk olan Ahmet Yesevidir;Edebalidir, Akşemsettindir boş boş konuşun sen ve onun gibiler kabul etmeseler ne olacak yani? latin alfabesiyle yazıp Türk olduğunu iddia edenler komik

En İyi Kız Görüşü

• Ebetteki Türküm
    Lakin Türkler 6000 yıllık bir geçmişe sahiptir
    Elbette 600 yıla sığdırılamaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Her yazılanà inanmayin😅
    Ben inanmıyorum hiç zararın da gormedim😇

1|0
    0|0
    • 2ay

Tarih biliminden bahsediyoruz. Vahiylere mi inanacagiz peki?

• 2ay

Yapmaz iseniz müteşekkir olurum😅

• 2ay

Çok şükür benim beynim yerindedir. Tamam sen şimdi daha da yorum yapmayarak çekil köşene. Bende yorum yapmıyorum sana çünkü daha.

• bıraz baktım ve mal oldugunu hemen anladım ozamanlar bı ırkı ortadan kaldırsan kımse bısey dedıdıgı yok zaten ozaman bu kadar türl nasıl gunumuze geldı zaten basını okusalar yeter

1|0
    0|1
    • 2ay

hadi bunu okudun bı sekılde yorumlama zekan nerde prd zekanın olmadıgının kanıtıdır verdıgı ornekler yazar şair gıbı vs kısılerı ornek vermıssın gunumuzde pkk destekleyen sozde şair ve aydın lar var sımdı ılerde bunları okuyanlar ne diycek Türkiyede pkk seviyodumu işte zeka 0 sende onu ıspatladın

• 2ay

başlıgı acarken sen herkese hakaret edıyosun o ne yapıcaz

• 2ay

Hakaret mi? Nerde hakaret? Osmanli devşirme değil miydi? Türk oğlu Türk muydu yoksa

• Osmanlı türk demek değil mi? Benmi yanlıs biliyorum. :) Yani cok onceden bahsediyorum.

0|0
    0|0
  • Osmanlılar, Oğuzlar'ın (Türklerin atasının) Kayı boyundandır. Yani Türk'tür.

1|0
    0|1
    • 2ay

Peki neden türklere zulmetmis?

• 2ay

Arkadaşlar empati kurun 8 yaşında 10 yaşında çocuksun ailenden zorla alınıyorsun hiristiyan sın kilise görmüş vaftiz edilmiş sin virüs adın ve bir ailen bir hayatın var ve unutmayın çocuk hafızası çok güçlüdür bir şekilde enderun a getiriliyorsun

• 2ay

Aile yok dnin değişiyor adın değişiyor hayatın değişiyor evet çok güzel eğitim alıyorsun ama ne fayda hangi güzel eğitim anne şefkati yerini tutar nihayet güç mevki alıyorsun biraz da zeka ve şansla yükseliyorsun e o mevkiyine nasıl kullanırsın düşün artık

• Ecdat değilde nedr :))

0|0
    0|0
  • Osmanlı Türk tü anadilide öyle cumhuriyete uzanan süreçte vardığı yerde tam anlamıyla bugünkü milli cumhuriyettir. ne var ki osmanlı, karmaşık yapısı ve milli bilincin o dönemlerdi o asırlar. bunun yanısıra osmanlı asırlarında anadolu Türk insanını hor görülmüş kaba ve aşağılayıcı ifadelerde bulunulmuş Türk demek hakaret gibi kaba taşralı cahil insan olarak algılanmıştır bunda devşirme paşalarının rolünün çok olduğunu ana dilini öğrenip hizmet ettikleri Türk devletinin sahibi Türk milletine bilinçaltından gelen bir küçümseyici bakışlarının olduğunu düşünüyorum. yine de budurum devlet-i aliyye nin Türk vasfına halel getirmez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...