Hangi dinde hangi imanda bir mezarlığın dibine oyun parkı yapılır? Anıtkabir'in dibine oyun parkını onaylayan var mı?

Hangi dinde hangi imanda bir mezarlığın dibine oyun parkı yapılır? Anıtkabir'in dibine oyun parkını onaylayan var mı?

Güncellemeler:
2ay MEZARLIK ziyareti saygı için anma için dua için yapılır, mesire alanı değildir

0|1
12|26

En İyi Erkek Görüşü

• saygısızlık

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Gereksiz bir durum olmuştu
    ülkede daha önemli mevzular varken gündemin buraya çekilmeside tuhaf oldu dogrusu..
    parkın bir geregi yok orada..

2|1
    0|0
  • orasa sadece bir mezarlık mı = )
    içerisinde müze ve yemek yeme içme yerleri var kafetaryalar
    daha ne istersin ki = )

0|1
    2|1
    • 2ay

evet avm orası git gez toz eğlen

• 2ay

yine mantık terk o yüzden mı o kadar tiraret hane var orada resmen gelir kaynagi
      avm den ne farkı kaldı
      düşünerek konuşun beyinni acımaz söz veriyorum !!!

• site islamcılarla dolmuş taşmış...

bu halktan adam olmaz gördük bir kez daha...

kendileri RTEye allah diye tapıyor ama biz atamıza saygı gösterince putperest oluyormuşuz.

anıtkabir bir oyun alanı değildir. eğer hala bu fikirdeler ise a. mk özalın ve menderesin mezarlarına da oyun parkları dikip açsınlar oraları... hemde o özal ve menderesin mezarları puta daha çok benziyor. yıkılacak yerler varsa ilk aksaray ve menderesle özalın mezarlarından başlansın.

1|1
    0|1
    • 2ay

anıtkabir sadece mezar değildir. ayrıca bir müzedir.

içinde kafeterya olabilir. eğer kafeterya bahaneyse o zaman dolmabahçe sarayının dibine, çırağan sarayının dibine ya da topkapı sarayının içine avm ve çocuk parkları yapılsın...

• 2ay

sana katılıyorum genç arkadaşım. Atatürk'e tapınıp xöt kılı olmadık hiçbirimiz.
      Sadece şu var tüm mezarlıklar ve ölülere saygı şart diğer anıtlar hakkında dediklerine katılmıyorum.

• 2ay

yahu ölüye saygı duyalım da onlar bizim sevdiğimiz bir ölüye saygı duymuyorlar.
      bende saygı duymuyorum onların ölülerine.
      çünkü saygı karşılıklı olur.

• hangi dinde bir mezara o kadar yer ayrılmış mısır piramitlerinde bile yok, hangi ateistin mezari ya da mollanin mezari o kadar büyük? Atomu parcalayan zaatın mezari ne kadar? Mustafa Kemal'a sorsalar bu durumu hoşnut kalırdı çünkü çocukları seven biriydi..

Azıcık tarafsız bakın olaylara.

0|1
    2|1
    • 2ay

Muhammedin mezarına ayrılan yer ne kadar acaba? Daha mı az anıtkabirden?

• 2ay

sen neyin kafasındasın arkadaşım soruyla ne alaka cevap yazma

• yok onaylamıyorum

1|0
    0|0
  • bende sinir oldum haklısın

1|1
    0|0
  • Ne güzel çocuklar oynayacaktı

0|0
    3|2
  • Turk islam kültüründe sehir ve mezarlik içiçedir. Mezarlıklar gunluk hayatin parcasi kabul edilir. Çocuk parki hadi neyse cay bahçeleri kahveler mesire alanlari vardir. Avrupalilar bu işe pek sasirir ve bunla ilgili yayinlanmis tugla gibi kitaplari vardir. Bunun muthis bir kültür olduğunu belirtirler. Batida insanin aklini kacarmasina sebep olan olum ve mezar fikriyle bu kadar barisik bir kulturden ovguyle soz ederler

0|1
    1|1
    • 2ay

o park oraya neden yapıldı biliyorsunuz... demogojiye gerek yok

• 2ay

O park oraya neden kim tarafindan ne zaman yapildi hic ama hic bilgim yok. Hicte merak etmedim.

