Gönüllü anne nasıl olunur?

Selam kızlar. Ben kimsesiz çocuklar yurdunda gönüllü anne olmak istiyorum nasıl olacağım acaba tahsil gerekiyor mu, tahsilim yok? Gönüllü anne olan var mı?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sorduğunuz sorunun 2 ayrı biçimde cevabı var.

1- Çocuk esirgeme yurduna gidip hafta sonları, çocukların dinlenme ve eğlenme zamanlarında onlarla vakit geçiriyorsunuz. Bu oradaki öğretmen gözetmen vs. kim varsa onların gözetiminde oluyor. Tüm çocuklarla oynayıp kitap okuyor, sohbet ediyor vs. zaman geçiriyorsunuz.

2- Hafta sonu anne-babası olmak. Bir çocuğu hafta sonu evinize getiriyor, onunla ilgileniyor, onu gezdiriyor, hediyeler alıyor vs. ilgilenmiş oluyorsunuz.

Bildiğim kadarı ile tahsil gerekmiyor.

Bunların her hangi birini yapmak istediğinizde gideceğiniz Çocuk Esirgeme Kurumu hangisi ise önce ona bizzat gitmeniz, tanışmanız, gerekli koşulları falan öğrenip gerekenleri sağlamanız lazım. Hiç bir sabıkanızın olmaması, içki-uyuşturucu-psikolojiyi etkileyen ilaç vs. kullanmıyor olmanız vs. gibi gereklilikler var.

Ben kabaca bahsettim, yıllar önce araştırmıştım. Bunlar Şehirden şehire göre, kurumun yöneticisinin esnekliğine göre de ufak tefek değişebiliyor. En sağlıklısı en yakınınızdaki kuruma gidin, bizzat öğrenin, değişmedi ise yaklaşık olarak benim bahsettiğim gibidir durumlar.

Bu arada... Ben daha önce gittim ve oradaki inanılmaz güzellikteki, enerjideki çocukları ve sevgiye, ilgiye ne kadar ihtiyaçları olduğunu kendi gözlerimle gördüm. Düşündükçe şu an bile gözlerim yaşarıyor. Sizi tebrik ve takdir ediyorum. Zamanınız ve enerjiniz varsa bunu mutlaka yapın. Onlara anlatılmaz bir mutluluk vereceksiniz ve siz de kendinizi harika hissedeceksiniz, eminim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sosyal ve aile politakalar derneğine başvurun. bulunduğun ilçedeki kaymakalımda dernekler mevcut yardım alabilirsiniz ordan

1|0
    0|0
  • Bugün bu soruyu kaçıncı soruşun.

0|0
    0|0
  • ilgincmis bu

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...