Duyunca şok olduğum böyle bir şey olabilirmi?

Duyunca çok şaşırdım Köydeki amcam sünnet olmamış.. kendisi devlet memuru zamanında imamlık ve nikah memurluğu bile yaptı ve kazara anladım ve bana eskiden biz çok fakirdik köyde doktor yoktu hastalansan bakan yoktu hele parasızsan ölsen kimsenin umruna değildi diyor.. peki sizce 67 yaşındaki bu adam müslüman sayılırmı nikah şahitliği sayılırmı ne yapması lazım şimdiden sonra?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• sünnet olmak sadece müslümana özel bir durum degil ki. Hıristiyanlar da sünnet oluyor. Sağlık için sünnet ediliyor zaten

0|0
    0|0
    • 2ay

evet hatta imkan olsa herkes olsa ama anne babaların insiyatifinde değil hür iradesiyle istediği zaman olsa.. ama zor.. en kötüsü de eskiden fakirlik ve teknik imkansızlık yüzünden olamamak çok şaşırdım.. şimdi nasıl yapalım 67 yaşındaki adama teklif yapıp düğünlü dernekli sünnet törenimi yapalım onuda bilemedim
      :)

En İyi Erkek Görüşü

• Sunnet olmak adi ustunde farz degil islamin sarti degil. Sunnet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Adi ustunde sunnet. Farz deildir sunnet olmak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• git islami kaynaklara bak benim bir bilgim yok bu konu hakkında ama şahitlik edemez evet

0|0
    0|0
    • 2ay

etmiş ve çok kişi evlendirmiş onlar heralde mazeretten dolayı geçersiz olmaz. hem yoksulluktan dolayı hemde bilirkişi bulamadıkları için böyle birkaç kişi varmış..

• Salakmısın

0|0
    0|0
    • 2ay

ne salağı salakmısın..!

Yükleniyor...