Ilk sorun olan 'hangi dinde hangi imanda bir mezarligin yanina oyun parki yapilir' sorusuna bir cevap yazdim. Bu ilgi cekici birsey cunku. Dikkat ediyorsan kultur dedim bati dedim kitap dedim sehir dedim hayat dedim vs vs. Yani ne demogoji ne de gunluk kisir siyasi cekismeler umrumda degil. Benimkisi entelektuel bazda bir cevapti. Dikkate almayabilirsin

• Dibine değil lakin daha uzağına böyle çok kalitesiz duran bir park yerine güzel bir oyun alanı yapılabilirdi.

0|0
    0|0
  • Bunlar hep abede nin oyunları
    Kahrolsun abede

0|0
    0|0
  • Alanyada mezarligin karsisinda disko var bar var otel var onu napacaz 😂 hatta alanyada diger bir taraftada mezarligi söküp yerine belediye binasi ve belediye sinemasi yaptilar. Dunyadan bir habersiniz dinden bahsediyonuz 😂

0|0
    0|1
  • mezarlık ile anıtkabirin ne alakası var $imdi. Ayrıca ANITLARI sevmiyorum ben PUT PERETSLERİN gelenekleri

0|1
    2|2
  • saçmalık yazdıkların resmen saçmalık atatürk e hiçde saçmalık değil bu ama sen atatürk çü filan değilsin onlarda değil nokta

0|0
    1|2
  • Dalga geçiyor o. çocukları

0|1
    0|0
  • saçmalık gitsinler abdulhamitin mezarına yapsınlar bakalım ha ben onada karşıyım

0|0
    0|0
  • Chp saholsun onlar yapar

0|0
    1|0
  • Bu konu hakkında güzel düşüncelerim var aslında ama siyasetten nefret ettiğim için hiç konuşmam

0|0
    0|0
  • Peki oyun parkinin yaninda ki cafe ne olucak onuda bu acikkasana bana?

0|1
    1|1
  • çoçuk parkına karşı değilim. fakat siyasi egolar uğruna bişeyler yapılıyorsa yazık

0|0
    0|0
  • A_m k yerinde kafeterya var.. sesin neden cikmiyo?

0|0
    2|2
    • 2ay

senin kafanı koparırım namussuz o küfrettiğin yerde seni onun bunun çocuğu olmaktan kurtaran adam yatıyor saygısız yaratık

• hmmm aynen bencede ilginç gibi

0|0
    0|1
  • Park yapimi ve yapilmamasi umrumda degil ama Soruyu sorarken düzgün sor. O park cafeteryanin yanina yapildi. Mezarin dibine degil. Mozole oraya cok uzakta. sehir icindeki Mezarliklar cevresinde hicmi cocuk parki yok? Sanki parki getirip mozolenin bulundugu binanin icine yapmislar gibi sacmaliyorsunuz.
    Ayrica suda cok garip. O parki yaptiran belediye Cankaya Belediyesi ve CHP li. Ama parka itiraz edenlerde CHP li ve parki sökenlerde CHP li ama suclu Hükümet.
    Neyin kafasini yasiyor bunlar?

0|3
    1|2
  • Haklisin yoldas sonuna kadar arkandayim. Ne demek ya oyun parki? Oraya ziyaret gelen insanlarin cocuklari falan atamiza ruhuna saygisizlik ederler, cumhuriyetin Ataturk ilkelerinin laikligin temellerini sarsarlar vatani bolerler salincakta sallanarak kaydiraktan kayarak. Terbiyesizlikten baska bir sey degil. Sagolsun chpli kardeslerimiz zafer isaretleri yaparak salincaklari ve oyuncaklari soktuler. Asil direnis vatan sevgisi budur oyle kursunlarin onune dikilmekle tanklarin onune yatmakla falan sevilmez vatan.

