Abi/abla tavsiyesine ihtiyacım var?

Üniversite son sınıfım okul bitince muhtemelen işe gireceğim hemşirelik okuyorum ve biraz zoraki bir seçim oldu ısınamadım kimle konuşsam bu meslek yapılmaz tarzında yorumlar var stajda gördüklerim vs hepsi iyice soğuttu ama ailemin maddi durumu iyi değil babam yurt dışında bize pek desteği yok ev kira annem tüm umutlarını bana bağladı diyemiyorum ki ben bu mesleği yapmak istemiyorum yaz tatillerinde iyiyim az çok ama okul her başladığında hayat boyu bu mesleği yapacak olmam aklıma geliyor derslere çok ilgisizim hiç dikkatimi çekmiyor kendimi çok zorluyorum ben bunu yapmak zorundayım diye ama olmuyor ve ben artık sona yaklaştım okul bitiyor ben kara kara ne halt edeceğimi düşünüyorum nolur bir yardımcı olun şu psikolojiden çıkmam lazım istemesem de yapmak zorundayım bırak demeyin insan mecbur kalınca olmuyor :(

Güncellemeler:
Ve çalışan varsa aranızda iş hayatından çok korkuyorum alışıyor mu insan gerçekten işte iken de eğlenebilir mi yoksa çok mutsuz bir yaşam beni mi bekliyor

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hemşirelik hoşuna gitmediği için o bölüme başlaman iyi sayılmaz. Ama bu dünyanın sonu değil tabiki. Hiçkimse işini sevmez. Çünkü belirli bir süreden sonra sıkıcı gelir. Sevdiğin iş nedir? Bu bölümden sevdiğin işe atlama şansın yok mu? Ayrıca hiçbir meslek oyun parkı değildir. İşte eğlenilmez ciddi ciddi çalışılır. Hiç birimiz çalışırken eğlenmiyoruz. Hele hele senin meslekte hiç eğlence olmaz :) Bir kaç yılını heba edip istediğin bir meslek üzerinde çalış ya da oku diyeceğim ama, maddi sıkıntılar yüzünden vaktin olmadığını da belirtmişsin. Zamanla mesleğini seversin merak etme. Serüven dolu bir hayatın olur. Acılar, hüzünler, mutluluklar yaşayarak çalışır gidersin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bende senin gibiydim üniversitede hiç aklımda olmayan bir bölümü okudum sırf üniversite diplomam olsun diye 1 yıl daha hazırlanmayı göze alamadım Allah ne verdiyse tercih ettim şansıma muhasebe çıktı işte şu an meslegimi yapıyorum ailem benim meslegimden çook memnun ama ben hiç sevmiiyorum çok sıkılıyorum ama yapacak bişey yok zamanla kabullenip alışıyorsun ben alıştım sende alışırsın özellikle maaş günü çok hoş oluyor para kazandıgını ve özgür oldugunu hissedince alışıyorsun bir şekilde 1,5 yıldır çalışıyorum ve ben alıştım sayılır

0|0
    0|0
    • Çalışma hayatı falan nasıl zor geliyor mu okul hayatı mı iyi çalışma hayatı mı

• okul hayatı daha kolaydı kolaydı derken eglenceli yani sorumluluk şimdiki kadar yok iş hayatı ciddi ve yaptıgım meslek geregi benim bulundugum ortam daha ciddi ben böyle ortamları pek sevmem ögrenciyken bir gelir kaynagın olmadıgı için paranı istedigin gibi harcayamıyorsun iş hayatında her ay belirli bir gelir kaynagın oldugu için paranı gönlünce harcayabilirsin yani her iki durumunda + ve - leri var aslında

Erkekler Ne Diyor 15

• bence mesleğin güzel. değerini bil. benim su an firsatim olsa bir dk durmam paramedik okurdum. sağlık sektoru dünya üzerinde hic bitmeyecek olan bir meslek. hem maddi açıdan da seni ve aileni çok rahat ettirir. mesleğini sevip sevmemen ayrı bir konu ama şunu unutma. su an senin yerinde olmak isteyen yüzlerce belki de binlerce insan var. değerini bil.

0|0
    0|0
  • Bu mesleği yapmak zorundasın kardeşim. Hayatta her zaman istediğin şeyleri yapamayabiliyorsun. Hayat adil değil ve bazen sana dayattıklarına katlanman gerekiyor. Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
    • Şu sözlerin benim iç sesim resmen kendime bunu diyorum bende ama içimden gelmeden zorlama ile olmuyor ben olduruyorum ama olmuyor

• Olmak zorunda. Yoksa herşey daha da kötüye gider.

• Bence mesleğin güzel. Ama aklında sorular varsa önce kendi. mesleğin hakkımda iyice bir araştırma yap ondan sonra iyi mi kötü mü diye karar ver.

