Evden atıldığımda yaşadıklarım... Kadın sığınma evleri?

Merhaba.

Benim merak ettiğim konu kadın sığınma evlerinin bir kaç gece zor durumda olan kadınlara misafirhane olup olamayacağı konusunda.

Bundan 4-5 ay önce kira ödeyemedim, dışarı atıldım 3 valizle kaldım öylece... İşin kötü yanı işten atılmıştım ve bulunduğum sehirde o dönem iş bulmak çok çok zordu... Tam 6 gün sokakta kaldım... 2 gün eski yıkıntı bir sağlık ocağında kaldım ama 3. gün gittigimde orda uyusturucu kullanan gencler oldugunu görüp girmedim bile bir daha oraya... Bazen sahilde bazen kuytu köşelerde elimde 3 valizle günlerim geçti... 24 lira yol parası bile bulamadım izmire gidip orda iş aramak için... Otostopla gittim 6. gün ve şans eseri o gün zor durumda oldugumu anlayip biri beni işe aldı. O günlerden birinde her zamanki gibi sahilde oturup ısınmaya çalışırken 45-50 yaslarindaki adamlar asılmaya basladi o sirada 5-6 genç yanıma geldi yardım etti uzaklastirdi beni ve durumumu sordu ne oldu dedi bende sinirlerim bozuldu salak gibi anlattim. Sonra iclerinden biri bize gel bizde kal banyo filan yap yemegini ye ben evde bile olmam anahtari sana veririm kalirsin dedi tamam dedim yine salak gibi gittim ama rezil haldeydim basta evet dedigini yapti banyomu yaptim giyindim ciktim bana gosterdigi odaya girdim bir baktim yatakta oturuyor üstüme saldırdı ve beni o gece boyunca istedigi her seyi yapmaya zorladi...

Kadınlar bu tür durumları sürekli yaşıyor. Ben atlattım simdi belki ama hala aklima takiliyor... Böyle durumlarda kadın sığınma evleri misafirhane olabiliyor mu?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Üzüldüm. Zor bir yaşam. İzmirdeyim bende. Uyarayım seni, buranın insanına güven olmaz. Genelleme yapmayayım da, yüzde 60 70'i güven vermez arkandan bıçaklar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• kim attı seni evden ve neden ailen yok mu senin ?

0|0
    0|0
    • 2ay

Ailem var ama evi terk etmistim. Kirayi ödeyemeyince cikartildim..

• 2ay

Ailem o zamanlar beni istemiyordu kavgaliydik söyleyemedim bile

• 2ay

tamam ama aileden uzaklaşmak kendi ayakların üzerinde durmak o kadar kolay değil ki erkek de olsan çok zor bir iş erkeklerin bile başlarına neler geliyor.

• Elbette olabiliyor, öyle bir durumda neden polis merkezine gitmiyorsunuz ki?

0|0
    0|0
    • 2ay

Korktum polise gitmeye dahi.. Büyük salaklikmis kendimi konsluktan zor kurtardim, canim zor kurtuldu.. Artik güvendeyim evet ama diger kadinlar da yasamasin istiyorum

• 2ay

Valla sevgili gizli inşallah yaşamaz diyeceğim; ancak burası Türkiye; gerek eğitim, gerek kültürel, gerek sosyoekonomik olarak alt düzey bir ülke olmamızdan dolayı ne yazık ki olmayacak diyemiyorum.

• Bana hikaye pek inandırıcı gelmedi

0|0
    0|0
    • 2ay

İnan simdi konu bu degil ve bunu kanitlamakla ugrasamiycam...

• sığınma evleri misafirhane olabiliyor

0|0
    0|0
    • 2ay

Keske oraya gitseymisim... Aptallik ettim. Aslinda burda yine sormustum bunu o zamanlar ama troll sanip dalga gecmislerdi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...