2|1
    1|1
    • 2ay

Onlar nasil 15 temmuzu efsanelestirdiler saga sola adini verdiler her sene kutluycaklarsa biz de salincaklarin sokulmesini tarihe yazmaliyiz hic unutmamaliyiz. Her sene anmaliyiz. Yorumumu begenmissin yaaa :D :D :D

• 2ay

yok kardeşim bağırsak beyinli vatan haini dolu ülke, bak gör bu akp ve rte eninde sonunda yokolup gidecek gelen de kim olursa olsun bu liboşlar yeni gelenin xıçını yalamaya geçecek, omurgasızların arasında kaldık

• 2ay

Salincaklari sokerken eli cizilen kardesimizi de gazi olarak kabul etmeliyiz bence hatta adi yapilacak koprulere okullara ust gecitlere falan verilmeli.

• Topkapı da Edirnekapı da eyüp de mezarlıkların etrafı çocuk parkı top sahası dolu arada sadece yol var. Rahatsız olduklarını sanmıyorum

0|2
    1|1
    • 2ay

gizliden yazın durun

• 2ay

Doğrular zor gelir mk aynen

• 2ay

doğru mu oralara ziyaretler neden yapılıyor? Allah a değil de kuluna dua edin de dileğiniz olsun, şirkte yaşayan cahil millet. mesire alanına çevirmişsiniz evliyaların mezarlıklarını çok güzel di mi

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• 23 Nisanı çocuklara bayram olarak hediye etmiş bir atanız var.
    Sırf Hükümete tepkinizden dolayı yaygara kopardınız.

Hangi dinde öyle gösterişli mezar var.
    Hem mezarlık bile değil orası.
    Yanında restoran var, sesiniz çıkmaz.
    Kafeteryalar var, sesiniz çıkmaz.

Harbiden bu CHP zihniyeti kadar basit düşünen bir topluluk yok.

Daha " Ata " dedikleri zatın, ilkelerini, fikirlerini anlayamamışlar.

Anlayacakları da yok zaten

0|4
    2|1
    • 2ay

öyle mi canım o saray ne ordaki :D senin rte ölsün bak gör bir şehir mezarlık yaparlar onun adına

• 2ay

Koskaca devlet kurmuş adam. Kafeteryayla parkı aynı yere koyacak kadar basit düşünmeseniz keşke. Başka yer mi yoktu park yapacak

• Çok gereksiz birşey onaylayanların ağzına tekme atmak istiyorum

3|1
    1|1
  • Kendi uydurdukları dinde yapılıyormuş demek ki

1|1
    2|1
  • Ya ne alakası var duyanda tuvalet yapıldı zanneder ki kabede bile varken zaten anıtkabirde yok... Oyun parkı yapılırsa ya da çocuklar orda oynarsa ne olur anlatırmısınız lütfen. Duyanda genelev yapıldı zanneder...

1|0
    1|1
  • Terbiyesizlikti. Kaldırıldı diye duydum doğrudur umarım

1|0
    0|0
  • İyide mezarın tam dibi değil hem bunun neresi saygısızlık mezarının üstüne dikmemiş farkındaysan bir zararı yok bunu kadar büyütmeye hiç gerek yok ayrıca da sevgini saygını gönlünde yaşarsın bu anit işide bana doğru gelmiyor

0|0
    1|1
  • Zihniyetsizler

0|0
    0|0
  • Onaylıyorum

0|0
    1|1
  • Ne diyorsunuz anlaşılmıyor.

0|0
    0|0
  • dinen bir sakıncası var mı?
    bizim burada da mezarlığın yanında park var, kimse sesini yükseltmiyor..
    laaakin Anıtkabir de olmaz, görselliğini bozuyor..

0|0
    0|0
  • şimdi de Atatürkçü ayaklarına mı yatıyosun? o kadar yakın değil hem mezara. Atatürkçü ayağına yatarsın da mezarını kaç kez ziyarete gittin Allah bilir.

0|0
    0|1
    • 2ay

Ben ankaralı anıtkabrin karşısında büyümüş biriyim ve her zaman ziyaretinde bulundum bulunurum, ya sen çok bilmiş hain

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...