0|0
    0|0
  • Benim iki kiz arkadasim da hemsireydi hayet mutlular bakis acisi bide devlete girdin mi kafan rahat daha ne istiyorsun ki

0|0
    0|0
  • Valla para kazanmaya bir basla ister istemez sevmeye baslarsin. Calisirken de farkli bir universite okumayi denersin

0|0
    0|0
  • bilgisayar mühendisiyim, okurkenki çoğu bırakmak istiyorum diyen arkadaşım, bırakmadılar ve şu an mesleklerini çok seviyorlar,

0|0
    0|0
  • iş hayatı güzel iş arkadaşlarınla aran iyi olmalı uyumlu olmasın ki yaptığın işten zevk alasın

0|0
    0|0
    • Gerçekten öyle mi? staj günlerimde hayat zehir oluyordu bana

• o staj bu gerçek iş ortamı stajerlere işkence edecek bu sefer sen olursun :D

• okumadım kusura bakma

0|0
    0|0
  • Mutsuz olacaksın belliki ama alışırsın çalışmaktan başka şansın yoksa

0|0
    0|0
  • daha fazla çalışıp tıp okusaydın keşke.

0|0
    0|0
    • Tam durumumu söylediniz valla öyle :( bilemedim böyle olacağını bilemedim

• Abi senden de geçti benden de o :(

• evet zaten aklım olsa eczacılık okurdum. aç dükkanı yan gel osman bir daha.

• Görüş yaz butonuna bastığıma pişman ettin bu ne yazı böyle Kocaman

0|0
    0|0
  • öncelikle okulunu bitir artık , cebine koy cv için. yapabileceğine inandığın bir meslek var mı?

0|0
    0|0
    • Var da inancım kalmadı artık o kadar yıprandım ki bu mesleği yaparken de başka şeyi okuyacak güç kalır mı bilmiyorum nöbeti bilmem nesi

• Aile durumum karmakarışık olmasaydı haklı olabilirdin şimdide haklısın aslında ama bilmiyorum olumlu yorumun için sağol belki bir gün olur

• istediğin zaman yazabilirsin bana , yardımcı olursan sevinirim. Neşeli , huzurlu ve mutlu olacağına inanıyorum. unutma her yeni dert eskisi , her yeni sevinç eskisini unutturur. zamanını mutlu olarak geçirmeye çalış :)

• Fedakarlık zordur malesef. bende bu yuzden universiteye gitmedim hic istemedigim islerde çalıştım ama işi sevmiyorum diye sallamadım kazandığımın hakkini verdim. hayat herzaman istedigin gibi olmuyor sabret para kazan bu paradan sana kalan kısmıyla istedigin seyler yap istedigin bir meslegin kursuna git bir yer isletmek istiyorsan birikim yap sabrinin sonunda kazanırsın insallah !

0|0
    0|0
    • Beni ancak senin gibiler anlar zaten fedakarlık çok zormuş gerçekten keşke çocukluğuma dönsem o zamanlar ne güzeldi şimdi sorumluluklar sorunlar

• Artılarıda çoktur hayata farklı bakarsın erken olgunlasırsın belli birden sonra zaten kendi ayaklarının ustünde durdugundan kimsenin seni uzmesine izin vermesin umursamazsın bazı insanları en çok sen üzülürsün belki içten ama en çok sen gülersin insanların yüzüne !

• bırakmalısın ama mecbur

0|0
    0|0
  • öyle düşünme. iyi bir maaşı olan bir meslek... ama sabır ister tabi...

0|0
    0|0
    • Para her şey değil benim için ama imkanım da yok işte para her şey aslında

• zamnla seversin...

Kızlar Ne Diyor 3

• Hastanede zorlanırsın o zaman sağlık ocağında rahat olursun. Zamanla değişebilir düşüncelerin merak etme.

0|0
    0|0
    • 4 senedir değişmedi şu mesleği sevmek yerine hocasından stajda gördüklerimden etrafta duyduklarımdan her şey mi soğutur insanı

• Çok teşekkür ederim inşallah bizede güzel şeyler denk gelir artık :/

• Sen sıkma canını bu düşüncelerle kafanı meşgul etme. Dua et hayırlısını iste muhakkak güzel şeylerle karşılaşırsın :)

• Burayi bitirmis sayilirsin bu yilda disini sk ve daha sonra is hayatinda istedigin bölümü okuyabilirsin parani kazanirken. O kadar kötü bir meslek degil. Kötü yorum yapanlara aldirma belki sevmiyorsun ama keske basinds yazmasaydkn

0|0
    0|0
    • Keşke ama aile işte :( iş hayatından da korkuyorum okulda çok şey öğrendiğimiz söylenemez ne yapıcam bilmiyorum

• Sen çalışıyorsun sanırım gerçekten okuldan iyi mi? İş hayatında da eğlenebilir mi insan mutlu olabilir mi yoksa çok mutsuz bir yaşam mı bekliyor beni

• Inan bana okul derstir falan ondan iyi

• Kabullen

0|0
    0|0
Yükleniyor...